View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #55

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 17 вересня. Сьогодні в нашому дайджесті такі новини: Люди гинуть
 

Вісткар

September 17 · Issue #55 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 17 вересня. Сьогодні в нашому дайджесті такі новини: Люди гинуть через шторми і тайфуни; Манафорт домовився зі слідством; Росіяни з “Новичком” відірвалися у Лондоні; Папа Римський звернувся з промовою до мафіозі; швейцарців дістали російські шпигуни.

Бізнес волонтерів-мандрівників: чого тут більше - користі чи шкоди?
Кадр з пародійного відео 'WHO WANTS TO BE A VOLUNTEER?', створеного норвезькою організацією студентів (SAIH)
Кадр з пародійного відео 'WHO WANTS TO BE A VOLUNTEER?', створеного норвезькою організацією студентів (SAIH)
Бізнес з послуг поєднання туризму з волонтерською діяльністю стає все більш популярним на заході. З'явився навіть спеціальний термін - voluntourism. Щороку мільйони людей із заможних країн заходу відправляються у бідні країни Африки щоб допомагати і рятувати. Студенти їдуть під час канікул, віруючі мандрують разом з місіями своїх церков тощо. Вони шукають нових вражень, знайомств, реалізації власних мрій, задоволення від змін у житті. Проте організації, які професійно займаються міжнародною допомогою, виявляють, що це нове захоплення веде до марнування ресурсів та залишає після себе зовсім небажані наслідки.
Виявилося, наприклад, що в країнах, де туристи-волонтери допомагають дітям-“сиротам” у спеціальних дитячих будинках, в цих закладах для сиріт майже неможливо знайти дітей, які б не мали батьків. Просто батьки вирішили, що діти отримають кращі умови для життя і освіти саме у таких “сиротинцях” і масово відправляють туди своїх дітей. В країнах заходу, в той же час, практично повністю відмовилися від спеціальних інституцій для сиріт, кожній такій дитині намагаються знайти родину. У дослідженні 2006 року Unicef виявила, що в Ліберії 98% дітей, які жили у сиротинцях, не були сиротами.
Експерти наполягають на тому, що значно корисніше направляти допомогу безпосередньо сім'ям, які мають критичні потреби. Більше того, місцеві робітники, які мають необхідні навички, готові будувати 15 будинків по ціні одного, зведеного ентузіастами-добровольцями, якими в більшості випадків є некваліфіковані студенти-волонтери, які їдуть в екзотичні країни за унікальними селфі та новим досвідом. (The Guardian)
Більше новин
Більше 10 людей загинули через катастрофічні наслідки тропічного шторму Florence, який продовжує заливати дощем територію кількох американських штатів на східному узбережжі. За інформацією National Weather Service, наближаються ще більш потужні зливи. Шторм рухається суходолом дуже повільно, тому спостерігається значний рівень затоплення. (CNN)
Пол Манафорт, колишній радник президента Трампа, визнав провину за федеральним звинуваченням у відмиванні коштів та порушенні норм лобістської діяльності. Його угода зі слідством складається із 17 сторінок. (NBC News)
40 людей загинули на Філіпінах через потужний тайфун Mangkhut, який в неділю добрався до Гонконгу. Сила вітру складала більше 220 км на годину. Тайфун Mangkhut втратив силу і був перекваліфікований із супер-тайфуну на катастрофічний тайфун і потужні зливи викликають сильні затоплення. Mangkhut, який став найпотужнішим штормом на планеті цього року, рухається в напрямку Макао, території, яка є найбільш щільно заселеною місцевістю у світі. (CBS News/CNN)
Британська газета Telegraph пише з посиланням на британську розвідку, що інтерв'ю Петрова і Бошірова RT було “покаранням” за провалену операцію по отруєнню Скрипалів. Також у пресі повідомляється, що перед поїздкою в Солсбері ці двоє зустрічалися в Лондоні з лікарем (до якого повинні були звернутися в разі власного ураження отрутою) і куратором з російського посольства. Видання Daily Mail стверджує, що Петров і Бошіров дійсно “відірвалися” у Лондоні. Вони бешкетували в готелі - курили марихуану і займалися гучним сексом з повією. (DW/DW/Mail Online)
МЗС Швейцарії офіційно вимагає від Москви припинити шпигунську діяльність на території конфедерації. За останній рік відомство тричі викликало російського посла в Берні, вказуючи йому на незаконну діяльність росіян. Швейцарська газета Tages Anzeiger стверджує що більше чверті росіян, акредитованих в Швейцарії, це агенти. (Reuters)
Фінляндія не подаватиме заявку на членство в НАТО в найближчі роки через позицію Москви. Про це заявив президент Фінляндії Саулі Нііністьо. За його словами, Фінляндія і Росія повинні мати “хороші ділові відносини”, оскільки є сусідами і мають 1300 км спільного кордону. (Радіо Свобода)
Папа римський Франциск звернувся до сицилійської мафії із закликом залишити злочинне життя, заявивши, що острову потрібні “чоловіки і жінки любові, а не "честі”, як називають себе члені мафії. У Палермо, столиці Сицилії, понтифік наголосив, що члени організованих злочинних груп, багато з яких ходять до церкви, “не можуть вірити в Бога і бути мафіозі”. (Reuters/BBC News)
Дірку в космічному кораблі “Союз” зробили на Землі. Таким є висновок комісії російської корпорації “Енергія”. Інцидент названо “одиничним недоліком на виробництві”. (Current time)
Бігун з Кенії Елюд Кіпчоге (Eliud Kipchoge) оновив світовий рекорд у марафоні більш ніж на хвилину. Він переміг у Берлінському марафоні, подолавши дистанцію з карколомним часом - 2:01:39. Попередній рекорд було встановлено іншим бігуном з Кенії, також у Берліні, у 2014 році - 2:02:57. (ESPN/CNN)
Один раз побачити
King of Thieves International Trailer #1 (2018) | Movieclips Trailers - YouTube
Вийшла на екрани британська кримінальна драма King of Thieves, яка заснована на реальних подіях - пограбуванні сховища Hatton Garden safe deposit у 2015 році. Режисер картини Джеймс Марш (James Marsh). Головні ролі виконали Майкл Кейн (Michael Caine), Майкл Гембон (Michael Gambon), Чарлі Кокс (Charlie Cox). (The Guardian)

Дякую за увагу і до наступного випуску у вівторок 18 вересня!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Куратор новин Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь