View profile

Вісткар - Issue #515

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 30 вересня. Дякую всім, хто з нами. Ми працюємо завдяки вашій підтр
 

Вісткар

September 30 · Issue #515 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 30 вересня. Дякую всім, хто з нами. Ми працюємо завдяки вашій підтримці. Долучайтеся до наших патронів! А сьогодні ось такі новини варті вашої уваги.

Більше 30% українців не сказали, чи платитимуть за комуналку за підвищеними тарифами
12,3% опитаних українців заявили, що не будуть платити за комунальні послуги, якщо тарифи підвищать, а більше третини відмовилися відповідати.
Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.
На питання, чи здійснюватимуть опитані комунальні платежі у разі підвищення тарифів, 53,5% сказали, що так, 12,3% - ні, а 34,4% - не відповіли на питання.
Зазначається, що 38,3% опитаних покладають провину за підвищення ціни на газ для населення на державу, 22,5% - на “Нафтогаз”, 6,5% - на європейських газових трейдерів, 13% - на українських постачальників, 17,6% не змогли відповісти на запитання. (ЕП)
Більше новин
Українці переважно вважають, що Україна керується через МВФ. Серед українців найбільш поширеною є думка, що через співпрацю з Міжнародним валютним фондом Україна опинилася під зовнішнім управлінням. За даними опитування, так вважають 45% респондентів. 38% опитаних зазначили, що “співпраця України з МВФ дає Україні необхідну економічну допомогу”, 17% - не визначилися з відповіддю або не згодні з обома варіантами. Найбільш прихильно до МВФ ставиться молодь 18-29 років (44% на 32%), а найкритичніше – респонденти 60 років і старше (52% на 35%). (ЕП)
США: Відбувся перший раунд президентських дебатів. Дебати відбувались з врахуванням пандемії: без повністю заповненого залу, та із дотриманням соціального дистанціювання. Серед питань, піднятих на дебатах - призначення нової верховної судді, подолання пандемії, расова нерівність, економіка, податкові декларації та інші. Серед іншого, модератор дебатів Кріс Уоллес підняв питання податкових декларацій Трампа. Напередодні дебатів New York Times опублікували розслідування - журналісти стверджують, що протягом 10 років до свого президентства Дональд Трамп не сплачував податків на доходи. Кріс Уоллес запитав: “Чи правда, що в в 2016 і в 2017 ви заплатили по $750 податку на доходи?” Дональд Трамп відповів: “Я заплатив мільйони доларів податків, мільйони доларів. І ви скоро це побачите”. Як і передбачали оглядачі, загалом Дональд Трамп обрав тактику наступу. Протягом дебатів він перебивав Джо Байдена і не давав йому завершити думку. Протягом одного з таких моментів Джо Байден попросив, президента США “заткнутися”. Серед іншого Трамп згадав про Україну і “мільярди доларів”, отримані з України сином Байдена. Йшлося і про гроші виплачені сину Байдена з Москви. “Це факт” - наполягав Трамп. Оглядачі відзначають, що модераторові, журналістові Крісу Уоллесу, було складно контролювати ситуацію. Думки щодо того, хто переміг на дебатах, розділились. Згідно з опитуваннями CBS, більшість глядачів відчували себе роздратовано під час дебатів. (VoA / Vox)
Перед дебатами Байден показав свою податкову декларацію. За кілька годин до дебатів з Трампом кандидат від демократів Джо Байден продемонстрував свою податкову декларацію за 2019 рік. Він сплатив $300 тис податків. Родина Байденів показала прибутки в сумі $985233 у 2019 році. (AXIOS)
Чверть дорослих американців отримують новини з YouTube. Згідно до дослідження Pew Research Center 26% дорослих американців читають новини в YouTube. 13% кажуть, що YouTube - головне джерело новин. Із 377 найпопулярніших в YouTube каналів новин, 49% належать новинним організаціям, тоді як 42% створені незалежними авторами. В Pew наголошують на тому, що новинні організації “більше не контролюють новини, які дивляться американці". (NiemanLab)
Пішов із життя київський фотограф Віктор Марущенко. Марущенко – учасник понад 60 персональних і групових фотовиставок у Швейцарії, Німеччині, Франції, США, Канаді, Бразилії, Чилі, Словаччині, Росії й Україні, а також бієнале у Венеції (2001) і Сан-Паулу (2004). Він народився у Новосибірську (Росія) в 1946 році, з 1951 року жив у Києві. Здобув вищу технічну освіту (1975). У 1990 році Єлисейський музей фотографії придбав сто робіт Марущенка за $30 тис. Стільки ж у 2005-му заплатило Міністерство культури Польщі за всю його київську виставку. У 2004 році Марущенко заснував у Києві Школу фотографії. (The Village)
Луческу вивів “Динамо” в Лігу чемпіонів вперше з 2016 року. Київське “Динамо” пробилося в груповий етап Ліги чемпіонів УЄФА вперше з сезону 2016-2017 років, де виступало завдяки перемозі в чемпіонаті України. У заключному раунді кваліфікації ЛЧ столичний клуб під керівництвом нового головного тренера Мірчі Луческу впевнено обіграв на НСК “Олімпійський” бельгійський “Гент” з рахунком 3:0. А тиждень тому на виїзді кияни перемогли 2:1. (Інтерфакс-Україна)
Хоробрий мисливець відчуває що зробив щось протиправне. Дивно, звідки виникає таке відчуття у тварин і птахів?
Son of a Hunter🙃
Its funny how this bird knows its wrong to steal🤣🤣🤣 https://t.co/x1vRa6tok8
Один раз побачити
Скасування. Трейлер #2 (оригінальний)
Вийшов другий трейлер серіалу “The Undoing” (Скасування / Падіння ). У Ґрейс ідеальне життя. Вона успішна психотерапевтка, яка ось-ось опублікує свою першу книжку, має відданого чоловіка і юного сина, що ходить до елітної приватної школи в Нью-Йорку. Раптом у її житті розверзається вирва: насильницька смерть, чоловік кудись зник, а замість людини, яку Ґрейс думала, що добре знає, – низка жахливих відкриттів. Нажахана тим, що не змогла слідувати власним порадам, Ґрейс мусить розібрати на частини одне життя, щоб створити інше – для себе та свого сина. Головні ролі виконують Ніколь Кідман і Г'ю Грант. (MarieClaire)
Цей день в історії
30 вересня 1901 року - у Франції введено обов’язкову реєстрацію автомобілів.
30 вересня 1938 року - в Мюнхені прем’єр-міністр Франції Едуард Даладьє і Великобританії Невіл Чемберлен при посередництві дуче Італії Беніто Муссоліні підписали з рейхсканцлером Німеччини Адольфом Гітлером угоду, за якою Чехословаччина повинна була поступитись Німеччині прикордонною Судетською областю, населеною в основному етнічними німцями. Мюнхенський пакт став останнім договором в політиці “умиротворення”, котру сповідували керівники Франції та Великої Британії по відношенню до Гітлера.
30 вересня 1999 року - танкові підрозділи російської армії увійшли на територію Наурського і Шелковського районів Чечні. Друга Чеченська війна, яка офіційно іменувалась “контртерористичною операцією”, тривала понад 10 років і забрала життя більше 20 тисяч військових і 125 тисяч цивільних.
Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:
  • PATREON (patreon.com/vistkar)
  • monobank
  • bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n 
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь