View profile

Вісткар - Issue #428

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 12 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

May 12 · Issue #428 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 12 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Молоді чоловіки вдвічі частіше за жінок порушують карантин
Як стало відомо з практики Великої Британії, молоді чоловіки вдвічі частіше з жінок порушують правила карантину.
Відповідне дослідження показало, що половина чоловіків віком 19-24 роки зустрічалися з родичами і друзями, які живуть окремо, порушуючи таким чином правила запроваджені на час карантину. Серед молодих жінок таких виявилося лише 25%.
Серед чоловіків цієї вікової групи 22% були покарані (заплатили штраф або опинилися під арештом) за свою поведінку. Ця кількість також вдвічі перевищує її серед жінок.
Добре відомо, що чоловіки більш готові до ризику, але дослідники не виключають, що влада свідомо активніше переслідувала чоловіків під час локдауну. (Quartz / BBC)
Більше новин
В Україні 11 травня розпочинається пом'якшення карантинних обмежень. У рамках адаптивного карантину, який розпочинається 11 травня, зможуть відновити роботу перукарні, салони краси, заклади громадського харчування, заклади торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, низка видів діяльності, що передбачає прийом відвідувачів в офісних приміщеннях, а також стоматології. При цьому конкретні умови можуть варіюватися від регіону до регіону залежно від поширення коронавірусу в кожній конкретній області країни. Згідно з постановами головного державного санітарного лікаря в закладах, які відновили роботу, має бути організовано температурний скринінг усіх працівників перед зміною, заборонено допускати до виконання обов'язків працівників із температурою вище ніж 37,2 градуса або з ознаками ГРВІ, прийом клієнтів має відбуватися виключно за попереднім записом із проміжком між клієнтами в 15 хвилин, очікування черги здійснюється поза приміщенням із дотриманням дистанції 1,5 м. (Інтерфакс-Україна)
Tesla без дозволу відкриває завод у Каліфорнії. Американський виробник автомобілів і електроенергії – компанія Tesla відновить виробництво на заводі у Каліфорнії, закритому через карантин, пов'язаний із пандемією коронавірусу, заявив керівник компанії Ілон Маск. Він зробив таке оголошення у твітері, заявивши, що буде на виробничій лінії і готовий ризикувати арештом. “Якщо когось заарештують, прошу, щоб це був лише я”, – сказав він. Компанія 9 травня подала до суду на владу каліфорнійського округу Аламіда з вимогою відновити роботу закритого через карантин заводу в місті Фрімонт. Ілон Маск пригрозив у твіттері перенести штаб-квартиру компанії з Каліфорнії в інший штат. (Радіо Свобода)
Elon Musk
Tesla is restarting production today against Alameda County rules. I will be on the line with everyone else. If anyone is arrested, I ask that it only be me.
Музикант Річард Пенніман (Richard Penniman), відомий як Little Richard, помер у віці 87 років. Як повідомили рідні, легендарний музикант страждав на рак кісток. З іменем артиста пов'язують появу та розвиток в 1950-і роки такого напрямку музики, як rhythm and blues. Він пізніше став основою для музики в стилі soul, rock & roll і кількох інших. (Rolling Stone)
Little Richard - Good Golly, Miss Molly
11-річний бразилець став першим скейтбордистом, який виконав оберт на 1080 градусів на вертикальній рампі. Маневр, який виконав Гі Курі (Gui Khury) – три повних оберти в повітрі – тривалий час вважався недосяжним. Батько скейтбордиста розповів, що завдяки карантину його син отримав час на тренування, якого раніше не вистачало. Підліток виконав свій трюк на рампі, яку його родина збудувала для нього у дворі будинку його бабусі. (Reuters)
Gui Khury Lands Skateboarding's First Ever 1080 on a Vert Ramp
Багато сайтів дійсно виглядають однаково. Тепер це підтвердила наука. Дослідники використали алгоритм штучного інтелекту для аналізу вигляду 10 тис вебсайтів, створених в різний час. Дослідження доводить, що поступово все більше сайтів починають виглядати однаково. Це означає, що стають популярними одні і ті ж самі дизайнерські підходи. Найбільш різноманітним онлайн був між 2008 і 2010 роками, а з 2010 по 2016 рік почалася помітна уніфікація. (Fast Company)
Один раз побачити
SHIRLEY Official Trailer (2020) Elisabeth Moss Movie
Вийшов трейлер стрічки режисера Джозефіни Декер “Shirley”, знятої за сценарієм Сари Губбінс. В основі фільму - однойменний роман Сьюзан Шарф Меррелл 2014 року. Сюжет роману і картини розкручується навколо подій 1 грудня 1946 року, коли 18-річна студентка Беннінгтонського коледжу в Вермонті зникла в лісі на околицях міста. Головні ролі зіграли Елізабет Мосс та Майкл Штульбарг. Світова прем'єра відбулася на кінофестивалі “Санданс” 25 січня 2020 року. Картину можна буде переглянути з 5 червня. (Vulture)
Цей день в історії
12 травня 1364 року - король Казимир Великий заснував у Кракові перший польський університет — Ягеллонський.
12 травня 1797 року - під загрозою захоплення військами Наполеона Бонапарта дож Венеції Людовіко Манін і Велика рада Венеціанської республіки підписали зречення від влади. Після того, як 15 травня французькі війська увійшли в місто, Венеціанська республіка, історія якої налічувала понад 1100 років, припинила своє існування — її територія була розділена між Австрією і Францією.
12 травня 1945 року - під час Празької наступальної операції радянськими військами заарештовано генерала Андрія Власова, головнокомандувача Російською визвольною армією, створеною у Німеччині для участі у війні проти СРСР. У 1946 році він був засуджений за звинуваченням у державній зраді і страчений.
12 травня 1949 року - Радянський Союз зняв 11-місячну блокаду Західного Берліна. Блокада міста з 2-мільйонним населенням втратила сенс через масовані авіаперевезення товарів і продовольства, які виконували літаки США і Британії. Блокаду було введено у відповідь на запровадження у Західній Німеччині нової німецької марки.
12 травня 1977 року - сингл групи The Eagles “Hotel California” став золотим.
Eagles , Hotel California , Classic North West Concert , Sept 30Th 2017 Safeco Field , Seattle
Підтримайте Вісткар!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь