View profile

Вісткар - Issue #510

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 23 вересня. Дякую всім, хто з нами. Ми працюємо завдяки вашій підтр
 

Вісткар

September 23 · Issue #510 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 23 вересня. Дякую всім, хто з нами. Ми працюємо завдяки вашій підтримці. Долучайтеся до наших патронів! А сьогодні ось такі новини варті вашої уваги.

Україна - друга в світі за темпами зростання експорту лохини
Україна займає друге місце за показником темпів зростання експорту лохини серед 20-ти найбільших світових постачальників ягоди.
Україні поки далеко до світових лідерів за обсягом і вартості експорту лохини, таких як Перу, Чилі, Іспанія, США та Марокко, проте вона активно нарощує обсяги експорту.
За останні 5 років середній темп приросту постачання лохини з України, за даними офіційної статистики, становив 26,5% на рік. За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт неймовірними темпами - на 38,9% за рік.
Порівняно швидко також зростає експорт із Сербії (21,4% на рік), ПАР (21,1%) і Румунії (19%). (ЕП)
Більше новин
У Львові підприємці вийшли на протест, вимагають залишити спрощену систему оподаткування. Десятки фізичних осіб-підприємців, представників малого бізнесу Львівщини, зібралися 22 вересня біля Львівської обласної ради та адміністрації. Вони вимагали, щоб обласні депутати звернулися до Верховної Ради з вимогою якнайшвидше розглянути законопроєкти, які передбачають спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців. “Ми проти встановлення касових апаратів, це знищить малий бізнес”, – сказав один з учасників протесту. (Радіо Свобода)
Мінфін продав облігацій внутрішньої держпозики лише на 330 мільйонів. Мінфін запропонував інвесторам гривневі облігації із терміном обігу 3 місяці, 1 рік та 1,5 року. За 3-місячними паперами середньозважена дохідність склала 7%, за річними - 9,46%, а за півторарічними - 10,5%. При цьому, від продажу тримісячних ОВДП до бюджету залучили 133,017 млн грн, від річних - 166,318 млн грн, від продажу півторарічних - 30,314 млн. (ЕП)
Церемонію вручення Нобелівських премій скасували вперше з 1944 року. Через пандемію коронавірусу цього року вручати Нобелівські премії лауреатам будуть не в Стокгольмі, а в їхніх рідних країнах. А от премію миру вручать в основній аудиторії Університету Осло. (DW)
Поліція Лос-Анджелеса використовувала технологію розпізнавання облич, хоча раніше публічно відмовилася від неї. Незважаючи на демонстративну відмову раніше, Los Angeles Police Department використовував технологію розпізнавання облич майже 30 тис разів з 2009 року. За даними журналістів видання The Los Angeles Times, 330 офіцерів LAPD мали доступ до відповідного програмного забезпечення від компанії DataWorks Plus, яке використовує базу даних фотографій майже 9 млн осіб. У LAPD на це заявили, що йдеться про розслідування кримінальних справ, а не пошук підозрюваних. Поліцейські уточнили, що не затримують людей виключно на підставі процедури розпізнавання. В Каліфорнії, Нью Гемпширі та Орегоні зараз заборонено використання технології розпізнавання облич на поліцейських камерах, які ті носять на собі. (LAT)
Онлайновий сервіс дозволяє з'ясувати тематичні, сюжетні чи інші зв'язки між кінофільмами. Cinetrii - це послуга для глядачів кіно, які хочуть глибше зрозуміти контекст фільмів. Режисери та сценаристи зазвичай шукають натхнення у попередніх роботах, і Cinetrii намагається відстежити цей “родовід”. Алгоритм аналізує статті та огляди, написані кінокритиками, шукає посилання на інші матеріали та намагається ранжувати зв’язки між кінофільмами за релевантністю. (cinetrii.com)
YouTube знову доручає модерування контенту людям. Відеосервіс повернувся до людей, які будуть модерувати контент замість програмних AI-роботів. Виявилося, що машини перестаралися із заборонами, тому що не здатні розрізнити провокаційний контент, який, втім, не порушує обмеження. (Edgy)
Щось пішло не так. Дивна поведінка білочки, у якої, схоже, все життя пролетіло перед очима.
Белочка сломалась/Squirrel broke
Один раз побачити
Series Premiere TUESDAY Nov 17 at 10|9c - Big Sky
Канал ABC випустив трейлер нової кримінальної драми - серіалу “Big Sky”. Головні ролі виконують Кайлі Банб'юрі (Kylie Bunbury) та Раян Філіпп (Ryan Phillippe). Сюжет серіалу розгортається навколо пошуку приватним детективом двох сестер, яких викрав на віддаленому шосе у Монтані водій вантажівки. Виявилося, що це викрадення - не єдине. Прем'єра серіалу відбудеться 17 листопада. (TVLine)
Цей день в історії
23 вересня 1648 року - в битві під Пилявцями військо Богдана Хмельницького завдало нищівної поразки польській армії. Це відкрило козакам шлях на захід і вже за місяць в облогу було взято Львів.
23 вересня 1848 року - в США вперше розпочато комерційне виготовлення жувальної гумки.
23 вересня 1939 року - на 84 році життя у Лондоні помер австрійський психолог Зигмунд Фрейд. На прохання 84-річного Фрейда, який страждав від раку піднебіння, його особистий лікар зробив декілька ін’єкцій морфіну, від яких той помер.
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:
  • PATREON (patreon.com/vistkar)
  • monobank
  • bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n 
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь