View profile

Вісткар - Issue #481

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 28 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

July 28 · Issue #481 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 28 липня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

68% українців вважають, що країна рухається в неправильному напрямку
Лише 19% українців вважають, що загалом справи в Україні йдуть у правильному напрямку, а 68% - протилежної думки. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 15-20 липня 2020 року.
Понад 60% опитаних вважають, що економічне становище в Україні погіршилося за останні півроку, чверть вважає, що воно не змінилося, і лише 8% респондентів відзначили поліпшення.
Водночас настрої щодо майбутнього оптимістичніші: 17% вважають, що в найближчі шість місяців економічна ситуація в Україні покращиться, 35% вважають, що вона не зміниться, і 40% - очікують погіршення.
Причину можливої економічної кризи 57% опитаних вбачають у некомпетентності влади.
Під час дослідження методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) було опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старше в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. (Інтерфакс-Україна)
Більше новин
Українцям запропонують отримати “офіційний e-mail” разом із паспортом. Міністерство цифрової трансформації України ініціює надання офіційних електронних адрес громадянам одночасно із отриманням паспортів. Як повідомила пресслужба відомства, відповідний законопроєкт вже зареєстрований у Верховній Раді. “Очікується, що проєкт закону … створить сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні. Зміни у законодавстві спростять спілкування між громадянами, бізнесом і державою”, – йдеться в повідомленні. За даними відомства, офіційну електронну адресу буде введено передусім для юридичних осіб, осіб-підприємців, адвокатів, арбітражних керуючих тощо. (Радіо Свобода)
Нові правила для “швидкої”: за яких умов до вас приїдуть лікарі. В Україні виклики до «швидкої» розділять на чотири категорії. Коли до вас приїде / не приїде швидка:  До першої категорії віднесли виклики, у яких людина знаходиться в критичному стані та потребує негайного втручання. Наприклад, якщо матиме ознаки клінічної смерті. У викликах у цій категорії “швидка” повинна приїхати менше ніж за 10 хвилин.  У другій категорії – екстрені виклики. До них відносяться потенційно серйозні стани, які потребують негайної оцінки або транспортування. “Швидка” має приїхати максимум за 20 хвилин. Третя категорія – не екстрені виклики. Коли стан людини не несе загрози для її життя та здоров’я. Ці виклики передаватимуть до сімейних лікарів. Бригада швидкої допомоги приїжджатиме, якщо не задіяна у викликах перших двох категорій. У четвертій категорії “швидка” не приїжджатиме. Пацієнта консультуватимуть телефоном або скеровуватимуть сімейному лікарю. Тариф за виклик бригади збільшили до 163 гривень (раніше було 112 гривень). (The Village)
U.S. Mint благає американців платити дрібними монетами. Через локдаун під час пандемії коронавірусу в США виник суттєвий дефіцит монет в обігу. Влада звернулася до американців “розбити свої скарбнички” і активно використовувати для платежів дрібні монети. Через нестачу дрібних монет в червні в Федеральному резерві вдалися до заходів нормування розподілу монет для торгівлі. (USAToday)
Американка вже виміняла заколку на мінівен, але хоче - будинок. 29-річна жінка в США обіцяє продовжити свою кампанію обміну “Trade Me Project”, яку почала два місяці тому із заколки для волосся. Серед проміжних результатів обміну вже був  iPhone 11 Pro Max і тепер вона власниця автомобіля Dodge Ram. Вона дотримується головних правил - нічого не продавати і не купувати, тільки мінятися, і тільки - з незнайомими їй людьми. Ентузіастка обміну обіцяє, що буде і надалі мінятися, поки не отримає будинок. (Sky News)
Trade Me Project with Demi
Hey @Casey do you need a new boosted board? Hit me up, let’s trade https://t.co/JUSUWJoIvK
Сонячні електростанції сприяють буму у виробництві героїну. На ринку героїну спостерігаються наслідки справжньої “революції”, яку викликало масове застосування сонячних батарей. Серед головних ентузіастів зеленої енергетики - афганські виробники героїну. Сонячна енергія дозволила їм гарантувати стабільний і дуже дешевий полив плантацій маку. (BBC)
Один раз побачити
THE KISSING BOOTH 3 Teaser Trailer (2021) Netflix Movie
В Netflix несподівано показали трейлер третьої картини “Kissing Booth”, вихід якої заплановано на 2021 рік. До останнього трималася в секреті участь у третьому фільмі зірок попередніх двох - Джої Кінг (Joey King) та Джоеля Кортні (Joel Courtney). Сюжет стрічки базується на книзі Бет Ріклз (Beth Reekles) з тією ж назвою. Режисером третьої картини також став Вінс Марчелло (Vince Marcello). (UPI)
Цей день в історії
28 липня - у день пам’яті святого рівноапостольного князя Київського Володимира Святославича в Україні святкують День прийняття Руссю християнства як державної релігії — День Хрещення Русі-України. Згідно з “Повістю минулих літ”, в 6496 році від сотворіння світу, тобто в 988 році, до Києва прибуло посольство Константинопольського патріарха Миколи II Хрисоверга, за участі якого відбулось масове хрещення містян у водах Почайни.
28 липня 1914 року - скориставшись відмовою Сербії виконати принизливий ультиматум, Австро-Угорщина оголосила їй війну. Втручання у події Росії і Німеччини перетворило війну на Балканах у загальноєвропейську, яка вже за кілька місяців переросла у Першу світову.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Підтримайте нас у сервісі PATREON (посилання на початку вашого листа). Дякую всім, хто вже підтримує наш проект! Ваша участь критично важлива.
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ

Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь