View profile

Вісткар - Issue #452

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 16 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

June 16 · Issue #452 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 16 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Податок на смартфони, телевізори і офісний папір?
Смартфони, планшети, ноутбуки, телевізори, жорсткі диски, принтери та офісний папір можуть подорожчати на 5%. Причиною цього може стати те, що Мінекономіки дозволило двом приватним організаціям збирати з імпортерів по всій країні винагороду за авторський контент з техніки.
Збір заснований на гіпотетичній ідеї, що кожен власник смартфона або телевізора завантажує контент безкоштовно, через що страждають його автори.
Отже, імпортерам доведеться додавати до вартості техніки збір за приватне копіювання та виплачувати ці кошти організації колективного управління (ОКУ), яка буде виплачувати авторам винагороду.
Крім того, закон «обкладає» податком звичайний офісний папір і копіювальні машини через імовірність того, що за допомогою паперу або копіювальної машини буде зроблена копія книги, через що автору буде завдано матеріальних збитків.
Право стягувати відрахування Мінекономіки надало лише двом організаціям: УМА та ВААП. Перша буде стягувати винагороду з гаджетів і телевізорів, а друга - з паперу та копіювальних пристроїв. (The Page)
Більше новин
На кордонах України відновили пропуск іноземців. Іноземці повинні мати при собі поліс страхування витрат, пов'язаних з обсервацією або лікуванням COVID-19. (DW)
26 країн Шенгенської зони відкривають кордони, але окремі обмеження залишаються. Багато європейських країн Шенгенської зони відсьогодні (понеділок 15 червня) зняли значну частину обмежень і перевірок при перетині кордонів між ними, які були запроваджені у зв’язку з пандемією COVID-19. До Шенгенської зони входять 26 країн з населенням 420 мільйонів: 22 держави Євросоюзу, а також Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Але у відповідь на відповідь на правила оголошені в Іспанії та Великій Британії, Франція вимагатиме 14-денної самоізоляції приїжджих з тих країн. Німеччина також оголосила, що залишатимуться перевірки на кордоні з Австрією, де його запровадили для протидії нелегальній міграції. Інші країни Шенгенської зони також матимуть винятки та окремі обмеження на в’їзд пасажирів з певних країн. Велика Британія, яка не входить до Шенгенської зони вимагатиме двотижневого карантину-самоізоляції для всіх приїжджих. (VoA)
Трамп підтвердив виведення частини американських військ із Німеччини. Президент США Дональд Трамп підтвердив, що Вашингтон скоротить кількість військовослужбовців, розміщених у Німеччині, до 25 тисяч. Виступаючи в Білому домі 15 червня Трамп звинуватив Німеччину у невиконанні зобов’язань із оборонних витрат НАТО і заявив, що присутність американських військ у країні є занадто дорогою. У Німеччині нині розміщено більше американських військ, ніж у будь-якій іншій країні Європи. Оголошене Трампом скорочення може стосуватися близько 9 500 військових, які постійно дислоковані в цій країні. Очікується, що частина американських військ, які будуть виведені з Німеччини, вирушать до Польщі та інших країн-союзників, а частина повернеться додому. (Радіо Свобода)
Адміністрація Трампа скасувала норми, які стосувалися трансгендерів в сфері медичної опіки. Міністерство охорони здоров’я США оголосило, що буде застосовувати закон про захист від дискримінації на основі статі, відповідно до «простого визначення слова «стать» як чоловіка чи жінки, визначеного біологією». Це суперечить схваленій за часів Обами нормі, яка визначала стать більш широко – як то внутрішнє відчуття людини щодо належності до чоловічої, жіночої, обох статей чи до жодної з них. Представники LGBTQ кажуть, що їм потрібен такий захист проти дискримінаційних практик під час отримання медичних послуг, пов’язаних зі зміною статі. Таких захист, наполягають вони, при отриманні лікування потрібен також трансгендерам. За старим законом, наприклад, лікарні були зобов’язані надавати послуги зі зміни статі. (VoA)
Наступну церемонію “Оскара” перенесли через пандемію. Наступну церемонію вручення “Оскарів”, яка мала пройти 28 лютого наступного року, перенесли на 25 квітня. Поки що не зрозуміло, проходитиме вона як зазвичай, чи в онлайн-форматі. Список номінантів оголосять 15 березня. Окрім того, організатори продовжили терміни подачі заявок на участь в програмі премії. Претендувати на кінонагороду зможуть стрічки, що вийшли в прокат з 1 січня 2020-го по 28 лютого 2021 року. (BBC Ukr / The Oscars)
Один раз побачити
GREYHOUND Official Trailer 2 (2020) Tom Hanks Movie
Вийшов другий трейлер воєнної драми “Greyhound”. В головній ролі - Том Хенкс. Фільм базується на романі 1955 року “The Good Shepherd”, автором якого є Сесіл Скотт Форестер (C.S. Forester), який змальовує реальні події - місію конвою з 37 кораблів, які мали перетнути Атлантику. Визначено дату прем'єри картини - 10 липня на Apple TV+. (Vulture)
Цей день в історії
16 червня 1723 року - народився Адам Сміт,  шотландський економіст і філософ-етик; засновник класичного напрямку сучасної економічної теорії. Головна праця — “Дослідження про природу і причини багатства народів” (An Inquiry into the Nature and Causes of the Wealth of Nations), видана 1776 року. У своїй найвідомішій праці 1776 року Сміт з високою деталізацією систематизує сучасні йому ідеї. «Поділ праці повинен сприяти та розвивати продуктивність робочої сили найкраще», так розпочинає Сміт свою працю об'ємом понад 1000 сторінок.
16 червня 1903 року - Генрі Форд заснував компанію «Ford Motor».
16 червня 1961 року - зірка радянського балету Рудольф Нурієв втік з СРСР. Перебуваючи на гастролях у Парижі, відмовився повернутися в літак, ставши “неповерненцем”. Незабаром Нурєєв почав працювати в Королівському балеті (Королівський театр Ковент-Гарден) в Лондоні і швидко став світовою знаменитістю. Отримав австрійське громадянство.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі! Підтримайте нас у сервісі Patreon (посилання нагорі вашого листа). Дякую!
Успішного дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь