View profile

Вісткар - Issue #476

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 21 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

July 21 · Issue #476 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 21 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

За п’ять місяців населення України скоротилося на 116 тис
З початку року по 1 червня населення України стало менше на 116,7 тис осіб.
Такі дані містяться у оприлюдненому Державною службою статистики України звіті.
На переконання авторів звіту, населення України станом на червень становить 41 785,8 тис.
“Залишається суттєвим перевищення кількості померлих над кількістю новонароджених: на 100 померлих — 48 новонароджених”, — наголошують у Держстаті. (Укрстат)
Більше новин
Лідери ЄС домовилися щодо пакету допомоги для відновлення економіки. Після чотирьох діб переговорів 27 країн членів ЄС погодилися на створення фонду допомоги в сумі €750 млрд ($857 млрд) за рахунок випуску пан-європейських облігацій. Згідно з домовленістю, в якості безповоротної допомоги з цієї суми виділять не 500 млрд євро, як вимагали Німеччина і Франція, а 390 млрд. За скорочення суми субсидій, які не потрібно повертати, виступали Австрія, Данія, Нідерланди, Фінляндія та Швеція. Спочатку вони наполягали на наданні тільки кредитів, а не субсидій, щоб схилити такі країни, як Італія, до “реформ”. План допомоги критикували також через те, що ЄС вперше хоче у великому обсязі взяти на себе спільні боргові зобов’язання для програми інвестицій і стимулювання економіки. Скористатися допомогою зможуть всі країни блоку, якщо їхні плани з відновлення і реформ отримають схвалення. Вимоги були сформульовані зокрема для того, щоб змусити Польщу і Угорщину дотримуватися спільних планів реформ. (Reuters / DW / Радіо Свобода)
У Польщі затримали ексглаву “Укравтодору” Славоміра Новака. Його звинувачують у корупції та керуванні злочинною групою. Очікується, що районна прокуратура Варшави, де мають допитати Новака, пред'явить йому шість звинувачень. Вони стосуються періоду, коли колишній міністр транспорту керував “Укравтодором”. (DW / BBC Ukr)
Екоактивістка Ґрета Тунберґ отримала премію в 1 мільйон євро. Винагороду 17-річна активістка отримала за боротьбу зі зміною клімату та екологічною кризою. Тунберґ зазначила у твіттері, що премія багато значить для неї. Активістка висловила сподівання, що це допоможе їй “зробити більше добра у світі”. У грудні минулого року журнал Time назвав Ґрету Тунберґ “людиною року”. (Радіо Свобода)
“Київстар” запускає новий тарифний план для абонентів старшого віку. Зазначається, що в тарифі “Інтернет для батьків”: 6 тис. Мб мобільного інтернету та безлім на популярні соціальні мережі та месенджери, безлім для дзвінків у мережі “Київстар” і 60 хвилин на номери інших операторів та за кордон. Крім того, без додаткової плати абоненти зможуть користуватися фіксованим інтернетом від “Київстар”. Вартість тарифу - 100 грн на місяць. Для того, щоб підключити тариф, людям віком від 60 років потрібно особисто відвідати один із фірмових магазинів оператора з паспортом та ідентифікаційним кодом, щоб оформити договір.(Інтерфакс-Україна)
В світі поширюються захисні маски, які вироблені на підприємствах з примусовою працею. Розслідування доводить, що значна кількість захисних масок, які були доставлені в різні кінці світу, виготовлялися на китайських підприємствах, де практикується примус до праці. Зокрема, до насильної праці примушують китайських уйгурів. (NYT)
Кількість лондонських біфітерів скоротять. Культова охорона лондонського Тауера вперше за 500-річну історію потрапила під скорочення. Причина - пандемія коронавірусу. (CNN)
Один раз побачити
Володарка. Тизер 18+ (оригінальний) (2020)
Вийшов тізер британсько-канадського фантастичного трилера “Possessor” (Володарка). Агентка, яка працює на таємну організацію, використовує технологію нейронних імплантатів, щоб на замовлення поважних клієнтів проникати в тіла інших людей і змушувати їх скоювати вбивства.  Режисер: Брендон Кроненберґ. Актори: Андреа Райзборо, Дженніфер Джейсон Лі, Шон Бін, Таппенс Міддлтон, Крістофер Ебботт та інші. Картина вийде пізніше цього року. (IndieWire)
Цей день в історії
21 липня 1954 року - міністри закордонних справ СРСР, КНР, Великобританії, США і Франції на конференції у Женеві підписали угоду про мирне врегулювання Першої Індокитайської війни. Вона передбачала тимчасовий поділ В’єтнаму на дві частини по 17-й паралелі. Відмова США виконувати Женевські угоди привела до Другої Індокитайської війни, яка в 1964 році переросла у повномасштабну війну між В’єтнамом і США.
21 липня 2007 року - вийшла сьому і остання книга в серії про пригоди Гаррі Поттера. Перший наклад книги “Harry Potter and the Deathly Hallows” тільки в США склав 12 млн примірників. 
21 липня 2011 року - офіційно завершилася програма NASA, яка передбачала використання багаторазових космічних кораблів. Цього дня останній політ завершив шатл Atlantis. Це була 135 місія програми. За 30-річну історію шатлів, п'ять кораблів - Columbia, Challenger, Discovery, Atlantis та Endeavour— забезпечили доставку в космос більше 350 членів екіпажів.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Підтримайте нас у сервісі PATREON (посилання на початку вашого листа). Дякую всім, хто вже підтримує наш проект! Ваша участь критично важлива.
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь