View profile

Вісткар - Issue #505

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 16 вересня. Дякую всім, хто з нами. Ми працюємо завдяки вашій підтр
 

Вісткар

September 16 · Issue #505 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 16 вересня. Дякую всім, хто з нами. Ми працюємо завдяки вашій підтримці. Долучайтеся до наших патронів! А сьогодні ось такі новини варті вашої уваги.

Верховна Рада скасувала довідку про несудимість для кандидатів у місцеві депутати
Верховна Рада скасувала довідку про несудимість для кандидатів у депутати під час місцевих виборів.
Рішення підтримали 325 народних депутатів.
Кандидати в місцеві депутати критикували вимогу надати довідку про несудимість. Вони скаржилися на додаткові витрати й затягнутість процесу отримання довідки. (Радіо Свобода)
Більше новин
В Івано-Франківську вирішили відкрити школи та дитсадки попри “червону зону”. Попри включення Івано-Франківська до “червоної” карантинної зони, міськрада вирішила відкрити в місті дитсадки та школи. Згідно з текстом рішення, дошкільні навчальні заклади починають відкриватися вже з 15 вересня. Початкові школи відновлять роботу з 21 вересня. Учні середніх і старших класів, а також позашкільних навчальних закладів повернуться до очного навчання з 28 вересня. (DW)
“Газпром” в 2020 році заплатить близько $ 2 млрд за транзит газу через Україну. Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв оцінює надходження від ПАТ “Газпром” за транзит російського газу газотранспортною системою (ГТС) України в 2020 році в суму близько $ 2 млрд. Глава “Нафтогазу” зазначив, що закріплений в контракті принцип “качай або плати” в період економічної кризи є важливим для країни в частині отримання гарантованого доходу від надання транзитних послуг. Укладений у 2009 році транзитний контракт між “Нафтогазом України” і “Газпромом” закінчився 1 січня 2020 року. Новий договір між компаніями на організацію транспортування, транспортна угода між “Нафтогазом” і “Оператором ГТС України”, а також міжоператорська угода між ОГТСУ і “Газпромом” були підписані 30 грудня 2019 року. (Інтерфакс-Україна)
Уряд Сингапуру буде платити громадянам, які дотримуються здорового способу життя. Бути здоровим буквально стає вигідним у Сингапурі. Уряд країни у партнерстві з Apple Watch буде виплачувати винагороду в розмірі до 380 сингапурських доларів тим громадянам, які займаються медитацією, багато ходять та отримують щеплення. В Сингапурі громадянам запропоновано універсальне медичне страхування, в якому уряд платить за великими рахунками з лікарень, а менші витрати люди покривають із власної кишені. (CNBC)
Сайт BuzzFeed News опублікував спогади працівниці Facebook, яка стежила за політичною інформацією. Софі Жень (Sophie Zhang) написала про свою роботу після того, як її звільнили з Facebook. Її завданням було відстежування фейкових та сумнівних постів, часто створених ботами, які пов'язувалися з політиками і політичними партіями різних країн світу. Софі розповідає, що за три роки у Facebook вона стала свідком масового зловживання політиками цією платформою з метою ввести в оману населення своїх країн, та створення фальшивих підстав для фейкових новин. Серед країн, де така діяльність була поширеною, вона згадує і Україну. Аналітик пише, що часто не могла спати через те, що була свідком того, які цілі країни заглиблювалися у корупцію і нестабільність, але все це залишалося без реакції і втручання з боку платформи. Її не залишали думки про те, що вона і її дії стали частиною цього хаосу. (BuzzFeedNews)
В світі все більше фейкового обладнання для вимірювання температури тіла людей. Пандемія коронавірусу стала причиною того, що у світі продається все більше камер для дистанційної фіксації температури тіла, які розробляються китайськими компаніями. Стверджується, що такі камери дозволяють виявляти хворих на COVID-19. З наукової точки зору такі прилади виглядають сумнівно. Відомо, що люди можуть поширювати вірус без помітного підвищення температури. Взагалі, визначення температури на відстані дає дуже ненадійний результат. Виявилося, що багато з таких камер взагалі не вимірюють температуру, а використовують алгоритм штучного інтелекту для визначення “обличчя хворої людини”. (IPVM)
Після скандалу Бундесвер уперше за 60 років змінив постачальника гвинтівок. Уперше за 60 років Бундесвер обрав собі нового постачальника штурмових гвинтівок. Рішення є наслідком скандалу із неякісною гвинтівкою G36. Багаторічний виробник гвинтівок G36 для Бундесверу Heckler & Koch не отримав очікуваного замовлення на 120 тисяч одиниць зброї і тепер йому залишається хіба що оскаржити рішення у судовому порядку.Heckler & Koch постачав Бундесверу штурмові гвинтівки ще з 1959 року. Однак по репутації виробника сильно вдарив скандал щодо неточності гвинтівок G36, що розпочався у 2012-му році, коли департамент озброєнь міністерства оборони ФРН констатував “значні недоліки” гвинтівки. Проблеми з нею вперше були зафіксовані ще раніше - у 2010-му. (DW)
Глава “Роскосмосу” заявив, що Венера – “російська планета”. Голова російської державної космічної корпорації “Роскосмос” Дмитро  Рогозін заявив, що “Венера - це російська планета”, а СРСР, правонаступницею якої називає себе Росія, – це єдина країна, яка раніше запускала успішні місії до Венери. За словами Рогозіна, плани експедицій до цієї планеті внесені до проєкту єдиної держпрограми космічної діяльності Росії на період 2021-2030 років. (ТАСС / Радіо Свобода)
Світова економіка в одній діаграмі. Ця ілюстрація досить абстрактної концепції, якою є “світова економіка”, виконана сервісом HowMuch на підставі показників ВВП ((GDP), які надані Світовим банком (World Bank). Згідно до розрахунків, обсяг світової економіки у 2019 році складав $87.8 трлн. (Visualcapitalist)
Вся світова економіка в одній діаграмі.
Вся світова економіка в одній діаграмі.
Новини партнерів
16 вересня пройде ювілейна 15-та церемонія нагородження PRESSZVANIE.
Вперше в історії конкурсу щорічне гучне свято фінальної церемонії відбудеться в онлайн форматі. Цьогоріч у премії взяли участь 149 номінантів у 21 номінації. 409 матеріалів було оцінено 34 членами журі. 177 ЗМІ з усієї України зареєстровано на сайті PRESSZVANIE у цьому сезоні. Дивіться пряму трансляцію церемонії нагородження PRESSZVANIE 16 вересня о 19:30 на YouTube-каналі премії PRESSZVANIE. Приєднуйтеся та підтримуйте своїх фаворитів! І не забудьте підписатися на канал, щоб першими дізнатися переможців.
Один раз побачити
PIXIE Official Trailer (2020) Alec Baldwin Movie
Вийшов перший трейлер кримінальної комедії “Pixie” з Алеком Болдуїном (Alec Baldwin). В головній жіночій ролі - Олівія Кук (Olivia Cooke). Фільм виходить на екрани 23 жовтня. (Film Stories)
Цей день в історії
16 вересня 1658 року - під Гадячем гетьман Війська Запорозького Іван Виговський та представники Польського королівства і Великого князівства Литовського підписали угоду, що завершувала десятилітню Українсько-польську війну. В основу примирення були покладені повна амністія всім учасникам збройного протистояння, повернення “козацьких вольностей”, взаємна релігійна толерантність католиків і православних та “повернення до вітчизни” Київського, Чернігівського і Брацлавського воєводств як Великого Князівства Руського на правах третьої рівноправної складової Речі Посполитої.
16 вересня 1940 року - В США було оголошено призов до армії. Це був перший призов в історії країни, який оголосили у мирний час. Зареєстровано було 20 млн чоловіків у віці від 21 до 36 років. Половину з них відсіяли або за станом здоров'я, або через неписьменність (таких було 20% призовників). Чорношкірим призовникам дозволено служити у 1943 році.
16 вересня 2000 року - в Києві зник український журналіст Георгій Ґонґадзе. Ця подія, поряд з оприлюдненням звинувачень про можливу причетність влади до долі журналіста, стала причиною наймасштабнішої політичної кризи в Україні за останні 10 років, а також масових акцій протесту у Києві.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:
  • PATREON (patreon.com/vistkar)
  • monobank
  • bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n 
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь