View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #53

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 13 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: друга спроба Є
 

Вісткар

September 13 · Issue #53 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 13 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: друга спроба ЄС зарегулювати інтернет; Путін знає, хто отруїв Скрипалів; Угорщину покарають за порушення принципів ЄС; В США готуються до катастрофи; Apple показала нові смартфони.

ЄС обмежує свободу в Інтернеті під гаслом захисту "авторських прав"
ЄС проти Інтернету: 438 до 226
ЄС проти Інтернету: 438 до 226
Європейський парламент схвалив скандальні зміни до законодавства, які мають посилити “захист авторських прав”. Суперечливий законопроект, який гостро критикують професіонали, науковці, активісти-правозахисники і широкий загал, підтримали 438 євродепутатів, проти проголосували 226, ще 39 парламентарів утрималися. Нові правила пояснюють необхідністю розширення прав музичних виконавців, новинних ресурсів та ЗМІ у “протистоянні” з інтернет-гігантами, такими як Facebook, Microsoft чи Google. Перед фінальним голосуванням до проекту було внесено понад 200 поправок.
Найбільші суперечки викликали дві пропозиції: стаття 11-та (її вже назвали “link tax”), яка передбачає, що великі інтернет-платформи та агрегатори мають отримувати дозвіл або навіть сплачувати ЗМІ за публікацію у себе гіперпосилання на їхні матеріали та новини, а також стаття 13-та (“upload filter”), за якою на інтернет-гігантів покладається відповідальність перевіряти весь контент на порушення авторських прав на їхніх платформах.
Критики висловлювали побоювання, що 11-та стаття не буде дієздатною, і скоріше зашкодить новинним ЗМІ, а 13-та стаття може призвести до фільтрування контенту, що завантажується в інтернет. Контроль за контентом, що з'являється на великих ресурсах, суперечитиме основному принципу інтернету - вільному обміну інформацією, стверджують критики.
Зміни також покладають відповідальність на соцмережі за “порушення авторських прав” користувачами.
Для набуття чинності реформу мають схвалити Єврокомісія та Європейська Рада. (DW/Reuters/Engadget)
Більше новин
Європейський парламент підтримав рішення розпочати процедуру застосування статті 7 Лісабонської угоди щодо Угорщини, яка передбачає, зокрема, позбавлення права голосу в Раді ЄС, за порушення таких принципів як повага до прав людини, демократії та верховенства права. Напередодні прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час виступу в Європарламенті звинуватив депутатів в спробі “шантажувати” Будапешт. Він заявив, що доповідь містить “серйозні фактичні викривлення” і пообіцяв, що Угорщина не погоджуватиметься “з цим шантажем”. У ЄС вважають, що Будапешт не дотримується цінностей Союзу у таких сферах як функціонування конституційної та виборчої систем, незалежність судів, захист персональних даних, свобода висловлювань, свобода релігій, права меншин, зокрема ромів і євреїв, права шукачів притулку та біженців. Для застосування рішення на практиці потрібний консенсус всіх країн ЄС, що малоймовірно. Очікується що де-які країни, наприклад, Польща, не підтримають жорстких санкцій проти Орбана. (Радіо Свобода/Reuters/DW)
Єврокомісія пропонує, щоб країни Євросоюзу востаннє в обов'язковому порядку перевели годинники на літній час 31 березня 2019 року. Після цього кожна держава-член ЄС сама має визначити, жити за літнім чи зимовим часом. Про це в середу, 12 вересня, повідомили у Єврокомісії. (DW)
Експерти очікують катастрофічних наслідків від урагану Florence, який у п'ятницю має дістатися берегів штату Північна Кароліна в США. Максимальна швидкість вітру урагану, який може сягнути жахливої п'ятої категорії, перевищує 200 км на год. Потужні зливи і вітер можуть позбавити місцеве населення електрики на кілька тижнів. Президент США Трамп заявив, що уряд “повністю готовий”. (NBC/ABC/CNN)
Президент Росії Володимир Путін заявив, що в Росії виявлено тих, кого підозрюють в отруєнні на території Великої Британії. “Вони, звичайно, цивільні особи”, – заявив Путін. Він заперечив твердження британського уряду про те, що підозрювані є офіцерами російської військової розвідки. Виступаючи на Східному економічному форумі, Путін заявив: “Ми, звісно, подивилися, що це за люди. Ми знаємо, хто це такі, ми їх знайшли”. Путін запевнив, що “нічого там особливо кримінального немає”, і він сподівається, що вони самі розкажуть власну версію подій. (Радіо Свобода/Reuters/DW/AP)
Шведська компанія з виробництва товарів для дому IKEA наступного року відкриє свій перший магазин в Україні. Перший магазин площею близько 4 тис. кв. м відкриється у ТРЦ Ocean Mall, який наступного року відкриється поруч з ТРЦ Ocean Plaza у Києві. (НВ/Радіо Свобода)
Саміт з питань зміни клімату розпочався у Сан-Франциско. Тисячі політиків, чиновників, активістів зібралися щоб обговорити проблеми пов'язані зі змінами клімату, які донедавна вважали наслідками “глобального потепління”. Як відомо, США, після рішення президента Трампа, вийшла із процесів, регламентованих Паризькою угодою щодо змін клімату. (SF Chronicle)
В Єгипті ще не придумали назву для нової столиці. Каїр передасть функції столиці країни до нового міста, відомого поки що, як NAC (new administrative capital). Очікується, що населення нової столиці складатиме до 6,5 млн людей. (Independent)
Молодий американець надіслав 246 мейлів дівчатам на ім'я Ніколь (Nicoles), намагаючись знайти ту, яку зустрів напередодні у барі. Карлос отримав від Ніколь номер телефону, але там ніхто не відповів. Намагаючись знайти дівчину, Карлос надіслав електронні листи всім Ніколь, яких він знайшов у довіднику місцевого університету. Дівчата швидко зорієнтувалися про що йдеться і багато з тих, хто отримав мейл, зустрілися разом у барі того ж вечора. Вони також заснували групу у Facebook під назвою “Nicole From Last Night”. Ніколь, яку шукав Карлос, знайшлася саме через цю групу. Вона не отримала від нього листа. (BuzzFeed)
Розробник популярної мови програмування Python Гвідо ван Россум оголосив про те, що у новій версії її коду не буде службових слів master і slave. Це зроблено з міркувань політкоректності. Серед користувачів і розробників мала місце дискусія щодо асоціацій, які викликають ці службові слова. Дехто вважає, що ці слова асоціюються з рабством і нерівноправністю, в той час як інші підкреслювали, що це лише усталені терміни, які використовуються і в інших мовах програмування. У версії Python 3.8 терміни master і slave будуть замінені на parent/main/server та child/worker. (The Register)
Автора карикатури на тему скандалу, який виник на тенісному турнірі U.S. Open за участі Серени Вільямс, назвали “расистом” і “сексистом”. Малюнок демонструє, що поведінка 23-кратної переможниці турнірів Grand Slam була схожа на поведінку капризної дитини. Карикатурист Марк Найт (Mark Knight) з Австралії тепер захищає своє бачення конфлікту на корті від масової критики і обурення у соціальних мережах і медіа по всьому світу. (BuzzFeed/The Guardian)
Скандальна карикатура Марка Найта
Скандальна карикатура Марка Найта
Один раз побачити
Introducing iPhone XS, iPhone XS Max, and iPhone XR — Apple - YouTube
Introducing Apple Watch Series 4 — Apple - YouTube
Компанія Apple Inc представила свій найбільший за розмірами та найдорожчий iPhone та годинник, який здатен виявити захворювання серця, з метою змусити покупців платити більше за свої продукти на тлі глобального падіння інтересу до смартфонів. На Wall Street прохолодно відреагували на презентацію новинок і акції Apple (AAPL.O) впали в ціні на 1.2%. (Reuters)

Дякую за увагу і до наступного випуску у п'ятницю 14 вересня!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Куратор новин Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь