View profile

Вісткар - Issue #436

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 22 травня. Порадьте наш дайджест своїм друзям і колегам по роботі
 

Вісткар

May 22 · Issue #436 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 22 травня. Порадьте наш дайджест своїм друзям і колегам по роботі. А сьогодні ось такі новини варті вашої уваги.

Набула чинності постанова про адаптивний карантин із 22 травня до 22 червня
Згідно із документом, на території регіонів зі сприятливою епідемічною ситуацією впроваджується ослаблення протиепідемічних заходів, згідно з раніше анонсованим МОЗ планом.
Ознаками ослаблення карантину встановлено, як і анонсувалося: інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення; завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, виділених для боротьби з COVID-19, менше ніж 50%; середня кількість тестувань методом ПЛР і ІФА більше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.
За наявності необхідних умов з 22 травня в регіонах почнуть працювати готелі без ресторанів, громадський і внутрішньообласний транспорт, за дотримання обмежень щодо кількості учасників можна буде проводити релігійні (одна людина на 10 кв.м.) і спортивні (до 50 учасників, без глядачів) заходи.
З 25 травня планується запуск метро за умови використання масок і респіраторів, відкриються дитячі садки.
З 1 червня зможуть працювати фітнес-центри (крім групових занять більше ніж десять осіб), відновиться діяльність закладів освіти в групах не більше ніж десять людей, будуть дозволені міжобласні перевезення і відновиться робота залізничного пасажирського транспорту.
З 10 червня зможуть відновити роботу в приміщеннях кафе і ресторани, відновиться діяльність закладів культури і повноцінна робота готелів і хостелів. З 15 червня заплановано відновлення авіаперельотів. (Інтерфакс-Україна)
Більше новин
З 1 червня в Україні відновлять пасажирські залізничні перевезення - Криклій. Зазначається, що на Вокзальній площі та у конкорсі вокзалу демонтували 35 МАФів. Під ліквідацію підпали торговельні території, на які закінчився термін оренди, серед яких точки продажу алкоголю на розлив. МАФи, що залишаться, реконструюють та приведуть до єдиного стилю. Крім того, за час карантину відремонтовано будівлі приміського вокзалу. Їх з'єднали накриттям з платформами та створили умови, щоб безквиткові пасажири не змогли потрапити у потяги. (DW)
Більше 80% пацієнтів, яких підключали до систем вентиляції легенів, не вижили. Таким є результати аналізу ситуації в лікарнях Нью-Йорку. Вентиляція, зазвичай, стає останнім шансом для спасіння людей, які не реагували на інші способи лікування. Медіанний вік 257 пацієнтів, дані яких аналізували, складає 62 роки. Дві третини з них були чоловіки. 71% пацієнтів у критичному стані страждали на ожиріння. Лікарі раніше вже звертали увагу на небезпеку вентиляції легенів і в багатьох лікарнях відмовилися від використання таких апаратів. (businessinsider)
Американський центр CDC не вважає зараження коронавірусом через поверхні суттєвим фактором поширення. Оновлені рекомендації однозначно називають контакт між людьми найбільш ймовірним способом зараження і практично відкидають ймовірність зараження через поверхні. В CDC досі рекомендують три способи попередити зараження: тримати дистанцію, мити руки і в звичайному режимі дезінфікувати поверхні, до яких найчастіше торкаються люди. За оцінками фахівців 90% всіх випадків зараження відбуваються вдома, в офісах, в місцях скупчення людей та в ресторанах. (CDC)
Amazon запускає свою першу гру зі значним бюджетом. Такою грою стала Crucible. В Amazon збираються запропонувати користувачам цілий пакет своїх продуктів включно із підпискою на гру. Crucible - безкоштовний шутер, який містить в собі елементи знайомі з інших популярних на ринку ігор - Fortnite, Overwatch та League of Legends. (Geekwire)
Crucible | Extended Overview
Тепер можна здійснити віртуальний тур музеєм Ван Гога . В YouTube можна віртуально відвідати музей художника в Амстердамі.
Van Gogh Museum 4K Tour || Part 1/7 ||
Один раз побачити
The Old Guard | Official Trailer | Netflix
Netflix випустив трейлер фантазійного екшену за участі Шарліз Терон під назвою “The Old Guard”. У центрі сюжету група безсмертних найманців, які століттями захищають людство під керівництвом воїна Енді (Шарліз Терон). Після виконання чергового завдання їхнє безсмертя виявляється розкритим, і тепер за ними полюють злодії, які хочуть дізнатися секрет безсмертя і заробити на цьому. Режисер фільму - Джина Прінс-Байтвуд, сценарій заснований на графічній новелі Грега Руцького і Леонардо Фернандеса. На Netflix картина виходить 10 липня. (Ars Technica)
Цей день в історії
22 травня 337 року - у Нікомедії на 66-у році життя помер римський імператор Костянтин, який об’єднав Римську імперію під своїм одноосібним правлінням і запровадив християнство як державну релігію, за що у наступні віки був названий Великим і став прикладом для наслідування правителями Європи.
22 травня 1859 року - народився Артур Конан Дойль, англійський письменник.
22 травня 1939 року - Італія і Німеччина підписали воєнний і політичний договір про партнерство і оборону. Диктатор Італії Муссоліні назвав його спочатку “Пактом крові”, а потім перейменував у “Пакт сталі”. Ця угода стала підставою для створення т.з. групи країн Осі, куди приєдналася також Японія.
22 травня 2004 року - документальна стрічка Майкла Мура (Michael Moore) під назвою “Fahrenheit 9/11” перемогла 18 художніх картин і виграла головний приз Каннського кінофестивалю - Palme d’Or. Після прем'єри на фестивалі публіка привітала його овацією стоячи. Це був другий випадок, коли в Каннах тріумфувала документалістика. Першою була документальна картина Жака Іва Кусто “The Silent World” (1956).
Fahrenheit 9/11 (2004) Official Trailer - Michael Moore Bush Administration Documentary HD
Тут можна підтримати Вісткар
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь