View profile

Вісткар - Issue #473

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 16 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

July 16 · Issue #473 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 16 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Населення України до кінця століття може скоротитися більш ніж удвічі
Чисельність населення України до кінця цього століття може зменшитися до 17,5 мільйона, йдеться у дослідженні групи вчених.
Вони прогнозують, що кількість населення на планеті зросте на мільярд до 8,8 мільярда.
Дослідження міжнародної групи вчених опубліковане в авторитетному медичному журналі Lancet у вівторок, 14 липня. Ці дані є значно нижчими за оприлюднений раніше прогноз ООН.
За даними дослідників, до 2100 року у 183-ох зі 195 країн рівень народжуваності суттєво знизиться.
В Україні на кінець століття прогнозують падіння чисельності населення з 44,6 мільйона до 17,5 мільйона людей. У Росії кількість жителів може зменшитися зі 146 мільйонів до 106 мільйонів.
Кількість населення у 23 країнах населення скоротиться вполовину або й більше за нинішній рівень. Серед них Японія, Іспанія, Італія, Польща.
Ще 34 країни зіткнуться із падінням чисельності населення на 25-50 відсотків. Зокрема, населення Китаю скоротиться за 80 років з нинішніх 1,4 мільярда до 700 мільйонів. У Німеччині цей показник може знизитися з 83 мільйонів до 66 мільйонів осіб.
Між тим, кількість населення у країнах Африканського континенту на південь від Сахари навпаки зросте втричі до приблизно трьох мільярдів людей. Чисельність Нігерії зросте з нинішніх понад 200 мільйонів до 800 мільйонів у 2100 році і поступатиметься лише Індії, де очікують спаду чисельності населення з понад 1,3 мільярда зараз до 1,1 мільярда людей через 80 років. (DW)
Більше новин
Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня. Проєкт постанови про призначаення на 25 жовтня місцевих виборів підтримали 326 народних депутатів. Документом передбачено, що вибори депутатів парламенту Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, в окремих районах міст, селах і селищах Донецької та Луганської областей не проводяться. Також не проводяться вибори депутатів обласних рад у Донецькій і Луганській областях у зв'язку з неможливістю забезпечення представництва в них спільних інтересів територіальних громад, сіл і селищ, міст Донецької та Луганської областей. (DW / Радіо Свобода)
Меркель обговорила з Путіним реалізацію Мінських угод. Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент РФ Володимир Путін під час телефонної розмови обговорили реалізацію Мінських угод про врегулювання ситуації на сході України, повідомляється на сайті Федерального уряду Німеччини. У Кремлі також зазначили, що розмова Путіна і Меркель відбулася за ініціативою німецької сторони. (Інтерфакс-Україна)
Страхова компанія в Києві застрахувала більше 20 тис осіб від COVID-19. Страхова компанія “Ю.Ес.Ай” (Київ) за три місяці застрахувала 22,3 тис. осіб на випадок захворювання, викликаного коронавірусом SARS-CoV-2 (COVID-19). Договори страхування підписано і з фізичними особами, і з корпоративними клієнтами в усіх регіонах України. Особливо затребуваний цей продукт у Черкаській, Полтавській, Хмельницькій, Львівській, Житомирській областях і на Закарпатті. Громадянам пропонується два страхових продукти. Перший покриває лікування у стаціонарі та смерть застрахованого. Страхова сума для річного договору становить 20 тис. грн або 40 тис. грн, страховий платіж - 200 грн і 400 грн відповідно. Другий продукт забезпечить виплату при проходженні амбулаторного лікування, лікування у стаціонарі і в разі смерті застрахованого. Страхова сума за цією програмою - 23 тис. грн, страховий платіж - 460 грн, або 46 тис. грн при страховому платежі 920 грн на рік. Обидва продукти передбачають тимчасову франшизу 15 днів. (Інтерфакс-Україна)
Інспектора ювенальної превенції підозрюють у зґвалтуванні неповнолітньої. Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань (ДБР), розташованого у Миколаєві, повідомили про підозру у зґвалтуванні неповнолітньої інспектору сектору ювенальної превенції Таїровського відділення поліції Київського відділу поліції у м. Одесі. (Інтерфакс-Україна)
Суд ЄС звільнив Apple від виплати $15 млрд. Європейський суд загальної юрисдикції в Люксембурзі в середу, 15 липня, скасував рішення Єврокомісії від 2016 року, згідно з яким американська технологічна компанія Apple мала виплатити рекордний штраф у 13 мільярдів євро ($15 млрд) за свою діяльність в Ірландії. Єврокомісія вимагала, щоб компанія заплатила цю суму “несплачених податків”. В ЄС вважали, що через умови, які були надані урядом Ірландії, Apple отримала “вибіркові економічні переваги”. Комісія наполягала на тому, що застосована компанією схема дозволяє платити податки у розмірі 1% від всіх прибутків отриманих в Європі. Суд вирішив цю справу на користь Apple. Тепер в ЄС планують запровадити окремий “цифровий податок” в розмірі від 2% до 6% на всю виручку, яку компанії збирають в країнах ЄС. В США вважають, таким чином в ЄС намагаються стримати діяльність американських компаній. (CNBC / DW)
Джо Байден оголосив про свій план відновлення економіки США після коронавірусу та боротьби зі змінами клімату. Заходи за планом, про який розповів кандидат в президента США, передбачають витрати в сумі $2 трлн. Планом передбачено прискорений розвиток сектору альтернативної енергетики з тим, щоб позбутися всієї традиційної енергетики до 2035 року. Зараз 63% всієї електрики в країні виробляється шляхом спалювання викопних джерел. План Байдена вимагає застосування мільйонів сонячних панелей і тисяч вітряків. Йдеться також про модернізацію житла і поширення електротранспорту. Серед іншого планується створення державного офісу “екологічної справедливості”, який буде стежити за тим, щоб “кольорові спільноти більше не страждали від екологічних рішень влади”. Щоб покрити витрати за планом, Байден пропонує підняти податок на прибутки компаній з 21% до 28%. (NYT)
Biden unveils clean energy plan
Астронавти на борту МКС спостерігали комету Neowise. З борту МКС знято унікальне відео комети, яка раніше наблизилася на небезпечно малу відстань від Сонця, але вціліла і тепер продовжує рух за своєю орбітою. Найближча відстань між Землею і кометою складатиме близько 100 млн км. (CBS News)
Comet NEOWISE from ISS [ 4K ]
Зміна тільки одного гена дозволяє перетворити самку комара на самця. Вчені з'ясували, як за допомогою генної інженерії знешкодити комарів, що переносять небезпечні хвороби, наприклад, лихоманку денге. Зміною одного гена, самки, які п'ють кров своїх жертв, перетворюються на безпечних самців. (VT)
Упс! У твіттері набуває популярності відео випадку на борту риболовного судна. Пишуть, що всі учасники подій залишилися неушкодженими.
Один раз побачити
Project Power starring Jamie Foxx | Official Trailer | Netflix
Потоковий сервіс Netflix виклав в мережу перший трейлер фантастичного фільму “Project Power”. За сюжетом, існує якийсь препарат, який здатний на п'ять хвилин давати людям надздібності, наприклад, суперсилу, невидимість або невразливість. Але людина не знає, якою саме здатністю він володітиме, поки не проковтне пігулку. Люди також не знають, що препарат може вбити. Головну роль у фільмі виконав актор, комік і співак Джеймі Фокс (Jamie Foxx), а його герою належить врятувати свою дочку. Netflix викладе Project Power на свій сайт в серпні 2020 року. (RadioTimes)
HBO Max | We Have Arrived
Сервіс HBO Max випустив промо в якому згадуються нові проекти від режисерів Рідлі Скотта і Стівена Содерберга. У фантастичному серіалі Скотта “Raised by Wolves” йдеться про дитину, який виростили андроїди на невідомій планеті. В картині Содерберга “Let Them All Talk” головну роль грає Меріл Стріп. Її героїня - письменниця, яка переживає процес відкриття самої себе. (IndieWire)
Цей день в історії
16 липня 1918 року - в Єкатеринбурзі більшовиками було страчено всю родину російського царя Миколи II.
16 липня 1945 року - в штаті Нью-Мексико проведено перше у світі випробування ядерної зброї — на полігоні Аламогордо підірвано ядерний заряд Gadget потужністю еквівалентною дев’ятнадцяти тисячам тон тринітротолуолу. Це було результатом 28 місяців інтенсивної наукової роботи вчених під керівництвом Роберта Оппенгеймера над так званим Манхеттенським проектом.
16 липня 1969 року - в США запущено “Аполлон-11”, перший космічний корабель, задачею якого було доставити людей на Місяць. Він стартував з космодрому на мисі Канаверал (Флорида) і, подолавши 384 тисячі кілометрів за 76 годин, 19 липня увійшов у навколомісячну орбіту.
16 липня 1990 року - Верховна Рада УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет. Спочатку XXVIII з'їзд КПУ ухвалив резолюцію “Про державний суверенітет Української РСР”. Оскільки більшість у Верховній Раді УРСР складали комуністи, депутати Верховної Ради УРСР прийняли Декларацію на виконання резолюції з'їзду. Практично всі положення Декларації суперечили чинній на той час Конституції УРСР. Заключним в Декларації стало положення про те, що принципи Декларації про суверенітет України будуть використані для укладення нового союзного договору.
16 липня 1995 року - офіційно розпочала роботу компанія Amazon, яка займалася торгівлею книжками.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Підтримайте нас у сервісі PATREON (посилання на початку вашого листа). Дякую всім, хто вже підтримує наш проект! Ваша участь критично важлива.
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь