View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #65

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 1 жовтня. Новий місяць - більше новин. Сьогодні у нашому дайджес
 

Вісткар

October 1 · Issue #65 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 1 жовтня. Новий місяць - більше новин. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: виборці не дізнаються, як євродепутати витрачають свої гроші; Маск заплатить за твіт 20 млн; в Києві закривають кінотеатри; Хакери залізли у Facebook; росіяни можуть обміняти Сенцова на своїх в США; почався тиждень Нобеля.

Витрати депутатів Європарламенту залишаються секретними даними
В Європейському парламенті засідають 751 депутат
В Європейському парламенті засідають 751 депутат
Вищий суд ЄС вирішив, що дані, щодо витрат депутатів Європейського парламенту залишатимуться секретними, незважаючи на вимогу журналістів відкрити цю інформацію.
Суд надав право Європарламенту відмовляти на відповідні запити на підставі того, що ці дані “порушують захист приватності і ставлять під сумнів чесність людини”.
Близько €450 млн щороку витрачається в Парламенті на виплату утримання, відрядження та транспортні витрати, витрати з оренди та утримання депутатами офісів тощо. Біля €40 млн виділяється щороку на “інші” витрати депутатів.
Група журналістів звернулися у 2015 році із запитом, в якому просили розкрити суми, які витрачалися протягом останніх чотирьох років. В першу чергу їх цікавили суми “на загальні витрати” про які депутати не надають звітів, а також суми на подорожі та відповідне денне утримання.
Депутати наразі не зобов'язані звітувати і зберігати чеки на свої “загальні” витрати. На ці потреби кожний депутат отримує щомісяця €4416 в додаток до регулярного щомісячного утримання в сумі €8611.
Після того, як запит залишився без відповіді, журналісти звернулися до Вищого суду ЄС. (Independent)
Більше новин
У Facebook визнали, що хакери могли отримати доступ до 50 млн профайлів користувачів соціальної мережі.  Хакери використовували “дірку”, яка пов'язана з можливістю переглянути свій профайл, як інший користувач за допомогою функції “View As”. Поки невідомо, чому під загрозу потрапив лише невеликий відсоток від 2.23 млрд активних користувачів Facebook. Компанія оперативно виправила помилки в коді і почала розслідування. До 90 млн користувачів були змушені увійти у свій профайл заново. Через новини про хакерську атаку, акції Facebook втратили на біржі до 3% вартості. (Motherboard) 
Голова правління компанії Tesla Ілон Маск погодився піти зі своєї посади та заплатити 20 мільйонів доларів штрафу. Ще $20 млн заплатить компанія. Такі умови угоди, яку він уклав із Комісією з цінних паперів і бірж Сполучених Штатів. Маск зберігає за собою місце в правлінні заснованої ним компанії, проте зобов’язався не претендувати на посаду голови правління та не приймати таких пропозицій протягом трьох років. Він також залишається генеральним директором – відповідатиме за стратегічні рішення, однак буде підзвітним правлінню. В Tesla мають призначити незалежного голову правління, двох незалежних директорів та комітет ради директорів. (Reuters/Associated Press)
Члени делегацій США і Канади досягли угоди про збереження договору про вільну торгівлю North American Free Trade Agreement. Таким чином договір, який укладено 25 років тому і в якому бере участь Мексика, буде надалі діяти. Документ мають затвердити парламенти країн. (NYT/DW)
Олега Сенцова можуть обміняти на засуджених в США росіян Віктора Бута, Марію Бутину і Костянтина Ярошенка. Але Росія буде обговорювати це тільки безпосередньо з США, без залучення України. (Радио Свобода)
СБУ заявляє про дестабілізацію роботи енергосистеми Україні через використання населенням систем альтернативної енергетики. СБУ рекомендує Міненерго провести перевірку правомірності дій “Укренерго” в ході видачі умов на приєднання до електричних мереж об'єктів відновлюваної енергетики. “Це здійснювалося без урахування реального стану розподілу потоків електроенергії, стійкості генераторів АЕС/ТЕС, а також реальних потреб реконструкції та модернізації обладнання”, переконані в СБУ. (ЕП)
Щонайменше 832 людини загинули через землетрус і цунамі в Індонезії. Площа, уражена негодою, є набагато більшою, ніж очікували. Багато людей потрапили у пастку під завалами будівель, що були зруйновані під час землетрусу магнітудою 7.5 балів. Землетрус викликав цунамі - хвилю у 6 метрів заввишки. (Reuters/BBC Ukr)
В Києві припиняють роботу два кінотеатри - “Кінопанорама” та “Україна”. ЗМІ написали, що це пов'язано зі зміною власників, які вирішили закрити неприбуткові заклади. В КМДА кажуть, що кінотеатри вже давно у приватній власності, а значить місцева влада не має до цих рішень ніякого стосунку. (BBC Ukr/LB.ua)
Македонці провалили референдум про зміну назви країни. На референдумі про нову назву Македонії - Північна Македонія - зміну підтримали понад 90% його учасників, та сам референдум вважається таким, що не відбувся. Голосувати прийшли лише 36,83% виборців. Щоб референдум був визнаний чинним, у ньому мали взяти участь не менш ніж 50% від усіх зареєстрованих виборців. (Reuters/Радіо Свобода)
Експеримент у Twitter, який проводила Швеція, завершено. Свого часу в країні було створено еккаунт, повідомлення в якому міг залишати кожний житель країни. Для громадян еккаунт @sweden відкривали щотижня. Минулий вікенд був останнім. (Wired)
В США з'ясували, використання якої іноземної мови зростало в країні найактивніше. У 2000 році менше ніж 88 тис людей говорили мовою Teluga, яка є рідною для жителів на півдні Індії. Тепер цією мовою в США говорять більше 415 тис людей. Це сталося завдяки напливу працівників зі сфери високих технологій та інженерів із таких індійських міст, як Хейдарабад, який є рідним для нинішнього керівника Microsoft Сатья Наделла (Satya Nadella). (Quartz)
У Facebook підтвердили висновок розслідування видання Gizmodo, в якому йдеться про те, що телефонні номери користувачів соціальної мережі використовувалися для таргетингу реклами, розрахованої на них і на людей із списку їхніх контактів. Facebook має доступ до номерів телефонів, які допомагають користувачам здійснювати “безпечний” вхід в свій профайл. Тепер керівництво Facebook радить тим, хто критикує таку рекламну практику, відмовлятися від двоступеневої аутентифікації з використанням телефона.(Techcrunch/Gizmodo)
Оголошенням лауреата Нобелівської премії з медицини і фізіології 2018 року стартує 1 жовтня в Стокгольмі Нобелівський тиждень. Переможця оголосить Нобелівський комітет Каролінського інституту. 2 жовтня стане відомий лауреат премії у сфері фізики, 3 жовтня – хімії, а лауреата Нобелівської премії миру 5 жовтня оголосить Норвезький Нобелівський комітет. (Радіо Свобода)
Один раз побачити
David Lynch in "Curtain's Up", from Stella McCartney - YouTube
Легендарний американський кінорежисер Девід Лінч (David Lynch) відкриває таємниці свого бачення кінематографу у надзвичайно атмосферному кіно-профайлі створеному зіркою світу моди Стеллою Маккартні (Stella McCartney). Коротка стрічка кіностудії Tête-à-Tête з Лос-Анджелесу дає унікальну можливість побачити Лінча, розум, який створив такий шедевр кіно, як Twin Peaks, по іншу сторону від кіноапарата і зануритися у його стосунки з кіно. (BoingBoing)

Дякую за увагу і до наступного випуску у вівторок 2 жовтня!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Куратор новин Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь