View profile

Вісткар - Issue #453

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 17 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

June 17 · Issue #453 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 17 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Поширені ліки показали ефективність у боротьбі з коронавірусом
ВООЗ привітала результати дослідження препарату дексаметазон проти COVID-19.
Недорогий і широко поширений препарат інтенсивно тестували вчені з Оксфордського університету. Їхні результати показали, що застосування дексаметазону знизило рівень смертності серед пацієнтів, які потребували штучної вентиляції легенів, на третину, а у пацієнтів, які отримували кисневу підтримку, - на 20%. У менш важких випадках препарат виявився непотрібний.
Синтетичний глюкокортикостероїд дексаметазон був отриманий ще в кінці 1950-х років. Його використовують для лікування ревматоїдного артриту, астми, запалення очей і лікування пацієнтів з набряком мозку. Стероїд вводять внутрішньовенно або дають у формі таблеток. (DW / Bloomberg / The Nature)
Більше новин
Експорт з Японії різко впав. В Токіо повідомляють про найбільше за останні роки падіння експорту і імпорту в країні. Експорт з країни впав майже на чверть до менше ніж $40 млрд. Експорт автомобілів зменшився на 64%. Так він падав після землетрусу і цунамі 2011 року. (Kyodo)
Трамп погрожує санкціями автору мемуарів. Президент США Трамп заявив, що колишній радник з національної безпеки Джон Болтон матиме “проблеми з законом”, якщо випустить свою книгу спогадів. Болтон у своїх мемуарах відверто критично змальовує Трампа і його діяльність на посаді президента. В адміністрації Трампа вважають, що книга має проходити відповідну перевірку на наявність секретних матеріалів. Адвокати Болтона в свою чергу стверджують, що автор кілька місяців працював зі спеціалістами Білого дому з державної таємниці з тим щоб попередити розголошення секретних даних в кризі своїх спогадів під назвою “The Room Where It Happened: A White House Memoir”. (AP)
Трамп підписав указ про реформу поліції. Президент США Дональд Трамп підписав указ про реформу поліції, який передбачає надання більших коштів на поліпшення навчання поліції щодо застосування сили і створення загальнодержавної федеральної бази даних для відстежування неправильної поведінки працівників поліції. “Ми маємо зламати старі шаблони схеми неуспіху”, – заявив Трамп незадовго до того, як підписав указ 16 червня. Документ передбачає надання коштів із держбюджету в першу чергу тим органам поліції, які будуть дотримуватися нових, вищих стандартів. Серед іншого, утримання тиском на шию буде заборонене, за винятком випадків, коли життя працівника поліції перебуватиме під загрозою. (Радіо Свобода)
Порошенко в день похорону батька прийде і в Печерський райсуд. Адвокат п’ятого президента України Петра Порошенка, нині народного депутата, Ілля Новиков повідомив, що Офіс генерального прокурора в суді вимагатиме для Порошенка взяття під варту. Адвокат додав, що питання про запобіжний захід буде розглядати в Печерському суді Києва 18 червня суддя Сергій Вовк, на якого виявилася розподілена справа. Він також підтвердив, що Порошенко обов’язково буде на суді 18 червня, хоча цього дня мав би відбутися похорон його батька, який помер раніше 16 червня. (Радіо Свобода)
Популярного в YouTube робота тепер можна купити. Стало відомо, що компанія розробник пропонує своїх роботів, задатних рухатися на “чотирьох лапах”, всім хто готовий заплатити за них. Роботи від Boston Dynamics під назвою Spot стали дуже популярними завдяки відео в YouTube. Тепер такого робота-пса можна купити за $75 тис. Такий робот здатен підніматися сходами, орієнтуватися на місцевості і обладнаний різними сенсорами. Покупці мають присягнути що не будуть використовувати роботів щоб зашкодити іншим людям, не перетворять їх а зброю і погодитися ще на кілька подібних умов. (AP)
With you, Spot can
Авіакомпанії відмовляються від алкоголю на борту. Одразу кілька авіаперевізників перестали пропонувати пасажирам алкогольні напої. Таким чином вони намагаються скоротити кількість контактів між персоналом і пасажирами. (CNN)
Через пандемію люди стали вживати менше цукру. Лікарі в багатьох країнах останнім часом намагаються переконати людей вживати в їжу менше цукру. Виявилося, що внаслідок пандемії це нарешті сталося. Через закриті ресторани і кінотеатри споживання цукру в усьому світі у 2020 році вперше за останні 40 років має впасти на 1,2%. Компанії, серед яких Coca-Cola і Nestle, повідомляють про падіння продажів солодких напоїв і шоколаду. Не виключено, що і після карантину люди будуть споживати менше цукру через відчутне падіння доходів. (Bloomberg)
Один раз побачити
THE NEST Official Trailer (2020) Jude Law
Вийшов перший трейлер стрічки “The Nest” (“Гніздо”) з Джудом Ло (Jude Law) у головній ролі. Його партнеркою у сімейній драмі стала Керрі Кун (Carrie Coon). Герой вирішує владнати фінансові проблеми своєї родини в Америці переїздом до Англії, але з часом ситуація стає все більш некерованою і хаотичною. (CinemaBlend)
Цей день в історії
17 червня 1885 року - Статуя Свободи у розібраному вигляді прибула до Нью-Йорку. Подарунок від народу Франції перетнув Атлантику у вигляді 350 окремих фрагментів, запакованих у більш ніж 200 контейнерів різного розміру.
17 червня 1972 року - В США заарештовано п’ятеро людей, причетних до проникнення і незаконного прослуховування у штаб-квартири Демократичної партії в готелі “Вотергейт” у Вашингтоні. Проведене розслідування через два роки привело до відставки президента-республіканця Річарда Ніксона.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі! Підтримайте нас у сервісі Patreon (посилання нагорі вашого листа). Дякую!
Успішного дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь