View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #59

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 21 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті: Британія і ЄС не можуть
 

Вісткар

September 21 · Issue #59 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 21 вересня. Сьогодні у нашому дайджесті: Британія і ЄС не можуть домовитися, як жити після розлучення; Більше санкцій для росіян; діти багато працювали у стародавні часи; популярність купюри в 100 доларів росте; глобалізація - це не нове явище для людей; KISS прощається з фанатами heavy-metal.

Все, що ми знаємо про зайву вагу, є помилкою
Час змінити своє ставлення до "зайвої ваги"
Час змінити своє ставлення до "зайвої ваги"
Ставлення до зайвої ваги в суспільстві є цілком помилковим. Люди із зайвою вагою потребують підтримки, а не знущань. Протягом десятиліть медичне співтовариство, ігноруючи докази і факти, веде жорстоку і марну війну з “товстими” людьми, отруюючи цим суспільне сприйняття та руйнуючи мільйони життів.
Починаючи з 1980, рівень зайвої ваги у населення подвоївся у 73 країнах світу і виріс ще у 113. За цей час в жодній країні світу цей рівень не знизився. У жодній. Проблема не в тому, скільки ми їмо, а в тому, що ми споживаємо в їжу. (HuffPost)
Більше новин
Британський план щодо відносин з Євросоюзом після Brexit “не працюватиме”, заявив президент Європейської Ради Дональд Туск. Заява очільника Європейської Ради пролунала після закінчення дводенного неформального саміту лідерів ЄС в австрійському Зальцбурзі. Президент Франції Макрон зі свого боку, відкинувши “дипломатичний протокол”, назвав всіх, хто підтримує Brexit, “брехунами”. У прем'єр-міністра Британії Терези Мей попереду з'їзд Консервативної партії, де їй доведеться пояснювати провал переговорів з ЄС щодо плану, який вона запропонувала. (DW/The Guardian/PoliticsHome)
Уряд США запровадив санкції проти 33-х російських громадян та юридичних осіб. Під санкції потрапили представники російських силових відомств, спецслужб і оборонного сектора. Розширення списку покликане “примусити Росію заплатити за її втручання у виборчий процес у США, неприпустиму поведінку у східній Україні та інші дії зі злим наміром”. Санкції запроваджено на виконання ухваленого влітку минулого року Конгресом закону. Серед фізичних осіб - керівник ГРУ РФ Ігор Коробов та бізнесмен Євген Пригожин. У переліку юридичних осіб приватна армія “Вагнера”, ТОВ “Оборонлогістика” та “Комсомольський-на-Амурі авіаційний завод імені Гагаріна”. Також у списку - “Агентство інтернет-досліджень”, яке пов'язують зі згаданим Євгеним Пригожиним. (DW)
Верховна Рада України призначила до Центральної виборчої комісії 14 нових членів. Голосування відбувалося за кожного кандидата окремо. 20 вересня Верховна Рада також звільнила 13 з 15 членів попереднього складу Центральної виборчої комісії. (УП)
Всі власники мобільних телефонів в США отримають сьогодні СМС від Дональда Трампа. Федеральна служба з надзвичайних ситуацій перевірятиме роботу системи оповіщення населення шляхом розсилки повідомлення “Presidential Alert”. Власники телефонів почують спеціальний сигнал і відчують вібрацію, коли повідомлення надійде. (Reuters)
Німецький автовиробник Volkswagen згортає бізнес в Ірані.  Посол Німеччини в США переконав найбільшого автовиробника зупинити бізнес в Ірані згідно до вимог американських санкцій. VW веде в Ірані досить обмежену діяльність, але виконання вимог санкцій має символічне значення в умовах, коли ЄС закликає бізнес ігнорувати санкції. (Bloomberg)
Археологи виявили древні докази використання праці дітей. В Австрії у копальнях, де 3 тис років тому видобували сіль, знайдені “дитячі” інструменти, зокрема, міні-кирки. Вчені також дослідили захоронення, де у дитячих скелетів на зубах виявлені пошкодження характерні до тих, що виникають у людей, які готують рослинні матеріали для виробництва кошиків. В Канаді виявлені гончарні вироби із відмітками дитячих нігтів. За оцінками археологів, до 10% всіх будівельних матеріалів для зведення костьолу 13-го століття в Литві виготовили діти. “Це дає підстави вважати, що діти у тих суспільствах грали помітну соціальну роль”, стверджують вчені Університету Торонто. (Treehugger)
В США в обігу зараз перебуває більше купюр номіналом $100, ніж банкнот в $1. 20 років тому “сотень” було менше ніж купюр в 1 і 20 доларів разом. Готівка ніколи не була такою популярною. Налякані прогнозами про фінансову кризу, що наближається, та в умовах низької інфляції, все більше людей зберігають свої накопичення у банкнотах великих номіналів. Цей тренд стосується не тільки США, а і всього світу. Люди відмовляються від національних валют і зберігають гроші у американських “сотнях”. (Quartz)
Міська рада Лос-Анджелесу одноголосно проголосувала за заборону виробництва і продажу одягу і аксесуарів з натурального хутра. Ініціативу можуть підтримати і інші міста США із розвиненим ринком індустрії моди. (NBC)
Вчені виявили скаменілості, які є залишками живого організму, який існував на планеті 558 млн років тому. Відкриття підтверджує, що тварини існували на Землі за 20 млн років до так званого “Кембрійського вибуху” - раптової появи у відкладеннях скам'янілостей тварин, на тлі відсутності їхніх скам'янілостей або скам'янілостей їхніх предків у докембрійських відкладеннях. (The Guardian)
Нові дослідження вчених дають підстави вважати, що древні цивілізації мали значно вищий рівень зв'язків, ніж вважалося донині. Аналізуючи рівень використання енергії, ресурсів, сировини і кількість відходів древніх цивілізацій археологи виявили синхронність у їхніх циклах розвитку і занепаду. Йдеться про взаємозалежність і зв'язки древніх цивілізацій між собою, а отже про існування 10 тис років тому древнього варіанту глобальної економіки. (PNAS/New Atlas)
Легендарний heavy-metal гурт KISS оголосив про свій “останній тур” під назвою “End of the Road tour” під час насиченого піротехнічними ефектами гостьового виступу у фіналі телевізійного шоу “America’s Got Talent”. Лідер гурту Джин Сіммонс (Gene Simmons) в Instagram підтвердив наміри сказати своїм фанатам “good bye”. (USA Today)
Один раз побачити (і почути)
R.E.M. - Orange Crush (Live from Mark and Lard on BBC Radio 1, 2003) - YouTube
Гурт R.E.M. поширив версію їхнього класичного треку ‘Orange Crush’, яка вийде на новому альбомі ‘At The BBC’. Композицію з легендарного альбому 1988 року ‘Green’, гурт записав “наживо” в студії BBC Radio 1. Вперше її почули в ефірі 15 жовтня 2003 року. (NME)

Дякую за увагу і до наступного випуску у понеділок 24 вересня!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Куратор новин Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь