View profile

Вісткар - Issue #467

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 8 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

July 8 · Issue #467 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 8 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Єврокомісія погіршила прогноз для європейської економіки на 2020 рік
Єврокомісія (ЄК) у вівторок, 7 липня, погіршила прогноз для економіки Єврозони на 2020 рік. Згідно з новими оцінками ЄК, валовий внутрішній продукт (ВВП) Єврозони у 2020 році скоротиться на 8,7 відсотка, що стане рекордним падінням.
Як зазначили в Брюсселі, запроваджені для стримування поширення коронавірусної інфекції обмеження скасовуються повільніше, ніж очікувалося.
“Економічні наслідки локдаунів будуть важчими, ніж можна було припустити. Ми продовжуємо плисти в штормових водах і стикатися з численними ризиками, включно із загрозою нової хвилі пандемії”, - заявив Валдіс Домбровскіс, заступник голови ЄК, який опікується економічними питаннями.
Найрізкіші темпи економічного спаду серед країн Єврозони цього року зафіксують Італія, Іспанія та Франція - відповідно на 11,2 відсотка, 10,9 відсотка та 10,6 відсотка. У 2021 році ВВП Італії збільшиться на 6,1 відсотка, Іспанії - на 7,1 відсотка, Франції - на 7,6 відсотка, прогнозують в ЄК.
Економіка Німеччини, як очікується, знизиться на 6,3 відсотка у 2020 році та зросте на 5,3 відсотка наступного року. (DW)
Більше новин
США офіційно повідомили ООН про вихід з ВООЗ. Заяву про вихід США із ВООЗ передано генеральному секретарю ООН, кажуть у Вашингтоні. Дональд Трамп раніше закидав ВООЗ залежність від китайського уряду. Вихід набуде чинності за рік - 6 липня 2021 року. (DW)
Історичний рекорд експорту зернових — Мінекономіки. За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна. Це на 6,8 млн тонн більше ніж у минулому маркетинговому році, коли експорт склав 50,4 млн тонн, повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Всього зернових і зернобобових експортовано 56,7 млн тонн, з яких: кукурудза – 30,3 млн тонн; пшениця і суміш пшениці та жита – 20,5 млн тонн: ячмінь – 5,08 млн тонн. (thepage)
Оператори не мають фактичної можливості обмежувати доступ до веб-сайтів. Телеком-оператор Vega, коментуючи низку положень законопроекту про медіа, зазначає, що згідно з українським законодавством оператори не несуть відповідальності за зміст інформації, що передається їхніми мережами інформації і не мають фактичної можливості обмежувати доступ до веб-сайтів. Обмеження операторами, провайдерами телекомунікацій доступу абонентів до телеком-послуг без рішення суду не узгоджується з положеннями, закріпленими в законі “Про телекомунікації”. Більше того, “статтею 248 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами також визначено, що держава не має покладати на інтернет-посередників ні загального зобов'язання здійснювати моніторинг інформації, яку вони передають або зберігають, ні загального зобов'язання активно шукати факти або обставини, які вказують на незаконну діяльність”. “З точки зору техніки і технології оператори не можуть коректно обмежити доступ до певної інформації або сайту/ресурсу/сервісу, як це пропонують ініціатори законопроекту. Такі дії можуть бути виконані або власником сайту, або реєстратором відповідного доменного імені, за яким здійснюється доступ до ресурсу, постачальником послуг хостингу (дата-центром)”, - пояснює комерційний директор Vega. (Інтерфакс-Україна)
Пекін відкрив офіс Служби національної безпеки в Гонконгу. Готель середнього класу практично за одну ніч було переобладнано на офіс спецслужби. Ніколи раніше китайські органи безпеки не мали можливості діяти у місті офіційно. Новий офіс дозволить поширити юрисдикцію Китаю на певні справи, що передбачено новим законом про національну безпеку. (SCMP)
Власники криптовалюти можуть надсилати її через соціальні платформи, наприклад, Twitter. Сінгапурський стартап Torus відкрив таку можливість для всіх власників еккаунтів у Twitter або GitHub, навіть, якщо вони ніколи не заходили у сервіс компанії під назвою Torus Wallet. (Cointelegraph)
Torus
Interact with Blockchains via Twitter, AppleID, GitHub, Line, LinkedIn and Passwordless accounts!
https://t.co/SnHVIiZuff
Київ: ТРЦ на книжковому ринку “Петрівка” наразі будувати не планують. Міський голова Віталій Кличко зустрівся з представниками книжкового ринку “Петрівка” й заявив, що будівництво ТРЦ на місці ринку “наразі не планується”. Водночас він підтвердив сам факт, що поблизу “Петрівки” хочуть розмістити ТРЦ, у межах вулиць Вербової, Куренівської, Богатирської, Московського проспекту та Набережно-Рибальської. А книжковий ринок розташований на двох ділянках на вулиці Степана Бандери, 10. (The Village)
Чорногорія спростила в’їзд для українців. Відтепер можна подорожувати до країни без тесту на коронавірус. Чорногорія додала Україну до списку країн, з якої можна в’їжджати без додаткових обмежень, пов’язаних з пандемією коронавірусу. До сьогоднішнього дня для в’їзду з України було необхідно пред’явити негативний ПЛР-тест. Про це повідомляє Інститут громадського здоров’я Чорногорії. Україну додали до списку держав, “з яких можна в’їхати до Чорногорії без додаткових обмежень щодо COVID-19”, що підтверджують українські дипломати. (thebabel)
Один раз побачити
Прокляття: Початок. Трейлер (оригінальний)
Легендарна франшиза “Прокляття” (Ju-On: Origins) повернулася. Прем’єра серіалу жахів відбулася на Netflix 3 липня 2020 року. (ScreenRant)
Цей день в історії
8 липня 1497 року - з Лісабона до Індії на чотирьох кораблях відправилась експедиція португальського мореплавця Васко да Гама. Відкритий ним морський шлях до Азії через Атлантичний та Індійський океани залишався для європейців основним аж до відкриття Суецького каналу в 1869 році.
8 липня 1709 року - під Полтавою військо шведського короля Карла XII зазнало нищівної поразки від армії московського царя Петра I. Це фактично визначило наслідки Великої північної війни, за підсумками якої Швеція втратила Ліфляндію, Естляндію, Інгерманландію та частину Фінляндії і статус великої держави.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Підтримайте нас у сервісі PATREON (посилання на початку вашого листа). Дякую всім, хто вже підтримує наш проект! Ваша участь критично важлива.
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь