View profile

Вісткар - Issue #521

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 8 жовтня. Дякую всім, хто з долучився до наших патронів! Щоб гарант
 

Вісткар

October 8 · Issue #521 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 8 жовтня. Дякую всім, хто з долучився до наших патронів! Щоб гарантувати регулярний вихід нам необхідна ваша підтримка. А сьогодні ось такі новини варті вашої уваги.

Активне використання двох і більше мов захищає когнітивні здібності людей
Науковці університетів Universitat Oberta de Catalunya (UOC) та Pompeu Fabra University (UPF) переконалися, що активне використання двох і більше мов має позитивні неврологічні наслідки захищаючи мозок людини від занепаду пов'язаного з віком.
У статті в журналі Neuropsychologia дослідники пишуть, що багатомовність, яку регулярно практикують тривалий час, активізує когнітивні резерви мозку і запобігає появі симптомів розладу пам'яті і деменції. Вчені активно вивчали білінгвізм в умовах Барселони, де більшість населення говорить іспанською та каталонською мовами.
“Поширеність деменції у країнах, де населення використовує дві і більше мов, на 50% менше, ніж у тих країнах, де для спілкування використовується лише одна мова”, йдеться у дослідженні.
На відміну від попередніх досліджень, цього разу науковці виявили, що ефект зростає від мінімального, коли має місце використання однієї мови в умовах пасивного ставлення до інших, до максимального, коли йдеться про активне практикування різних мов. Що активнішим є білінгвізм, то пізніше виявляються ознаки порушень когнітивних функцій, в першу чергу, хвороби Альцгеймера. (UOC)
Більше новин
Частка боргу в українському ВВП зросте з 50 до 62%. Аналітики Світового банку прогнозують, що у 2021 році частка боргу впаде до 58,9%. За даними Міністерства фінансів України, станом на 31 серпня державний та гарантований державою борг становив $85,1 млрд. (РС)
Кандидатка в мери Києва вимагає державного регулювання цін. Держава повинна регулювати ціни на ключові соціальні продукти заявила народний депутат фракції “Слуга народу” і кандидатка в мери Києва Ірина Верещук. “Я була, є і залишаюся прихильницею державного регулювання цін на соціальні продукти, оскільки ми маємо дуже багато людей, які перебувають на межі бідності. І ми не можемо дозволити ринку регулювати ціни на хліб, цукор і основні групи продуктів”, - заявила Верещук в ефірі телеканалу “Украіна24”. На її думку, необхідно продовжити державне регулювання цін і після завершення карантину. (Інтерфакс-Україна)
Нобелівську премію з хімії присудили за дослідження “ножиць ДНК”. Нобелівську премію з хімії отримають Емманюель Шарпантьє з Франції та Дженніфер Дудна із США за дослідження “ножиць ДНК”. (DW / BBC Ukr)
The Nobel Prize
BREAKING NEWS:
The 2020 #NobelPrize in Chemistry has been awarded to Emmanuelle Charpentier and Jennifer A. Doudna “for the development of a method for genome editing.” https://t.co/CrsnEuSwGD
В Італії вийшов у світ перший сучасний словник української мови. Як стверджують мовознавці, за обсягом словникового матеріалу (132 000 слів і значень), це перша праця подібного обсягу з української мови в західній лексикографії. Також йдеться про перший словник, який відображає особливості нового українського правопису після реформи 2019 року. В Італії словник вийшов накладом у тисячу примірників. Є також його електронна версія, якою можуть користуватися усі охочі в різних країнах (Dizionario Ucraino-Italiano Hoepli). Виданий словник є першою частиною проєкту, оскільки передбачають створення другої частини – італійсько-української версії. Про вихід словника на українському ринку поки не йдеться, так само як і про організацію презентаційних заходів. (РС)
Новим президентом Національної академії наук став Анатолій Загородній. 69-річного Анатолія Загороднього обрали шляхом таємного голосування двома третинами голосів. Загородній – професор, доктор фізико-математичних наук. До сьогоднішнього голосування він був віцепрезидентом НАН України. (Інтерфакс-Україна)
Журналістам в Україні можуть заборонити заперечувати ведення гібридної війни Росії проти України. У фракції “Слуга народу” пропонують заборонити телерадіоорганізаціям висловлювання, що заперечують факти воєнної агресії Російської Федерації та окупації нею частини території України. Відповідний законопроект №4188 “Про внесення змін до закону "Про телебачення і радіомовлення” про протидію інформаційній війні" зареєстрував у Верховній Раді народний депутат з фракції “Слуга народу”. Законопроект забороняє телерадіоорганізаціям використовувати трансляцію висловлювань, які містять заперечення факту воєнної агресії РФ до України, окупації Росією частини територій України та проведення РФ гібридної війни проти України. (Інтерфакс-Україна)
AC / DC випустили свій перший з 2014 року сингл. Нова композиція легендарного колективу з Австралії має назву “Shot in the Dark”. Пісня вийде на їхньому 17-м повноформатному альбомі “Power Up”, який буде продаватися з 13 листопада. У треклісті альбому - 12 пісень. (UCR)
AC/DC - Shot In The Dark (Official Audio)
Один раз побачити
Новини з усього світу. Тизер (оригінальний) (2020)
Вийшов трейлер картини “News of the World” (Новини з усього світу). Після Громадянської війни ветеран Кідд заробляє читанням газет у маленьких містечках. Доля зводить його з 10-річною дівчинкою, врятованою з полону індіанців. Капітан Кіддс береться доправити сироту через сотні миль у дім родичів. На своєму шляху вони зустрінуться з невблаганною природою і з набагато більш страшною стихією – людською жорстокістю і жадобою. Режисер: Пол Ґрінґрасс. Актори: Том Генкс, Ніл Сенділендс, Чаквуді Івуджі, Michelle Campbell, Helena Zengel та інші. Прем'єра в Україні: 7 січня 2021 року. (IndieWire)
Цей день в історії
8 жовтня 1913 року - після більше двох років розслідування, в Києві розпочався суд над євреєм Менделем Бейлісом, обвинуваченим у “ритуальному вбивстві” православного хлопця Андрія Ющинського. Незважаючи на тенденційне слідство, активну антисемітську кампанію в пресі та намагання влади впливати на хід судового процесу, через понад місяць слухань Бейліс був виправданий судом присяжних.
8 жовтня 1967 року - болівійськими спецзагонами поранено і взято в полон аргентинського революціонера Ернесто Че Гевару. Наступного дня 39-річний активний учасник революції на Кубі, партизанських воєн в Конго і Болівії був розстріляний. Че був активним прихильником розміщення радянських ракет на Кубі та ідеї ядерного удару по США. Він також захоплювався “культурною революцією в Китаї”.
8 жовтня 1988 року - альбом “The Dark Side of the Moon” групи Pink Floyd випущений в березні 1973 року завершив 741-тижневе перебування у чарті Тор 200 журналу Billboard.
Запрошую вас приєднатися до читачів, які вже підтримують Вісткар:
  • PATREON (patreon.com/vistkar)
  • monobank
  • bitcoin: bc1qmxcvyl6cq0rahh363py7y73au7dxw3ff2h8x7n 
Вдалого дня!
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь