View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #67

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 3 жовтня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: шоколад стає дор
 

Вісткар

October 3 · Issue #67 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 3 жовтня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини: шоколад стає дорожчим, але його не вистачає; Нобеля з фізики отримали вчені з Канади, США і Франції; валюту дозволять купувати в онлайні; Amazon піднімає мінімальну зарплату в США; шимпанзе знають, що таке ритуал; Завойовники зі Сходу повністю змінили геном європейців; помер Роман Карцев.

Людству не вистачає шоколаду
Шоколад стає дорожчим
Шоколад стає дорожчим
Дедалі частіше виникають побоювання, що у найближчі десятиліття шоколад просто зникне. Вартість шоколаду на світовому ринку продовжує бити рекорди. За припущеннями, до 2025 року вона збільшиться вдвічі від рівня 2015-го.
Споживання шоколаду зумовлене доведеними перевагами для здоров'я. Він уповільнює старіння, має антиоксидантний ефект, полегшує стрес і регулює артеріальний тиск.
У Західній Європі та Північній Америці з'їдають понад половину всього виробленого в світі шоколаду. Споживання шоколаду в Індії в 2016 році досягло 228 тисяч тонн - це на 50% більше, ніж у 2011-му. У Китаї ситуація швидко змінюється - тепер мільйони забезпечених китайців купують високоякісні делікатеси іноземного виробництва.
Втім, виробники шоколаду переживають не найкращі часи. Какао, з якого виробляють шоколад, - вибаглива рослина, яка потребує вологого тропічного клімату та тінистих тропічних лісів, а тому територія, де можна її вирощувати, - обмежена.
Основні плантації какао розташовані в Західній Африці, а понад половина всього світового виробництва припадає на Кот-д'Івуар та Гану.
Зміни клімату на планеті сильно ускладнили вирощування рослини в цьому регіоні, до того ж на багатьох землях культивування какао наразі заборонено. Ще два головних вороги какао це хвороби і шкідники. Через них виробники какао щороку втрачають від 30% до 40% продукції.
Третій за величиною у світі виробник какао, Індонезія, стикнулася зі скороченням виробництва какао, яке почалося з 2010 року. Основні причини - погіршення клімату і старіння какао-дерев.
Американський кондитерський завод Mars Wrigley, за обсягом продажів 2017 року провідний виробник цукерок у світі, виділив 1 млрд дол. на розробку какао-дерева, більш стійкого до спеки. (BBC Ukr)
Більше новин
Нобелівську премію з фізики отримали вчені з Канади, США та Франції за дослідження лазерів. Артур Ешкін із США отримає одну половину грошової премії, а друга дістанеться Жерару Муру з Франції та Донні Стрікланд з Канади. Американського науковця відзначили за “оптичний пінцет та його використання в біологічних системах”, а вчених з Канади та Франції - “за їхній метод генерації ультракоротких оптичних імпульсів”, оголосила Королівська шведська академія наук. (Reuters/DW/BBC Ukr)
Другий президент України Леонід Кучма 2 жовтня завершив роботу в Тристоронній контактній групі мирного врегулювання ситуації на Донбасі. У Тристоронній групі його має змінити радник президента України Петра Порошенка, дипломат Руслан Демченко. (Радіо Свобода)
З 7 лютого 2019 року року українці зможуть купувати у банків іноземну валюту онлайн. Таке рішення з метою “валютної лібералізації” анонсував днями Національний банк України. Ліміт на купівлю валюти в інтернеті буде таким, як і для готівки - до 150 тисяч гривень на день в еквіваленті. Громадяни зможуть купувати валюту онлайн для будь-яких потреб. Для проведення операції клієнт повинен мати у банку гривневий і валютний рахунки. (DW)
Народний депутат від фракції “Блок Петра Порошенко” Олег Барна обматюкав журналіста після запитання, чому той тричі “кнопкодавив” під час голосування в парламенті. (УП)
Президент США Трамп програв президенту Росії Путіну у рейтингу довіри світовим лідерам, згідно до результатів опитування Pew Research Center. Громадяни 25 країн розповіли наскільки вони довіряють відомим світовим лідерам. Очолила рейтинг довіри канцлер Німеччини Меркель (52% довіряють, 31% - ні), далі йдуть президент Франції Макрон (42%/34%) та лідер КНР Сі Цзиньпін (34%/56%). На четвертому місці - Путін (30%/62%) а п'ятий - Трамп (27%/70%). (Pew)
Президент США Трамп змінив візову політику для одностатевих партнерів дипломатів. У понеділок почали діяти положення, за якими візу США не надаватимуть одностатевим партнерам іноземних дипломатів і працівників ООН, які не перебувають у шлюбі. Одностатевим парам серед іноземних дипломатів надано час до кінця року на оформлення шлюбу. (USA Today)
Компанія Amazon оголосила про підвищення з 1 листопада мінімальної зарплати для всіх своїх працівників в США до $15 за годину. Зміни поширюються на всі дочірні бізнеси та на сезонних і тимчасових працівників. За даними Amazon нова політика оплати праці охопить 250 тис працівників плюс 100 тис сезонних робітників. Спостерігачі вважають, що цей крок має на меті боротьбу із конкурентами в офлайні. В Amazon заявили, що тепер збираються лобіювати у Вашингтоні підвищення мінімальної зарплати на федеральному рівні. (TC/Reuters)
Результати розслідування видання The New York Times свідчать, що батько президента Трампа ухилявся від податків, коли передавав сину частину спадщини. Батько президента був великим нью-йоркським забудовником. Він помер у 1999 році. За даними розслідування, батько передав Дональду свого часу понад $400 млн, використовуючи для цього, швидше за все, з відома і за участі свого сина, сумнівні і, в деяких випадках, “шахрайські” методи заради ухилення від сплати податків. (Reuters/Радіо Свобода)
Генетичний аналіз показав, що приблизно 4500 років тому, частину південної Європи захопили завойовники зі сходу. На території сучасних Іспанії і Португалії практично миттєво зникли місцеві чоловіки, і все потомство в цьому регіоні залишили тільки чоловіки-завойовники, які належали до народу, що поширився від Монголії до Угорщини та вже знав колесо і приручив коней. Вони принесли з собою у західну Європу Індо-європейські мови та здійснювали набіги, залишаючи своїх жінок вдома. (Newscientist/IFLScience)
Недавні зйомки виявили як шимпанзе, на думку вчених, брали участь у поки що незрозумілому ритуалі. Шимпанзе із західної Африки поводилися дивним чином - вони кидали каміння у дерево, заповнюючи таким чином наявні порожні щілини і формуючи купи із цього каміння. Жодного практичного сенсу ці дії приматів не мали. За першими гіпотезами зоологів, можливо йдеться про дуже ранні форми ритуальної поведінки. (Independent)
Один раз побачити
Роман Карцев - Сказка про государство и народ - YouTube
В Росії у віці 79 років помер відомий артист Роман Карцев, який народився в Одесі. Він прославився у часи СРСР, виступаючи в дуеті з іншим одеситом, нині покійним, Віктором Ільченко. Вони виконували зі сцени сатиричні номери, автором яких був ще один відомий одесит - Михайло Жванецький. Артист також знімався в кіно.
Дякую за увагу і до наступного випуску у четвер 4 жовтня!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест своїм друзям! Надсилайте ваші побажання і відгуки за адресою [email protected]
Куратор новин Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь