View profile

Вісткар - Issue #446

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 5 червня. Понеділок, 8 червня - неробочий день в Україні, отже
 

Вісткар

June 5 · Issue #446 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 5 червня. Понеділок, 8 червня - неробочий день в Україні, отже наш наступний випуск вийде 9 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

40% шкіл в Україні не мають якісного підключення до інтернету
40% українських шкіл (6544 закладів із 16 317) не мають якісного підключення до інтернету за допомогою оптоволоконних технологій
Про це свідчить дослідження Мінцифри. “При визначенні наявності оптоволоконного підключення ми брали до уваги не тільки технологію, а й швидкість з’єднання, яка притаманна винятково волоконно-оптичним технологіям. Вона мала становити не менше 30 Мбіт/с”, - повідомляють у міністерстві.
У відомстві відзначають, що за останні два роки були проведені тендери на підключення до інтернету та прокладання локальних мереж майже у 10 тис. українських шкіл, проте ситуація і досі складна. (ЕП)
Більше новин
Рада запровадила відповідальність за статус “злодія в законі”. Верховна Рада України ухвалила закон щодо припинення діяльності злочинних структур в Україні. Створення та керівництво злочинною організацією каратиметься позбавленням волі на термін до 13 років із конфіскацією майна. Зокрема, в законодавство вводиться поняття “особа, яка здійснює злочинний вплив або є особою, яка перебуває в статусі суб'єкта підвищеного злочинного впливу, зокрема у статусі "злодія в законі”. (DW)
Верховна Рада відправила на доопрацювання програму уряду. Про таке рішення Верховну Раду попросив сам прем'єр-міністр Денис Шмигаль. На думку Шмигаля, важливий не час затвердження програми, а її зміст і якість, аби вона відповідала сьогоднішнім викликам, була професійно написана, і головне - виконувалася та давала результат, а не залишалася мріями на папері. Згідно із законодавством, Верховна Рада не може розглядати питання про відповідальність Кабміну протягом року після схвалення програми діяльності уряду. (DW)
Greenpeace спробував оцінити збитки від катастрофічного розливу палива в Норильську. Екологічні збитки від розливу палива в російському Норильську тільки для водних об'єктів Красноярського краю може перевищувати 6 мільярдів рублів, повідомляє Greenpeace. Ця сума не враховує збиток від забруднення грунту і викидів шкідливих речовин в атмосферу. Через аварію на ТЕЦ в Норильську 20 тисяч тонн палива вилилися в грунт і річки. Влада помітила це два за дні по тому - після постів у соціальних мережах. Третього червня в регіоні введено режим надзвичайної ситуації федерального рівня. Катастрофу в Норильську порівнюють з розливом нафти з танкера Exxon Valdez у 1989 році. (Greenpeace / Independent / Хайтек)
Facebook маркуватиме державні медіа. Facebook Inc буде маркувати російські, китайські та інші контрольовані державою медіа. Про це компанія повідомила 4 червня. Також у планах Facebook блокувати будь-яку рекламу на сторінках цих ЗМІ, орієнтовану на користувачів у США. У наданому соцмережею попередньому списку присутні російський “Спутник”, китайське агентство Хinhua, іранське Press TV та інші. На початку маркування отримають приблизно 200 сторінок. При цьому Facebook не буде маркувати жодні американські медіа, оскільки у США “навіть державні медіа мають редакційну незалежність”, зазначив глава політики кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер. (Радіо Свобода)
Найкращі серіали: “Чорнобиль” отримав найбільше номінацій на премію Bafta TV. Серіал “Чорнобиль” став лідером за кількістю номінацій на британську премію Bafta для телебачення. Мінісеріал від Sky Atlantic та HBO, який високо оцінили критики. “Чорнобиль” висунули у 14 номінаціях і він разом із серіалом “Вбиваючи Єву” тепер поділяє першість за кількістю номінацій за всю історію премії, яка існує з 1955 року. Загалом “Чорнобиль” має три номінації серед головних нагород та 11 серед технічних (робота оператора та інші). Серіал Netflix “Корона”(The Crown) отримав сім номінацій. Серед інших номінантів - серіал “Погань”(Fleabag). (BBC Ukr)
Один раз побачити
Lovecraft Country: Official Teaser | HBO
Канал HBO випустив новий трейлер свого серіалу в жанрі фільму жахів під назвою “Lovecraft Country.” Серіал базується на романі 2016 року написаному Меттом Раффом (Matt Ruff). За сюжетом головний герой Аттікус Фрімен відправляється на пошуки свого батька разом з подругою Летицією і дядьком Джорджем. Попереду на них чекають не тільки зіткнення з расизмом і повсякденна боротьба за виживання, а й зустрічі з монстрами зі сторінок оповідань і повістей Говарда Лавкрафта. “Lovecraft Country” виходить на HBO у серпні. (Vox)
Цей день в історії
5 червня 1888 року - в нью-йоркській газеті опубліковано відкритий лист інженера-електрика Гарольда Брауна, який закликав громадськість заборонити використання змінного струму як небезпечного для життя. Це стало кульмінацією тривалого протистояння між основними конкурентами на ринку виробництва електроенергії, яке Томас Едісон попри активну пропагандистську кампанію програв Джорджу Вестінгаузу.
5 червня 1933 року - США вийшли із системи “золотого стандарту”, яка передбачала вільний обмін грошей на золото. Конгрес США у спільній резолюції скасував право кредиторів вимагати сплату боргів золотом. США перебували в системі “золотого стандарту” з 1879 року, за винятком короткого періоду Першої Світової війни. Курс долара на рівні $35 за унцію золота, встановлений урядом в 1934 році, тримався до 15 серпня 1971 року, коли президент Річард Ніксон оголосив, що США більше не буде конвертувати долари на золото за фіксованим курсом. Це означало остаточну ліквідацію золотого стандарту.
5 червня 1947 року - державний секретар США Джордж Маршалл виступив у Гарвардському університеті з програмою активної підтримки європейських країн, економіка котрих була зруйнована під час Другої світової війни. Вона була підтримана Конгресом і 3 квітня 1948 року президент Трумен підписав відповідний закон. З 1948 по 1951 рік європейські країни отримали допомогу на суму $15 млрд. Радянський Союз блокував надання допомоги Польщі та Чехословаччині.
5 червня 1964 року - Дейвід Боуі записав свою першу пісню “Liza Jane”.
David Bowie - Liza Jane
Читаєте нас в браузері? Підпишіться і отримуйте кожний випуск у свою пошту.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Приємних вихідних!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь