View profile

Вісткар - Issue #501

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 10 вересня. Дякую всім, хто з долучився до наших патронів! А сьогод
 

Вісткар

September 10 · Issue #501 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 10 вересня. Дякую всім, хто з долучився до наших патронів! А сьогодні ось такі новини варті вашої уваги.

У Раді хочуть зобов’язати інтернет-провайдерів розкривати дані про дії користувачів
У Раді хочуть запровадити використання “електронних доказів” та зобов’язати провайдерів розкривати дані про діяльність користувача в інтернеті.
Відповідний законопроєкт №4004 зареєстрований у парламенті.
Згідно документу, провайдери телекомунікацій зобов’язані за власні кошти встановлювати у своїх мережах техзасоби, необхідні для проведення негласних слідчих (розшукових) дій та доступу до інформації про зв’язок, абонента, отримання і маршрут передавання інтернет-послуг, їх тривалість та зміст.
Також оператори мають сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів та недопущенню розголошення їх проведення.
У документі визначено, що електронним доказом є інформація в електронній формі з відомостями, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
До електронних доказів можуть належати текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо, віртуальні активи, сайти, текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані та бази даних. 
Також у документі наголошується, що зараз спеціальна конфіскація не охоплює віртуальні активи, хоча переважно через неврегульовані законом віртуальні ринки здійснюється легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. (ЕП)
Більше новин
В Україні затримали рекордну партію кокаїну. У порту “Південний” оперативні співробітники Державної прикордонної служби України затримали рекордну з початку року партію кокаїну. Наркотичні засоби виявили в контейнері з вантажем бананів, який прибув на судні з Еквадору - 100 розфасованих брикетів. Загальна вага наркотичних засобів становить близько 112 кілограмів. За даними відомства, вартість вилучених наркотичних засобів на тіньовому ринку складає понад $17 млн. (Радіо Свобода)
Третина дорослого населення великих міст України вживає тютюнові вироби - соцопитування. Поширеність споживання тютюнових і нікотинових продуктів в Україні становить 33% серед дорослого населення міст Києва, Харкова, Одеси, Львова та Дніпра, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”. Згідно з результатами дослідження, в українських містах (Київ, Харків, Одеса, Львів та Дніпро) найпоширенішим першим регулярно застосовуваним продуктом залишаються сигарети. 25% респондентів курять сигарети, 8% курять інші горючі тютюнові вироби (такі як сигари, сигарили, курильні трубки, кальян), 7% користуються системами нагріву тютюну (IQOS, glo), 1% курять електронні сигарети, 0,3% вживають бездимний (жувальний) тютюн. (Інтерфакс-Україна)
Вибори в США: Байден у серпні зібрав на $150 млн більше ніж Трамп. Як повідомляється, Дональд Трамп зібрав у серпні $210 млн в якості пожертв на його передвиборчу кампанію. За цей період його суперник Джо Байден повідомив про зібрані з прихильників і спонсорів $364.5 млн. Цього тижня Трамп заявив, що витратить на кампанію стільки своїх власних грошей, скільки буде потрібно. (Axios
Кількість молодих американців, які збираються голосувати зросла. Опитування проводилося у критично важливих штатах, де суперництво між кандидатами на посаду президента США буде найбільш запеклим. Серед зареєстрованих виборців у віці від 18 до 35 років у 13 штатах 77 відсотків респондентів відповіли, що “точно проголосують”. Це на 7% більше ніж у липні. Кількість тих, хто збирається голосувати дещо більша серед прихильників Байдена. (The Hill)
Пентагон готується до змагання пілота зі штучним інтелектом в реальних умовах. Наприкінці серпня штучний інтелект переміг одного з найдосвідченіших американських пілотів у віртуальному протистоянні на симуляторі винищувача F-16. Тепер за словами міністра оборони США Марка Еспера, у 2024 році відбудеться змагання між пілотами і штучним інтелектом у реальних умовах з використанням справжніх літаків. На прес-конференції Еспер заявив, що AI надалі будуть лише допомагати пілотам але ніколи їх не замінять. (BD)
AlphaDogfight Trials Final Event
Реформа кінопремії Oscar: більше “розмаїття” у фільмах і за кадром. Починаючи з 2024 року фільми, які хочуть бути номінованими на премію Oscar, мають відповідати дев'яти критеріям, які стосуються як акторів і того, що відбувається перед камерою, так і команди за кадром. Аби бути номінованою в категорії “Найкращий фільм” у 2024 році та пізніше, стрічка має відповідати двом із чотирьох основних критеріїв, які стосуються різних аспектів фільму - змісту й головних героїв, режисерів, продюсерів та інших представників креативної команди, а також маркетингу, фінансування виробництва та дистрибуції фільму. Для прикладу, якщо головна героїня чи герой фільму належать до однієї з національних меншин - азіатів, афроамериканців чи латиноамериканців, режисер чи режисерка - до спільноти ЛГБТІ+, а продюсерка жінка, то фільм виконуватиме відповідні вимоги. Але це лише приклад, варіантів для виконання критеріїв дуже багато. Виробники фільмів, які претендуватимуть на цю номінацію, вже в 2022 і 2023 роках повинні будуть конфіденційно звітувати про дотримання ситуацію з розмаїттям і інклюзивністю в їхніх командах. (DW)
Один раз побачити
Dune Official Trailer
Legendary Pictures і Warner Bros. опублікували перший трейлер першої частини фантастичного фільму “Dune” (Дюна) від режисера Дені Вільньова (Denis Villeneuve). Це перша із запланованих двох частин кіноадаптації однойменного роману Френка Герберта. Події розвиваються в далекому майбутньому, коли після повстання машин людство відмовилося від комп'ютерних технологій і використовує особисті екстрасенсорні здібності. Все це не завадило космічному прориву цивілізації і дія першого роману розвивається на далекій планеті. (Space.com)
Цей день в історії
10 вересня 1977 року - у Марселі був страчений туніський емігрант Хаміда Джандубі, засуджений за вбивство; він став останнім злочинцем, страченим на гільйотині.
10 вересня 1991 року - американська група Nirvana випустила сингл “Smells Like Teen Spirit”, який зробив вокаліста Курта Кобейна всесвітньо знаменитим, а саму групу — лідером альтернативного року. З кінця 1990-х пісня незмінно входить до першої десятки різноманітних авторитетних рейтингів як одна з кращих рок-пісень всіх часів.
Nirvana - Smells Like Teen Spirit (Official Music Video)
10 вересня 1993 року - відбулась прем’єра культового серіалу 1990-х років “The X-Files” (Цілком таємно). З 1993 по 2002 рік було знято 201 епізод.
the x-files season 1 trailer
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:
  • PATREON (patreon.com/vistkar)
  • monobank
  • bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n 
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь