View profile

Вісткар - Issue #475

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 20 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

July 20 · Issue #475 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 20 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Україну назвали найнебезпечнішим місцем в Європі
Україну назвали найнебезпечнішою країною Європи за результатами опитування, проведеного на сайті Numbeo.
Цей статистичний сервіс збирає оцінки публіки щодо ситуації у різних країнах. Найбезпечнішою країною Європи названо Словенію.
Опитування проводиться серед відвідувачів сайту, які ставили оцінку ситуації в країні у відповідності до своїх вражень і спостережень.
Сервіс Numbeo вважає своє опитування більш коректним, ніж порівняння офіційних даних щодо злочинності в різних країнах, які поширюються державними установами. (Numbeo)
Більше новин
Країни ЄС на саміті не змогли домовитися про план виходу з кризи. Останню спробу досягти згоди вони здійснять сьогодні, проте канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не готова сказати, чи зможуть лідери країн ЄС домовитися до деталі плану подолання кризи, пов'язаної з пандемією. Нідерланди, Австрія, Данія і Швеція вимагають суттєво обмежити розмір фонду взаємодопомоги, тоді як Німеччина, Франція і більшість інших країн наполягають на сумі не менше за 400 млрд євро. Президент Франції Макрон неодноразово критикував позицію країн так званої “ощадливої четвірки”. (Bloomberg / DW)
У Франції запроваджують жорсткіші правила щодо носіння масок. З понеділка у Франції запроваджують жорсткіший масковий режим. Поява без маски в магазинах чи громадських приміщеннях каратиметься штрафом в 135 євро. (DW)
Великобританія призупиняє публікувати щоденну статистику смертей від COVID-19. Британський уряд вирішив переглянути методи підрахунку смертельних випадків від коронавірусу, щоб точно встановлювати, чи померла людина саме від COVID-19 чи від іншої причини. Зараз у статистику смертей від COVID-19 входять всі випадки, коли померлі були інфіковані коронавірусом, незалежно від того, чи померли вони саме від цієї хвороби, чи з інших причин. (DW)
США: Байден збільшує відрив від Трампа. За даними опитування, рівень підтримки колишнього віце-президента США Джо Байдена, серед всіх зареєстрованих виборців, вищій на 15%, ніж підтримка президента Трампа. Раніше розрив між кандидатами складав 10% на користь Байдена. Опитування провели медіакомпанії The Washington Post і ABC News. 54% опитаних вважають, що Байден краще справлявся б з наслідками пандемії, тоді як Трампа в цьому питанні підтримали 34%. (ABC News)
Google запустив перекладач, який дозволяє читати стародавні ієрогліфи. Система, що базується на штучному інтелекті, самостійно вчиться читати ієрогліфи, зокрема написи, зроблені в стародавньому Єгипті. Ця функція додано до пакету додатків Arts & Culture. За даними Google, програма під назвою “Fabricius” є першою, яка самостійно вчиться розуміти значення ієрогліфів. Версію для десктопів невдовзі запропонують єгиптологам, антропологам і історикам. Вчені єгиптологи, оцінюючи програму-перекладач, зауважують, що “це значний крок вперед”, але вона поки не дозволяє відмовитися від послуг досвідчених експертів. Справа в тому, що ієрогліфи суттєво відрізняються у написанні в залежності від часу і від автора тексту. (BBC)
Астрофізики продемонстрували найбільшу донині 3D мапу Всесвіту. Таким став результат спільної роботи сотень дослідників космосу з 30 різних інституцій, які за 20 років проаналізували кілька мільйонів зображень галактик і квазарів. Сьогодні мапа публікується одразу у 20 наукових виданнях. (swissinfo)
Один раз побачити
SAVAGE Official Trailer (2020) Crime Movie
Вийшов трейлер драми “Savage”, прем'єру якої призначено на 27 серпня. В головній ролі австралійський актор Джек Раян (Jake Ryan). Картина демонструє життя головного героя з дитинства, розповідаючи про світ новозеландських гангстерських банд та дитячих будинків для хлопчиків, які постачали своїх вихованців для цих банд. Автори картини пробують розібратися як саме діти опинялися в злочинному світі Нової Зеландії. (Scoop)
Цей день в історії
20 липня 1054 року - взаємні анафеми папи римського Лева IX і константинопольського патріарха Михаїла Керуларія стали причиною розколу християнської церкви на католицьку і православну.
20 липня 1940 року - Видання “Billboard” опублікувало свій перший рейтинг популярності пісень.
20 липня 1944 року - невдачею закінчився замах на Гітлера, організований офіцерами вермахту й абверу.
20 липня 1969 року - о 22-56 за європейським часом американський астронавт Ніл Армстронг виголосив знамениту фразу «Це маленький крок для людини і величезний стрибок для людства» і наступної миті, вийшовши із спеціального модуля «Eagle», ступив на поверхню Місяця.
Neil Armstrong - First Moon Landing 1969
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Підтримайте нас у сервісі PATREON (посилання на початку вашого листа). Дякую всім, хто вже підтримує наш проект! Ваша участь критично важлива.
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь