View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #51

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 11 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: Україна живе
 

Вісткар

September 11 · Issue #51 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 11 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: Україна живе на гроші мігрантів; світ згадує жертв 9/11/2001; до США прямує потужний ураган; можете забути про пробіотики.

Трудові мігранти фінансують існування української держави
Іноземні інвестиції проти грошових переказів (зелений) 2010-2017 роки, $ млрд
Іноземні інвестиції проти грошових переказів (зелений) 2010-2017 роки, $ млрд
Трудові мігранти за перші сім місяців 2018 року перерахували до України $6,35 млрд. Це у 5 разів більше, ніж прямі іноземні інвестиції за той самий час. За весь 2018 рік, як очікують в НБУ, перекази мають сягнути $11 млрд.
Минулого року трудові мігранти переслали в країну понад $9,3 млрд. Українські заробітчани залишаються найбільшими “інвесторами” і одними з головних постачальників валюти до країни.
10 років тому, у 2008 році, грошові перекази мігрантів становили 3,4% від ВВП країни. У 2017 році цей показник виріс більше ніж вдвічі до 8,3%.
Перекази трудових мігрантів стали настільки значною частиною платіжного балансу України, що НБУ вдосконалив методику, за якою обчислює ці перекази. НБУ отримує інформацію від банків та фінансових органів інших країн щоб враховувати перекази грошей “неофіційними” каналами.
За підсумками минулого року найбільше грошових переказів - понад третина - надійшла до України з Польщі. (BBC Ukr)
Більше новин
В США і в світі сьогодні згадують жертв теракту 11 вересня 2001 року. Президент Трамп продовжив ще на рік дію режиму надзвичайного стану (national emergency), який було введено 14 вересня 2001 року, після атак у Нью-Йорку і у Вашингтоні. (White house)
Очікується, що в ЄС найближчим часом оголосять про позачерговий саміт у листопаді на якому країни ЄС збираються підписати з Великобританією угоду про Brexit. За словами голови групи ЄС на переговорах Майкла Барньє (Michel Barnier), є “реалістичним” очікувати, що угоду про Brexit підпишуть протягом “найближчих двох місяців”. (The Guardian/Reuters)
Європарламент сьогодні розгляне введення санкцій проти Угорщини на підставі слухань про ситуацію з “правами людини” та “верховенством права” в країні. Угорщину можуть позбавити права голосу в ЄС. Прем'єр країни Віктор Орбан, діяльність якого в ЄС вважають загрозою “фундаментальним принципам ЄС”, виступить перед парламентарями, виправдовуючи свою політику. (DW)
Закрито представництво Організації визволення Палестини (ОВП) у Вашингтоні, яке, фактично, було представництвом Палестинської автономії в США. Держдепартамент звинуватив палестинських лідерів в небажанні почати результативні переговори з Ізраїлем. (Independent)
Президент Петро Порошенко збільшив термін призову на строкову військову службу в 2018 році з 2 до 3 місяців. Відповідний указ від 10 вересня оприлюднено на сайті президента. Тепер осінній призов триватиме довше з жовтня по грудень 2018 року. (УП)
В центрі окупованого Донецька демонтували пам'ятник групі The Beatles, який був знаковою частиною антуражу студентської кав'ярні “Ліверпуль”. Кажуть, забрали “на реставрацію”. (НВ)
Острова Жовтневий, на якому в липні було створено російський “офшор”, просто не існує. “У Калінінградській області немає острова Жовтневий. Географічного об'єкта такого немає, не існує” - заявив замміністра фінансів уряду Росії. Закон про території з особливим правовим режимом - аналог офшорів - ухвалено в Росії в липні. (meduza)
Група ізраїльських вчених дійшла до висновку, що користь від пробіотиків - біологічно активних добавок, які містять живі мікроорганізми, - мінімальна. Спеціалісти Наукового інституту Вейцмана влаштували одне з найдетальніших досліджень пробіотиків. Їх активно рекламують як елементи, корисні для шлунково-кишкового тракту, але результати досліджень показали, що вони чинять або практично непомітний вплив на організм людини, або, в окремих випадках, можуть бути небезпечними. (BBC Ukr/NewScientist)
Губернатор Південної Кароліни наказав провести евакуацію більш ніж одного мільйона жителів американського штату через наближення до берегу урагану “Флоренс”, який останніми днями набирає силу. Евакуацію також оголошено у Північній Кароліні та Вірджинії. Очікується, що шторм вийде на берег цього тижня вже потужним ураганом четвертої категорії. (SCMP/CNN/USA Today)
Траєкторія урагану Флоренс у найближчі дні
Траєкторія урагану Флоренс у найближчі дні
Один раз побачити
Король Данило / King Daniel / офіційний трейлер / режисер Тарас Химич / з 22 листопада 2018 у кіно - YouTube
У мережі з'явився офіційний трейлер історичного бойовика “Король Данило” львівського режисера Тараса Химича. Головним героєм стрічки є король Данило Галицький, який у XIII столітті керував Галицько-Волинським князівством. Саме Данило Галицький заснував Львів та назвав його на честь свого сина Лева. (Zaxid.net)
Дякую за увагу і до наступного випуску у середу 12 вересня!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Куратор новин Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь