View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #48

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 6 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: В Британії знаю
 

Вісткар

September 6 · Issue #48 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 6 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: В Британії знають, хто привіз “Новачок”; в Білому домі є “п'ята колона”; в Україні знову підняли ціни на горілку; Маккартні заспіває в YouTube.

В Британії назвали імена росіян, які привезли з Росії "Новачок"
Фото з поліції: Руслан Боширов (л) та Олександр Петров. Photograph: HO/AFP/Getty Images
Фото з поліції: Руслан Боширов (л) та Олександр Петров. Photograph: HO/AFP/Getty Images
Генпрокуратура Великобританії звинуватила двох громадян Росії в змові з метою вбивства колишнього співробітника ГРУ Росії Сергія Скрипаля та його дочки Юлії. Оприлюднено фотографії двох чоловіків та їхні імена, які, скоріше за все, не є справжніми. Поліція встановила їхній маршрут від прибуття в аеропорт Гетвік 2 березня до готелю City Stay Hotel і потім, до відльоту з аеропорту Хітроу 4 березня. У готелі, де вони жили, були виявлені сліди нервово-паралітичної речовини “Новачок”. Ці двоє також побували в Солсбері. 4 березня у другій половині дня Сергія і Юлію Скрипаль знайшли з симптомами отруєння. Встановлено, що “Новачок” тримали у ємності, яка виглядала, як флакон від парфумів “Premier Jour” Nina Ricci, який був виготовлений спеціально для цієї операції. Флакон пізніше знайшов Чарлі Роулі. Дон Стерджесс, якій він презентував ці “парфуми”, померла. Сам Роулі втратив зір і знаходиться в лікарні. Де флакон перебував з початку березня до кінця липня, поки невідомо. Прем'єр Великобританії Тереза Мей заявила, що злочинці - співробітники ГРУ. Сьогодні відбудеться скликане за ініціативою Великобританії засідання Ради безпеки ООН, де може йти мова про введення нових санкцій стосовно Росії. (Reuters/Sky/Європейська правда)
Більше новин
New York Times опублікувала анонімну колонку співробітника адміністрації Трампа. В колонці автор запевняє, що в адміністрації “аморального” президента є “дорослі люди” і вони сформували “сили спротиву” та намагаються стримувати “найгірші пориви” американського президента. (The Guardian)
Китай продовжує практику використання праці ув'язнених в рамках політики “зміни через працю”. Експорт товарів, які вироблені у в'язницях, є порушенням внутрішніх і міжнародних законів з торгівлі, але експерти переконані, що ця практика в Китаї продовжується. В Китаї нараховується до 2,3 млн ув'янених. “Ми бачимо, як компанії залучають засуджених до виробництва з метою зменшити витрати”, пояснює один з високопосадовців митниці в США. “До цього їх змушує конкуренція з боку інших країн регіону та брак власного населення працездатного віку”, додає він. (OZY)
Лікарів в Британії просять спілкуватися з пацієнтами “звичайною мовою” і не використовувати професійний жаргон. Так, наприклад, лікарі мають уникати слова “хронічний”, яке означає певний тривалий стан, тоді як пацієнти розуміють його як “щось дуже погане”. (BBC)
Французькі і англійські рибалки досягли попередньої домовленості у так званій “війні за гребінці” (scallop wars), що минулого тижня спалахнула у Ла Манші. Десятки французьких рибальських човнів тоді напали на британців, конкуруючи за можливість ловити гребінців. Акваторія неподалік берегів Нормандії багата цими молюсками. (France24)
Кабінет Міністрів України підвищив мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої, ухваливши на своєму засіданні 5 вересня відповідну постанову. Згідно з постановою, ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби зростуть на 12,4-19,6%; віскі, ром і джин – на 12%; коньяк – на 6,6-9,5% і вина – на 4,5-13,5%. Так мінімальну роздрібну ціну на півлітрову пляшку горілки пропонується підвищити до 89,4 гривні. (Радіо Свобода)
Більше ніж у 20% зразків м'яса, взятих для аналізу, виявлено ДНК тварин, які не згадуються на упаковці. Серед 665 тестових зразків, які аналізувалися в лабораторії Food Standards Agency у Великій Британії, 145 були повністю або частково виготовлені з не зазначеного виробником типу м'яса. У FSA підтвердили, що ці дані говорять про “навмисне додавання”. Зразки м'яса відбиралися у 487 ресторанах і супермаркетах, які вже викликали раніше підозри у порушенні вимог щодо якості. (BBC)
Більш ніж чверть американських користувачів Facebook видалили мобільний додаток цієї соціальної мережі зі своїх смартфонів, йдеться у недавньому опитуванні. Майже 42% опитаних не відкривали Facebook останні кілька тижнів, або довший час. (Recode)
Легендарний британський музикант Пол Маккартні зіграє у YouTube концерт, який можна переглянути 7 вересня як YouTube Original production. Під час концерту Маккартні виконає пісні з нового альбому Egypt Station та відомі хіти з часів The Beatles і Wings. (Engadget)
Один раз побачити
Paul McCartney: Live from NYC - YouTube

Дякую за увагу і до наступного випуску у п'ятницю 7 вересня!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Куратор новин Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь