View profile

Вісткар - Issue #440

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 28 травня. Хочу вибачитися за те, що поштовий сервіс GMail з невід
 

Вісткар

May 28 · Issue #440 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 28 травня. Хочу вибачитися за те, що поштовий сервіс GMail з невідомих мені причин відправив вчорашній випуск до спаму через виявлене в тексті “небезпечне посилання”. На жаль за умовами програми для створення розсилки я не маю можливості надсилати більше одного листа на добу, тому я не зміг пояснити вам куди зник випуск у додатковому листі. Поки що я хотів би порадити вам додати адресу, з якої ви отримуєте дайджест, до своїх контактів. Я спробую з'ясувати що не сподобалося Google у найближчі вихідні. Поки що ви можете відкрити вчорашній випуск у браузері - з відео і усіма ілюстраціями. Наразі, ось такі новини варті вашої уваги саме сьогодні.

У багатьох людей вже є "імунітет" до коронавірусу
У багатьох людей вже є імунітет до SARS-CoV-2. У дослідженні, результати якого публікуються у виданні Cell, вчені повідомляють, що до половини зразків крові, які надавалися людьми у період між 2015 і 2018 роками, демонструють ознаки імунної реакції на коронавірус.
Це пояснюють тим, що люди раніше хворіли на різні форми грипу і застуд, викликані іншими формами коронавірусів. Наявність такого імунітету, можливо є причиною того, що багато людей перехворіли на COVID-19 без симптомів, або у легкій формі, хоча раніше їхні організми ніколи не стикалися з вірусом SARS-CoV-2.
Отримані дані дають підстави для оптимізму щодо розробки вакцини проти коронавірусу. (Cell / Scientific American)
Більше новин
Історичний пуск ракети Falcon 9 з астронавтами перенесено через погодні умови. Ракета Falcon 9 американської приватної аерокосмічної компанії SpaceX мільярдера Ілона Маска не змогла відправити до Міжнародної космічної станції космічний корабель Crew Dragon з двома астронавтами. У середу, 27 травня, за менш ніж 17 хвилин до старту, призначеного на 23:33 за київським часом, пуск ракети-носія з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида було перенесено. Причина - несприятливі погодні умови. Можливе наступне вікно для запуску - субота, 30 травня. (DW)
Наглядова рада Lufthansa відклала схвалення державної допомоги. Наглядова рада найбільшої німецької авіакомпанії Lufthansa відклала рішення щодо затвердження пакета урядової фіндопомоги обсягом дев'ять мільярдів євро. Під час проведеного 27 травня засідання члени наглядової ради вирішили не схвалювати це рішення. Причина - застереження щодо можливих вимог Європейської Комісії задля захисту конкуренції на ринку авіаперевезень Європи. Йдеться про можливу втрату авіаперевізником часових слотів у базових для нього аеропортах - Франкфурта-на-Майні та Мюнхена. В компанії побоюються, що умови Єврокомісії “призведуть до ослаблення функцій хабів” цих двох аеропортів. (DW)
У Києві з 30 травня відкриються ТРЦ і готелі. Торговельно-розважальні центри в Києві почнуть відкриватися з суботи, 30 травня, проте без роботи розважальних зон і з дотриманням санітарних норм та регламентів, повідомив мер Києва Віталій Кличко. За словами мера, також із 30 травня зможуть розпочати роботу і готелі, окрім хостелів. DW)
Укрзалізниця збільшила термін продажу квитків: 90 днів до відправлення поїзда. Від 1 червня пасажири зможуть придбати квитки за 90 днів до дати відправлення поїзда, повідомляє “Укрзалізниця”. Від 27 травня відновлено роботу залізничних квиткових кас на всіх вокзалах країни і поновлено продаж квитків на перші поїзди після зняття частини карантинних обмежень, запроваджених через коронавірус. (Радіо Свобода)
Cобак навчили розпізнавати інфікованих коронавірусом. Під час проведеного у Фінляндії експерименту собак навчили розпізнавати специфічний запах інфекції COVID-19. Вчені сподіваються, що це допоможе в подальшому виявляти інфікованих в аеропортах та будинках престарілих. Вже за кілька тижнів перші собаки змогли з упевненістю відрізняти зразки сечі хворих на COVID-19 пацієнтів від здорових людей. Такі результати з Фінляндії є важливими й для інших груп дослідників, зокрема з Великобританії та Франції, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус. (DW)
Один раз побачити
Dark Season 3 | Date Announcement | Netflix
Netflix продовжив німецькомовний науково-популярний трилер “Dark” на третій сезон. Сімейна сага з неочікуваним надприроднім поворотом, події якої розгортаються в німецькому містечку, де зникнення двох дітей виставляє напоказ стосунки між чотирма родинами. Прем'єра чергового сезону популярного серіалу відбудеться 27 черня. (IndieWire)
Цей день в історії
28 травня 1916 року - у Львові помер визначний поет, белетрист, перекладач, видавець, вчений-енциклопедист, діяч українського національного відродження Іван Якович Франко. Людина великого таланту та продуктивності, він залишив цінний науковий спадок як літературознавець, мовознавець, книгознавець, джерелознавець, бібліотекознавець, театрознавець, краєзнавець, етнолог, етнограф, фольклорист, філософ, соціолог, історик, економіст.
28 травня 1929 року - відбулась прем’єра повністю кольорового і звукового фільму.
28 травня 1987 року - о 18-45 за московським часом на Красну площу в Москві сів легкомоторний літак “Сессна-172B” з 19-літнім громадянином ФРН Матіасом Рустом, котрий несанкціоновано залетів на територію СРСР з Фінляндії і подолав усі захисні рубежі. Через чотири місяці він був засуджений до 4 років ув’язнення, але вже за рік повернувся на батьківщину з доброї волі Михайла Горбачова.
Kremlin Caper: Mathias Rust's Landing on Red Square | People & Politics
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь