View profile

Вісткар - Issue #507

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 18 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

September 18 · Issue #507 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 18 вересня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Майже половина українців не знають коли відбудуться місцеві вибори
65% українців не знають, що місцеві вибори відбудуться 25 жовтня 2020 року, йдеться в соціологічному опитуванні групи “Рейтинг”.
Лише 35% опитаних знають точну дату місцевих виборів в Україні. 43% взагалі не знають, коли відбудуться вибори, 19% знають, що десь у жовтні, але дати не знають. Ще 3% назвали інші дати.
69% опитаних не знають, за якою системою відбудуться місцеві вибори. Лише 13% впевнено відповіли, що знають, як відбуватиметься голосування, 18% зазначили, що знають про це частково.
57% респондентів зазначили, що обов’язково візьмуть участь у місцевих виборах. Вагаються (50/50) – 19% респондентів, можливо візьмуть участь – ще 9% респондентів.
Опитування проводили 12-15 вересня методом телефонного інтерв’ю. У ньому взяли участь 5000 респондентів. (Радіо Свобода)
Більше новин
США Генеральний прокурор порівняв карантин із рабством. Вільям Барр назвав заходи під час карантину подібними до режиму утримання рабів. За його словами, наказ людям залишатися вдома є “найбільшим порушенням прав громадян за всю американську історію” з часів скасування рабства. Він додав, що локдауни подібні до “домашнього арешту”. Минулого тижня в інтерв'ю виданню Chicago Tribune Барр заявив, що у випадку перемоги Байдена у листопаді, США “безповоротно будуть спрямовані на шлях соціалізму”. (Politico)
Рада дозволила електронну роздрібну торгівлю ліками. Верховна Рада на засіданні 17 вересня ухвалила в цілому законопроєкт № 3615-1, який регулює електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Зокрема, щоб торгувати ліками онлайн, суб'єкту господарювання потрібна ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, наявність сайту аптеки, де є дані про ліцензію, логотип, назву й можливість надавати консультації фармацевта, наявність власної служби доставки або договори з поштовими операторами. При цьому, дозвіл поширюється лише на роздрібну торгівлю ліками, а не гуртову. Ліки за рецептом продаватимуть лише тоді, коли покупець має електронний рецепт. (ЕП)
Журнал Scientific American відкрито підтримав Байдена. Вперше за свою 175-річну історію популярний американський журнал підтримав Джо Байдена, як кандидата на виборах президента США. “Існують докази і наукові висновки щодо того, як Дональд Трамп нашкодив США і людям, які тут живуть, через те, що він відкидає докази і науку”, йдеться у редакційній колонці видання. Трампу інкримінується також його політика щодо COVID-19, яка на вересень цього року вже “коштувала 190 тис американських життів”. У виданні також зладується, що Трамп виступив проти екологічних ініціатив, “нападав” на систему охорони здоров'я, на на науковців і дослідників державних агентств, які допомагають країні підготуватися до найбільших викликів". (Scientific American)
Сервіс Amazon Music тепер пропонує подкасти. До асортименту подкастів додано більше 70 тис програм. Підписники Amazon Music в США, Британії, Німеччині і Японії можуть слухати подкасти безкоштовно. Після оголошення про запуск подкастів на Amazon, акції конкурента - сервісу Spotify - впали за день на 3%. Поки що Amazon продає рекламу у подкасти і невідомо, чи з'являться вони серед передплатних підписок. У 2020 році очікується, що загальна виручка від реклами в подкастах виросте на 15% до майже $1 млрд. Загальна аудиторія подкастів в США вже перевищує 100 млн людей. (The Verge)
Facebook оголосив про розробку віртуального офісу для тих, хто працює вдома. Раніше компанія вже випустила програмний пакет Oculus for Business, який базується на технології віртуальної реальності. Тепер його доповнено набором інструментів для повноцінного віртуального офісу - Infinite Office. Використовуючи шолом віртуальної реальності будь-хто може опинитися у створеному власноруч діловому середовищі з кількома моніторами різного призначення. (engadget)
Infinite Office
У Києві запустили інтерактивну карту якості повітря. 17 вересня, команда проекту міських досліджень ЛУН Місто запустила інтерактивну мапу якості повітря. Дані зі спеціальних станцій, що розставлені по всьому місту та у передмісті, надходять на сервер, і відразу потрапляють на карту.  Користувачу досить перейти за посиланням, і подивитися на колір позначок: якщо вони зелені – можна не переживати, повітря безпечне; якщо колір зміщується у бік червоного – справи гірші і варто відкласти довгу прогулянку. (ЕП)
Рейтинг ФІФА: збірна України залишилася на 24-й позиції. Збірна Україна з футболу залишилася на 24-й позиції в оновленому рейтингу ФІФА. Команда набрала два очки й наблизилася до 23-ї позиції. Очолюють рейтинг Бельгія, Франція та Бразилія. (Радіо Свобода)
Ні, це не маленькі динозаври :-) Підказка - відео можна крутити у зворотному напрямку.
Один раз побачити
Emily in Paris | Official Trailer | Netflix
“Emily in Paris” - новий серіал від Даррена Стара, автора культового серіалу “Sex and the City”. В Netflix оголосили дату виходу нового серіалу - 2 жовтня. Головну роль виконує Лілі Коллінз (Lily Collins). Вона грає американку, яка переїхала до Парижу щоб консультувати маркетингову компанію. (IndieWire)
Цей день в історії
18 вересні 1812 року - закінчилася пожежа в Москві. Полум'я за 5 днів знищило 75% міста, 12 тис людей загинули.
18 вересня 1851 року - вийшов з друку першій випуск газети The New York Times. Примірник газети продавався за ціною 2 центи.
18 вересня 1976 року - похорони китайського лідера Мао Цзедуна зібрали в Пекіні натовп більше 1 млн людей. Мао помер 9 вересня у віці 82 роки.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:
  • PATREON (patreon.com/vistkar)
  • monobank
  • bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n 
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь