View profile

Вісткар - Issue #450

Revue
 
Доброго спекотного ранку! Вітаю вас у п'ятницю 12 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

June 12 · Issue #450 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго спекотного ранку! Вітаю вас у п'ятницю 12 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги. Я вдячний тим читачам, які вже підтримують наш проект через сервіс Patreon.

Приватний стартап запустить ровер NASA на Місяць
Стартап Astrobotic виборов контракт на запуск місячного ровера.
Молода приватна аерокосмічна компанія отримає $200 млн за доставку на поверхню Місяця космічного апарату NASA, який буде рухатися поверхнею супутника Землі у пошуках води.
Ровер має сісти на Місяць наприкінці 2023 року на борту спеціального міжпланетного зонду, розробленого в Astrobotic. Апарат VIPER (Volatiles Investigating Polar Exploration Rover) має подолати більше 10 км за 100 днів місії на Місці, вивчаючи поверхню і виконуючи буріння з метою виявити і позначити місця, де є вода.
Наявність води на південному полюсі Місяця відкрито у 2018 році. У 2021 році силами NASA має відбутися запуск на Місяць зонду Peregrine цієї ж компанії. У випадку успіху, це буде перший приватний рухомий апарат, який опиниться на поверхні місяця. В Astrobotic поки не вирішили, яку ракету-носій вони оберуть для місії 2023 року. Не пізніше 2024 року в NASA планують повернути на Місяць своїх астронавтів. (CNBC)
Більше новин
Держстат пояснив, чому не дає інформацію про причини смертей українців під час карантину. Державна служба статистики не має даних про причини смертей українців навесні, адже через карантин відділи реєстрації актів цивільного стану повноцінно не працюють. Тому, фактично з початку березня Державна служба статистики не має інформації про причини смертей українців. До кінця карантинних обмежень щомісячна статистична інформація про кількість померлих по Україні та за регіонами буде формуватися та оприлюднюватися без розподілу померлих за причинами смерті. Після закінчення карантину тимчасові обмежувальні норми припинять свою дію, відділи реєстрації нададуть необхідні документи. На підставі цих даних Держстат сформує та оприлюднить на сайті інформацію щодо кількості померлих з розподілом за причинами смерті. (Ukrstat)
Нацбанк України знову знизив облікову ставку. З 12 червня облікова ставка Нацбанку становитиме 6 відсотків. Вона була знижена, оскільки очікується, що споживчий та інвестиційний попит залишатиметься пригніченим довше, ніж прогнозувалося раніше, пояснили в НБУ. (DW / BBC Ukr)
Єгипет з 1 липня відкриває морські курорти для іноземних туристів. Перед відльотом до Єгипту туристи мають заповнити документ із підтвердженням, що вони раніше не були інфіковані коронавірусом та не контактували з хворими. Зокрема будуть відкриті Південний Синай, де розташовані Шарм-ель-Шейх і Дахаб, провінція Червоне море, де розташовані курорти Хургада та Марса-ель-Алам, а також місто Мерса-Матрух на узбережжі Середземного моря. (DW)
Власник Zara і Massimo Dutti закриє до 1200 магазинів по всьому світу. Іспанська компанія Inditex, яка володіє брендами Zara, Bershka, Pull & Bear і Massimo Dutti, закриє від 1000 до 1200 магазинів. Про це йдеться в квартальному звіті компанії. Планується закриття невеликих магазинів, які працюють давно і розташовані в не дуже зручних місцях. Більшість з них не є магазинами Zara. Одночасно Inditex відкриє 450 нових магазинів з “новітніми технологіями інтеграції продажів”. (Inditex)
Дрон виявив 64 тис “зелених” черепах, які зібралися щоб відкладати яйця на острові Рейн поблизу Австралії. Відео вразило вчених, які не очікували побачити таку кількість черепах у цьому місці. Їхня популяція виявилася значно більшою, ніж показували розрахунки. (SMH)
WEB EXTRA: Tons Of Turtles Off Coast Of Raine Island in Australia
Один раз побачити
YOU SHOULD HAVE LEFT Official Trailer (2020) Amanda Seyfried, Kevin Bacon Movie
Вийшов трейлер американського психологічного фільму жахів “You Should Have Left” (“Вам краще піти”), до якого режисер Девід Кьопп, сам написав сценарій. Сюжет заснований на однойменній книзі 2017 року Даніеля Кельмана. Тео Конрой – успішний чоловік середнього віку, чий шлюб зі значно молодшою жінкою, Сюзанною, починає тріщати по всіх швах. Щоб урятувати стосунки пара вирішує провести канікули у віддаленому будинку… Головні ролі виконують зірки - Кевін Бекон та Аманда Сейфрід. На екрани картина виходить 19 червня. (Screenrant)
Цей день в історії
12 червня 1240 року - в Парижі розпочався диспут між ченцем-францисканцем Ніколя Доніном і паризькими равинами щодо єретичної сутності Талмуда, за підсумками якого рішенням судової колегії було спалено понад 10 тисяч єврейських релігійних рукописів. Це був перший з великих диспутів, санкціонованих католицькою церквою, з метою перегляду ролі і місця євреїв у християнському світі, який дав поштовх хвилі антисемітизму в середньовічній Європі.
12 червня 1942 року - в свій день народження дівчинка на ім'я Анна Франк отримала у подарунок щоденник. За місяць вся її родина була вимушена ховатися від нацистів у підвалі офісу її батька в Амстердамі. Гестапо знайшли їхню сім'ю і ще кілька єврейських сімей у 1944 році після доносу. Їх вивезли до табору Аушвіц, а друзі знайшли схований щоденник дівчинки, відомий тепер як Щоденник Анни Франк.
12 червня 1961 року - ухвалено указ президії Верховної Ради УРСР «Про посилення боротьби з особами, які ухиляються від суспільно-корисної праці й ведуть антигромадський паразитичний спосіб життя».
12 червня 1987 року - в одній із своїх відомих виступів за часів “холодної війни”, президент США Рональд Рейган закликав Михайла Горбачова “знести” Берлінську стіну.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Успішного дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь