View profile

Вісткар - Issue #431

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 15 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

May 15 · Issue #431 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 15 травня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

В Україні вперше тих, хто одужав від COVID-19, більше, ніж тих, хто захворів
В Україні кількість тих, хто одужав від спричиненого коронавірусом захворювання COVID-19, вперше перевищила число тих, хто захворів, повідомив вранці 14 травня міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
“Сьогодні у нас рекордна кількість тих, хто одужав – 427. Вперше за весь перебіг коронавірусу в Україні кількість тих, хто одужав, перевищила кількість тих, хто захворів”, – сказав Степанов.
За його даними, за останню добу в Україні виявили 422 нових випадки COVID-19. (Радіо Свобода)
Більше новин
Уряд дозволяє відкрити непродовольчі ринки. Кабінет міністрів України дозволив відкрити непродовольчі ринки, повідомив Урядовий портал 14 травня. Непродовольчі ринки працюватимуть за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів безпеки за принципом роботи продовольчих магазинів. Рішення набере чинності після опублікування, інформує уряд. (Радіо Свобода)
Зеленський продовжив заборону “Вконтакте”. Президент Володимир Зеленський схвалив продовження санкцій щодо російських соцмереж “Вконтакте”, “Одноклассники” та Mail.ru. Своїм указом він ввів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 13 травня. Востаннє російські соцмережі Україна забороняла в 2017 році терміном на три роки. РНБО повідомляла, що передбачаються санкції також щодо інших російських соціальних мереж та інтернет-сервісів, але повний текст рішення ще не оприлюднили. Тож, поки що неможливо сказати, чи продовжили санкції проти інших топресурсів, які вводили на три роки. Серед них Яндекс, “Лаборатория Касперского”, DrWeb, РБК, а також телеканали Росія 24, ВГТРК, НТВ та “Звезда”. (BBC Ukr)
Франція: закон вимагає видалення “нелегального” контенту за годину. В середу в країні ухвалено закон, яким соціальним мережам і іншим онлайновим ресурсам залишають лише 1 годину на видалення зазначених владою матеріалів, що містять ознаки педофілії та тероризму. Через годину, у випадку якщо матеріали залишаються в онлайні, компаніям загрожує штраф в сумі до 4% їхньої виручки у світовому масштабі. У випадку з фейсбуком сума штрафу може сягнути $2,8 млрд. Закон жорстко критикують захисники свободи слова, які вважають його проявом цензури і таким, який можна використати для заборони цілком легального контенту. Закон поширюється і на “явно незаконні" пости, які містять ознаки релігійної чи расової нетерпимості. На видалення такого контенту дається 24 години. (Engadget / DW)
Найбільший в світі виробник мікросхем побудує завод в США. Компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing, або TSMC, оголосила про плани побудувати в штаті Аризона свій завод. Проект оцінюється у $12 млрд. Він є відгуком на ініціативу президента США Дональда Трампа щодо зменшення залежності від Китаю у сфері виробництва високотехнологічної продукції. (Reuters)
UBER з понеділка вимагатиме наявність масок у водіїв та пасажирів. По всьому світу компанія UBER з наступного тижня буде вимагати від водіїв використання масок. Маски або інші способи захисту обличчя будуть необхідні і для пасажирів. Клієнтів будуть просити сідати на задні сидіння в салонах авто. Ці вимоги поширюються і на працівників служб доставки. (Reuters)
США: Вперше за останні 22 роки республіканець виграв у демократа в Каліфорнії на виборах в Конгрес. На позачергових виборах за місце в Конгресі, яке звільнилося через відставку конгресмена, в одному з округів штату Каліфорнія вперше за 22 роки представник Республіканської партії переміг кандидата від демократів. (Politico)
Нові футболки містять малюнок, який дезорієнтує систему розпізнавання облич. Науковці Northeastern University розробили зразки малюнків, які можна друкувати на футболках і які здатні ввести в оману системи розпізнавання облич. Ефект спостерігається, коли людина в такій футболці рухається. Вчені вивчали алгоритми роботи популярних систем розпізнавання облич, які використовуються державними структурами та спецслужбами в багатьох країнах світу, і виявили структури піксельних малюнків, які порушують роботу алгоритму і навіть дають можливість людині з таким малюнком стати невидимою для таких систем. (Wired)
Один раз побачити
Пташка Господа милосердного. Трейлер (оригінальний)
Вийшов трейлер драматичного серіалу “The Good Lord Bird” (Пташка Господа милосердного). Серіал знято за однойменним романом Джеймса МасБрайда про рабів, які приєдналися до руху аболіціоністів Джона Брауна. Актори: Ітан Гоук, Джошуа Джонсон-Лайонел, Бо Напп, Мо Брінґс Пленті, Нік Еверсман та інші. Прем'єра - 9 серпня на Showtime. (Deadline)
Цей день в історії
15 травня 1618 року - німецький астроном Йоганн Кеплер остаточно сформулював свій третій закон руху планет: співвідношення куба середнього віддалення планети від Сонця до квадрата періоду її обернення навколо Сонця є величина постійна. Відкриті Кеплером закони дозволили пояснити еліптичність планетарних орбіт і розрахувати швидкість руху планет навколо Сонця.
15 травня 1940 року - брати Моріс та Річард Макдональди у містечку Бернардіно, штат Каліфорнія, відкрили ресторан “McDonald’s Bar-B-Q”. Через кілька років бізнес братів був придбаний їх партнером Роєм Кроком, який перетворив мережу «McDonald’s» на всесвітньо відому корпорацію.
15 травня 1988 року - розпочалось виведення радянських військ з Афганістану.
Підтримайте Вісткар!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь