View profile

Вісткар - Issue #430

Revue
 
Доброго дощового ранку! Вітаю вас у четвер 14 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

May 14 · Issue #430 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго дощового ранку! Вітаю вас у четвер 14 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Переповнені палати, пакети замість бахіл, розтин тіл на вулиці, - AP про ситуацію в Україні
COVID-19 перевантажив і без того проблемну систему охорони здоров’я в Україні. Про це йдеться у репортажі з Чернівців інформаційного агентства Associated Press.
Західне місто Чернівці, яке на 12 травня має 2396 підтверджених випадків інфікування у самому місті і довколишній області, вважають “гарячою зоною” зараження разом із Івано-Франківськом і Києвом.
У той час, як хворі на COVID-19 пацієнти заповнюють стаціонари, деякі лікарі й медсестри вимушені самі собі купувати власні захисні засоби або ж користуватися підручним обладнанням. Багато з них заражаються: медичні працівники становлять близько п’ятої частини всіх випадків інфікування на коронавірус в Україні.
“Я не вірю, що хоча б одна українська лікарня має все необхідне”, – сказав керівник відділу інтенсивної терапії Костянтин Дроник, який додав, що їм “не вистачає всього”. Реформи зменшили державні субсидії, залишивши працівників лікарень недооплаченими та погано забезпеченими необхідним обладнанням.
“Сімейні лікарі утрималися від участі у вирішенні проблем, – каже Іван Венжинович, 51-річний терапевт у Почаєві, – лікарі не відвідують пацієнтів, вони дають консультації по телефону. Усі бояться заразитися вірусом”. У почаївському шпиталі немає спеціаліста з інфекційних захворювань: один покинув роботу, а в іншого діагностовано COVID-19.
“Усі люди втекли, а ті, хто залишився, працюють понаднормово через цю реформу”, – сказав Венжинович.
“Це відбувається на четвертому місяці епідемії”, – сказав патолог із Тернополя Олег Стецюк, який має на собі жовтий захисний костюм, виготовлений для нього його другом – взуттєвим майстром. “Україна була абсолютно непідготовленою до епідемії, і велике питання, чи готова вона зараз”, – сказав він, додавши, що влада відхилила його прохання надати намет для розтинів, посилаючись на брак коштів.
Лікарі відділень інтенсивної терапії мають щомісячну зарплату в межах від 3900 до 4600 гривень, а медсестри – 2900 гривень.
Президент Зеленський не уточнює, яким чином він збирається збільшити субсидії нездоровому секторові охорони здоров’я в країні з обмеженими фінансовими можливостями, що значно залежить від позик Міжнародного валютного фонду й інших світових кредиторів. (AP / VoA)
Більше новин
Верховна Рада схвалила заборону на російські соціальні мережі. Верховна Рада України продовжила санкції щодо “ВКонтакте”, “Одноклассники”,  сайтів Mail.Ru Group, сервісів «Яндекс»та інших російських інтернет-сервісів. Постанову підтримали 248 народних депутатів. РНБО передала проєкт відповідного указу до Офісу президента Володимира Зеленського. (DW / Радіо Свобода)
Верховна Рада ухвалила “антиколомойський” закон. Закон має запобігти можливому поверненню “Приватбанку” його колишнім власникам Ігореві Коломойському та Геннадію Боголюбову, які оскаржують у судах націоналізацію цієї фінансової установи. Представники фракції “Батьківщина” натомість оголосили, що мають намір оскаржити закон у Конституційному суді України (КСУ). під час виступу у Верховній Раді прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що сподівається на отримання від МВФ першого траншу за новою програмою до кінця травня. “Сьогодні ми перебуваємо на етапі, близькому до підписання меморандуму”, - зазначив урядовець. (DW)
Лікарні для хворих на COVID-19 в Україні наповнені на 15 відсотків - Степанов. “Уже більше, ніж 20 діб поспіль, маємо від 400 до 600 хворих на добу. Вважаю, що нам вдалося уникнути піку епідемії”, - сказав міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. За його даними, лікарні, відведені під лікування хворих із коронавірусом, наповнені приблизно на 15 відсотків. (DW)
Один раз побачити
Нагрудна камера. Трейлер (оригінальний) (2020)
Вийшов трейлер фільму “Body Cam” (Нагрудна камера). Картину називають поліцейським трилером з елементами “надприродного”. Герой, який є монстром, що володіє унікальними здібностями, веде боротьбу проти поліції. У цій боротьбі відкриваються секрети поліції, які вона приховує. Актори: Аніка Ноні Роуз (Anika Noni Rose), Нет Вулф (Nat Wolff), Тео Россі та ін. (/Film)
Цей день в історії
14 травня 1796 року - англійський лікар Едвард Дженнер вперше здійснив щеплення зразка коров’ячої віспи, взятої від хворої на неї людини, восьмилітньому Джеймсу Фіппсу. Ця процедура, названа вакцинацією, набула поширення не лише в Англії, але й за її межами, стала ефективним засобом боротьби з інфекційними захворюваннями і дозволила за наступні два століття повністю ліквідувати загрозу епідемій натуральної віспи, яка протягом історії людства забрала життя десятків мільйонів людей.
14 травня 1948 року - за день до завершення дії британськкого мандату в Палестині, Єврейська Національна рада під головуванням Бен-Гуріона, посилаючись на Резолюцію ООН, проголосила створення держави Ізраїль. Наступного дня Єгипет, Трансіорданія, Сирія, Ливан та Ірак оголосили новій державі війну.
Підтримайте Вісткар!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь