View profile

Вісткар - Issue #518

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 5 жовтня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.
 

Вісткар

October 5 · Issue #518 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 5 жовтня. Ось такі новини варті сьогодні вашої уваги.

Папа Римський звинуватив капіталізм, який "не допоміг" під час пандемії
Папа Римський Франциск в неділю поширив нову енцикліку “Fratelli Tutti” (Всі брати), в якій закликав “чоловіків та жінок” до єдності з метою подолати глобальні виклики, що стоять перед людством, та розкритикував “магічні теорії” ринкового капіталізму, як єдиного засобу для вирішення проблем людства. Серед проблем Папа окремо виділив зміни клімату та несправедливість через економічну нерівність.
“Є ті, хто хотів би, щоб ми вірили у те, що достатньо вільного ринку, щоб утримати все у безпеці”, заявив Папа. “Крихкість світових систем перед реаліями пандемії продемонструвала, що свобода ринку вирішує далеко не все”, додав понтифік.
Папа переконаний, що “приватна власність не може вважатися абсолютним правом в той час, як одні ні в чому собі не відмовляють, а інші не мають нічого”.
За словами Папи, “критично важливо вести проактивну політику спрямовану на підтримку економіки, яка сприяє різноманіттю виробництва і діловій креативності, а також дозволяє створювати нові робочі місця, а не скорочувати їх”.
Папа також знову звернувся до теми перерозподілу багатства і наголосив, що ті, у кого воно є, мають “управляти ним на користь всіх”. В той же час, він додав, що він не закликає до “авторитарного та абстрактного універсалізму”.
Серед іншого, Папа Франциск, який оголосив себе “неписьменним”, коли йдеться про комп'ютер, наголосив, що “суспільна агресія знайшла можливості для поширення завдяки комп'ютерам і мобільним пристроям”. (Reuters)
Pope Francis
I offer this social Encyclical as a modest contribution to continued reflection, in the hope that in the face of present-day attempts to eliminate or ignore others, we may prove capable of responding with a new vision of fraternity and social friendship. #FratelliTutti https://t.co/P3qso8k8qM
Більше новин
У Швеції розпочинається Нобелівський тиждень. Нобелівський комітет у Стокгольмі оголосить у понеділок лауреатів премії з медицини, у вівторок - з фізики, у середу - з хімії, у четвер - з літератури. Лауреат премії за сприяння встановленню миру, яка вважається однією з найбільш престижних нагород у світі, за традицією буде оголошений в Осло. Церемонія запланована на п'ятницю. Згідно з даними Нобелівського комітету, на премію миру цього року претендують 318 кандидатів, 211 з них - фізичні особи, 107 - організації. Згідно з правилами Нобелівського комітету, список потенційних кандидатів на отримання премії тримається в секреті. Нобелівська премія 2020 року передбачає винагороду в 10 млн шведських крон (близько $ 1,1 млн). (Інтерфакс-Україна)
Засновник Kenzo помер від COVID-19. Відомий у всьому світі модний дизайнер Кензо Такада помер від наслідків хвороби COVID-19. Він був першим вихідцем із Японії, якому вдалося зробити кар'єру топ-дизайнера в Парижі. 81-річний засновник бренду Kenzo помер у неділю в лікарні в передмісті Парижа. (DW)
У Єгипті знайшли 59 унікальних саркофагів. Знайденим муміям 2600 років. 59 саркофагів археологи знайшли у некрополі Саккара неподалік від Каїра. Саркофаги зі Стародавнього Єгипту дуже добре збереглися. Саркофаги планують виставити в новому Великому Єгипетському музеї, який зводять неподалік від пірамід Гізи і збираються відкрити у 2021 році. (DW / BBC Ukr)
Прем'єру чергового фільму про Джеймса Бонда “No Time to Die” (Не час помирати) знову перенесено через коронавірус. Про це оголосили кіностудія Metro-Golgwyn-Mayer і дистриб'ютор стрічки - Universal. Новою датою прем'єри названо 2 квітня 2021 року. Universal також довелося перенести термін виходу нової частини “Форсажу”, прем'єра якої спочатку була запланована на 2 квітня. Тепер відомо, що “Форсаж 9” вийде 28 травня. Нова стрічка про Бонда стала у березні першою картиною, прем'єру якої перенесли з квітня на листопад через пандемію. (Variety)
Науковці з Oceanogràfic Foundation закріпили камери на черепах, щоб краще вивчити їхнє життя під водою. Виявилося, що майже весь час черепахи шукають їжу та відпочивають. Проект отримав назву TurtleCam. Що з цього вийшло можна переглянути на відео.
Unedited TurtleCam Footage - 9 Minutes Of Seeing Like A Sea Turtle!
Один раз побачити
THE WITCHES Official Trailer (2020)
Вийшов перший трейлер фентезі в жанрі чорної комедії “The Witches” (Відьми). Сюжет картини базується на однойменній повісті Роальда Даля, а Роберт Земекіс і Гільєрмо дель Торо написали адаптований сценарій. Земекіс став також режисером. Роль Верховної Відьми виконує Енн Хетеуей. Незважаючи на те, що хлопчик і його друзі перетворені відьмами на мишей, вони повинні перешкодити підступним планам злих чарівниць. В Україні прем'єра картини “The Witches” відбудеться у кінотеатрах 29 жовтня 2020 року. (RadioTimes)
Цей день в історії
5 жовтня 1793 року - декретом Конвенту введено Французький революційний календар. Початок року за цим календарем припадав на день осіннього рівнодення (тож щоразу змінювався). 1793 року (перший рік за новим календарем) осіннє рівнодення припало на 22 вересня — саме в цей день було проголошено Французьку республіку. Календар скасований Наполеоном I в 1806 році. В 1871 році був знову ненадовго впроваджений Паризькою комуною.
5 жовтня 1962 року - в лондонському концертному залі “Павільйон” відбулась прем’єра фільму “Dr.No” (Доктор Ноу) за однойменним романом Яна Флемінга. Незважаючи на суперечливі відгуки критиків, більшість з яких через багато ляпів і немотивованих сюжетних поворотів вважали стрічку комедійною пародією на шпигунські бойовики, вона виявилася комерційно успішною і стала першою у цілій серії про пригоди британського суперагента Джеймса Бонда.
Dr No - Original Trailer
5 жовтня 1962 року - у Великобританії вийшов перший сингл The Beatles “Love Me Do”.
Love Me Do (Remastered 2009)
Порадьте Вісткар своїм друзям і колегам по роботі!
Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:
  • PATREON (patreon.com/vistkar)
  • monobank
  • bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n 
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь