View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #52

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 12 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: Юнкер перекону
 

Вісткар

September 12 · Issue #52 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 12 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: Юнкер переконуватиме євродепутатів у здатності ЄС впливати на світ; Apple покаже нові смартфони; каталонці знову вимагають незалежності; сотні тисяч росіян “грають у війну”.

Жан-Клод Юнкер закликатиме ЄС показати м'язи
Юнкер закликатиме ЄС протистояти США на світовій арені
Юнкер закликатиме ЄС протистояти США на світовій арені
Європейський союз має продемонструвати свою силову міць, як світової сили в умовах, коли США, за часів Дональда Трампа, не дотримується більше своїх міжнародних зобов'язань. Про це збирається говорити сьогодні голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер (Jean-Claude Juncker).
За словами джерела в Єврокомісії, знайомого з текстом щорічного послання “State of the Union”, з яким має виступити Юнкер перед депутатами Європейського парламенту у Страсбурзі, ключовою темою документу став “суверенітет” та здатність країн ЄС впливати на світову політику.
За словами співрозмовника агентства, Юнкер хоче “битися” у вищій ніж зараз, “ваговій категорії”.
В умовах, коли ЄС несе “втрати” через вихід Британії, зростання націоналізму та протестів проти імміграційної політики, відходу від “демократичних цінностей” країн на кшталт Угорщини, Юнкер планує наполягати на тому, що єдність ЄС зараз сильніша ніж це здається, і завдяки цьому блок здатен впливати на світ, трансформуючи його під свої смаки.
Серед іншого, Юнкер виступає за створення керованих з Брюсселя спільних європейських сил прикордонної охорони для стримання потоку економічних мігрантів, через яких в країнах зростають антиєвропейські націоналістичні настрої.
Занепокоєння Брюсселю результатами чергових виборів у Європарламент знайшло свій відбиток у пропозиції карати політиків, яких спіймають на маніпулюванні передвиборчою статистикою та зловживанні приватними даними виборців. (Reuters)
Більше новин
Компанія Apple сьогодні представить журналістам нові продукти, зокрема, нові моделі смартфонів iPhone X та смарт-годинник Apple Watch Series 4. Захід вперше буде транслюватися в реальному часі у Twitter. (TC)
Сотні тисяч прихильників незалежності Каталонії від Іспанії провели найбільшу з жовтня минулого року акцію у Барселоні. Каталонський лідер Жоакім Торра назвав масову демонстрацію початком нової “мобілізації”. Демонстранти співали, вигукували гасла “Свобода!”, “Республіка!”, “Незалежність!” та несли транспаранти із написами на зразок “Побудуймо республіку!” (DW/Радіо Свобода)
Міністр охорони здоров'я Іспанії Кармен Монтон пішла у вівторок у відставку після того, як в пресі повідомили про порушення процедури отримання нею магістерського ступеня в університеті Rey Juan Carlos. Вона стала другим міністром, який залишив кабінет прем'єра Педро Санчеса, сформований ним у червні. (Reuters)
Росія розпочала військові навчання, які стали найбільшими з часів Холодної війни. У навчаннях тривалістю один тиждень на теренах східного Сибіру беруть участь до 300 тис особового складу та 1 тис літаків. (BBC)
Командир Росгвардії Віктор Золотов, близький друг президента Путіна, у поширеному в Youtube відео залякував одного з лідерів опозиції Олексія Навального, викликаючи його “на дуель”. Колишній охоронець президента Путіна пообіцяв за кілька хвилин зробити з опозиціонера “стейк”. (The Guardian/meduza)
Заборонена в Україні соціальна мережа “Вконтакте” посіла в серпні четверте місце за відвідуваністю серед українських користувачів. Дослідження провела компанія Factum Group Ukraine. У топ-10 популярності сайтів серед українців також заборонені “Яндекс” і “Одноклассники”. (DW/Радіо Свобода)
Один раз побачити
Calvin Klein | Spring Summer 2019 Full Fashion Show | Exclusive - YouTube
Один з найпопулярніших кінофільмів в історії - “The Jaws” 1975 року - став темою нового показу колекції весна/літо від кутюр'є Кельвіна Кляйна. Показ відбувся у вівторок ввечері в Нью-Йорку. Оформлення подіуму включало в себе червоний килим та проекцію води від підлоги до стелі, взятої з культового фільму жахів Стівена Спілберга. Моделі з вологим волоссям виходили на подіум у футболках з написом JAWS, розірваних спідницях та червоних шапочках, як у мисливця за акулами з кіно Мартіна Броді. (The Guardian)

Дякую за увагу і до наступного випуску у четвер 13 вересня!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Куратор новин Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь