View profile

Вісткар - Issue #495

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 2 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

September 2 · Issue #495 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 2 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Обсяг грошових переказів в Україну скоротився через карантин
Обсяг грошових переказів трудових мігрантів в Україну в липні 2020 року становив $922 млн, що на 13,5% менше, ніж в липні 2019 року ($1,07 млрд). Про це йдеться в даних Національного банку.
За підсумками семи місяців 2020 року обсяг приватних грошових переказів в країну скоротився на 5,3% - до $6,29 млрд проти аналогічного періоду минулого року - $6,64 млрд.
В цілому за сім місяців 2020 року через коррахунки банків в Україні перевели $2,57 млрд (40,9% загальної кількості переказів), через неформальні канали - $2,27 млрд (36,1%) і через міжнародні платіжні системи - $1,45 млрд (23%).
У 2019 році трудові мігранти перевели в Україну $12 млрд. (ЕП)
Більше новин
Брюссель критикує Угорщину за закриття кордонів для громадян ЄС. У Єврокомісії вважають рішення Будапешта закрити кордони на місяць для громадян ЄС дискримінаційним і вимагають пояснень. Угорщина з 1 вересня закрила кордони для іноземних громадян через суттєве зростання кількості інфікованих коронавірусом у багатьох країнах. Обмеження запроваджено на один місяць. Виняток було зроблено для громадян з країн-партнерок Угорщини по Вишеградській четвірці: жителі Польщі, Чехії та Словаччини можуть в'їжджати в країну за умови наявності негативного тесту на коронавірус, зробленого не раніше, ніж за п'ять днів до в'їзду. Єврокомісія у листі вимагає від уряду в Будапешті пояснення такого кроку та вказує “на важливість цілісності Шенгенського простору, а також на недискримінаційне застосування заходів на кордоні щодо всіх громадян ЄС”. (DW)
Тихановська заявила про розбіжності з партнерами по опозиції щодо оцінки поточного моменту в Білорусі. Опонентка Олександра Лукашенка на виборах президента Білорусі Світлана Тихановська заявила, що “позитивно дивиться” на ініціативу штабу Віктора Бабарика зареєструвати свою політичну партію. Разом з тим, додала Тихановська, вона почула в заяві штабу Бабарика два твердження, з якими “категорично не згодна”. “По-перше, я категорично не згодна з твердженням, що на виборах ми не змогли перемогти. Всі знають, що це не так”, сказала вона. “По-друге, я не згодна, що перше завдання, яке стоїть перед нами, - це конституційна реформа. Така постановка мети не відповідає вимогам білоруського народу, і виглядає двозначною”, додала опозиціонерка. (Пул Первой)
“Північний потік 2” має бути добудований - Меркель. Уряд ФРН хоче, щоб газопровід “Північний потік 2” був добудований, незважаючи на санкції США, які Берлін вважає екстериторіальними і протизаконними, підтвердила канцлер Німеччини Ангела Меркель. “Ми вважаємо ці екстериторіальні санкції, дія яких виходить за межі території США, неправомірними”, - сказала вона у вівторок. (Інтерфакс-Україна)
Netflix відкрив доступ до 10 фільмів і серіалів. Сервіс Netflix надав усім користувачам безкоштовний доступ до окремих серіалів і фільмів. Їх можна дивитися без оформлення підписки у всіх країнах, зокрема, і в Україні. Користувачам доведеться подивитися рекламу перед переглядом. (Netflix / Polygon)
Один раз побачити
Моя смерть. Трейлер (оригінальний) (2020)
Вийшов трейлер фільму жахів “Death of Me” (Моя смерть). Одного ранку, під час відпочинку в Таїланді, Ніл і Крістін прокидаються з похміллям та без жодного спогаду про попередню ніч. На камері вони знаходять відеозапис жахливої сцени – вочевидь Ніл намагався вбити Крістін. До наступного порома ціла доба, а на острів насувається тайфун. Крістін і Ніл намагаються відтворити вчорашні події й вплутуються у павутину містики, чорної магії та вбивства. Режисер: Даррен Лінн Боузман. Актори: Меггі К'ю, Люк Гемсворт, Алекс Ессо, Кат Інґкарат, Келлі Б. Джонс та інші. Прем'єра у світі: 2 жовтня 2020 року. (Modern Horrors)
Цей день в історії
2 вересня 1666 року - в Лондоні почалась “Велика пожежа” — рано вранці загорівся дім королівського пекаря Томаса Фаррінера, котрий забув на ніч загасити піч. За декілька хвилин вогнем була охоплена вся вулиця, а за два дні згоріло дві третини міста і загинуло 16 людей.
2 вересня 1945 року - в гавані Токіо на борту лінкора “Міссурі” було піднято прапори США, Британії, Радянського Союзу та Китаю і о 9-00 за місцевим часом підписано Акт про капітуляцію Японії.
2 вересня 1996 року - в Україні введено в обіг нову валюту — гривню.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Приєднуйтеся до читачів, які вже підтримують нас у сервісі Patreon (посилання нагорі вашого листа). Дякую!
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ

Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь