View profile

Вісткар - Issue #458

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 24 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

June 24 · Issue #458 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 24 червня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Понад половина українців вважає заборону російських телеканалів і соцмереж помилкою
50,3% українців вважають, що заборона російських телеканалів в Україні є помилкою і призводить лише до обмеження прав громадян (протилежної думки – 40,5%). 54,5% вважають помилковою заборону окремих артистів і деяких російських фільмів (протилежної думки – 35,4%). Про це йдеться в дослідженні Центру “Соціальний моніторинг”.
52,2% вважають помилковою заборону російських соцмереж (протилежної думки – 36,8%).
46,2% українців вдома спілкуються українською мовою.
Російською мовою спілкуються близько 26,4%, ще 27,3% – однаково часто і українською, і російською. (Радіо Свобода / Радіо Свобода)
Більше новин
У Києві закладам громадського харчування дозволили приймати відвідувачів. У Києві заклади громадського харчування зможуть приймати відвідувачів всередині. Про це мовиться у розпорядженні Київської міської державної адміністрації від 22 червня. Зазначається, що між сусідніми столами має бути відстань щонайменше 1,5 метра. За одним столом можна розмістити не більше чотирьох людей. Столики можуть бути розділені перегородками, які обмежують контакти між відвідувачами. Працівники закладів мають носити медичні маски чи респіратори, окуляри та одноразові рукавички. Відвідувачів не мають права входити до закладу самостійно – їх має супроводжувати персонал. (Радіо Свобода)
Міністр юстиції: Є великі сумніви, що закон про люстрацію відповідає положенням Конституції. Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що закон про очищення влади, який зараз розглядається у Конституційному Суді, не відповідає положенням Основного закону в частині втручання в особисте життя й обмежень доступу до державної служби. Він додав: “Нам вкрай важливо знати думку Конституційного Суду і рішення Конституційного Суду, щоб навести лад у системі люстрації”. (Інтерфакс-Україна)
Китай вивів на орбіту останній супутник для своєї навігаційної системи. Китай завершив виведення на орбіту всіх 55 супутників своєї глобальної навігаційної системи Beidou, що конкурує з американською GPS, європейською Galileo і російською “Глонасс”. Планується, що вона почне повністю працювати вже цього року. (Радіо Свобода)
Facebook програв у суді суперечку з антимонопольним відомством ФРН. Компанія Facebook не може без згоди користувачів збирати й поєднувати їхні дані з інших сервісів, вирішив Федеральний верховний суд, підтримавши позицію антимонопольного відомства ФРН. (DW)
Фільм “Hamilton” дозволять дивится дітям після цензури. Картину, яка виходить 3 липня на сервісі Disney+ довелося піддати легкій цензурі. Фільм є записом театрального мюзиклу і для того, щоб отримати вікові обмеження PG-13, авторам довелося погодитися на видалення двох з трьох випадків застосування слова F*ck. Режисер постановки Лін-Мануель Міранда написав у твітері, що він “погодився видалити два f—s, щоб діти могли це дивится.”
Lin-Manuel Miranda
...I literally gave two fucks so the kids could see it:
1. In Yorktown, there's a mute over "I get the f___ back up again"
2. "Southern *record scratch*kin' Democratic Republicans."
You can sing whatEVER you like at home (even sync up the album)!
Love you. Enjoy.
Hamilton Trailer #1 (2020) | Movieclips Trailers
Один раз побачити
FOUNDATION Official Trailer (2021) Jared Harris, Sci-Fi Series
Вийшов трейлер нового фантастичного серіалу “Foundation” з Джаредом Харрісом (Jared Harris) та Лі Пасе (Lee Pace) в головних ролях. Серіал вийде на сервісі Apple TV+ наступного року. З офіційного трейлера ви зможете уявити якою буде фантастична сага заснована на творах культового письменника-фантаста Айзека Азімова. (/FILM)
Цей день в історії
24 червня 1812 року - “Велика армія” Наполеона, найбільша військова сила Європи, що налічувала до 610 тисяч військовослужбовців, перетнула ріку Німан і вторглась на територію Росії. Не зустрічаючи на своєму шляху серйозного опору, після перемоги під Бородіно у вересні увійшла в залишену напризволяще Москву.
24 червня 1934 року - відбувся урочистий переїзд вищих владних структур УСРР з Харкова до Києва, що ознаменувало виконання ухваленого ще в січні 1934 року рішення про перенесення столиці республіки до Києва. З нагоди цієї події цього дня у Києві відбулися урочистості та військовий парад.
24 червня 1997 року - Командування ВПС США (U.S. Air Force) оприлюднило звіт з 231 сторінок, в якому спростовується теорія про аварію космічного корабля прибульців у місті Розвелл (Roswell, New Mexico), що ніби сталася у 1947 році.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі! Підтримайте нас у сервісі Patreon (посилання нагорі вашого листа). Дякую!
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь