View profile

Вісткар | Новини поштою - Issue #70

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 8 жовтня. Сьогодні у нашому випуску такі новини:
 

Вісткар

October 8 · Issue #70 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 8 жовтня. Сьогодні у нашому випуску такі новини:

Політики лякають людство змінами клімату
Фото демонструє зменшення кількості льоду в Арктиці у 2016 році
Фото демонструє зменшення кількості льоду в Арктиці у 2016 році
Людству загрожують катастрофічні затоплення, поширення пустель і бідність, якщо зростання середньої температури на планеті не буде обмежено рівнем у 1,5 градуси Цельсію.
Такі прогнози містяться у щойно оприлюдненому звіті міжурядової групи з вивчення змін клімату ООН (UN Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC). У випадку, якщо уряди країн учасниць Паризької угоди щодо попередження наслідків зміни клімату не зможуть спільними діями зупинити зростання температури, виживання наступних поколінь суттєво ускладниться, переконують автори звіту.
Роботи з підготовки документу розпочато у 2016 році і ось тепер фінальний звіт представлено публіці.
Документ буде предметом обговорення на черговій конференції ООН з питань клімату, запланованої на кінець року в Польщі. Аналітики звертають увагу на те, що навіть ті країни, які підтримали Паризьку угоду, не виконують взятих на себе зобов'язань. Британія активно працює над видобутком сланцевого газу, Норвегія збільшує обсяги видобутку нафти в Арктиці, а Німеччина вирубує ліси там, де плануються нові вугільні шахти.
За поточних умов, світ рухається до неминучого збільшення середньої температури у 3 градуси Цельсія, вважають автори звіту.
В той же час, в науковому середовищі поширюється думка про те, що зміни клімату є природнім процесом, який вже траплявся в історії Землі і який не має жодного стосунку до людської діяльності. Критики теорії “глобального потепління”, яка останнім часом замінена на теорію “змін клімату”, переконані, що людство дійсно засмічує середовище навколо себе, але не здатне суттєво вплинути на стан клімату. Так лауреат Нобелівської премії з хімії біохімік Кері Малліс (Dr Kary Mullis) називає “жартом” поточні висновки кліматології, яка, на його думку, обслуговує інтереси політиків. (The Guardian/Youtube/DW)
IPCC climate change report - YouTube
Більше новин
Інтерпол, вже кілька днів розшукує власного президента і, схоже, знайшов. Мен Хуньвей поїхав в Китай у приватних справах (він колишній замміністра громадської безпеки Китаю) і перестав виходити на зв'язок. Тепер від нього прийшла заява про відставку. В Китаї оголошено про те, що він підозрюється у корупції, але де він - поки що не говорять. (Радіо Свобода)
Бретт Кавано (Brett Kavanaugh) склав присягу в якості судді Верховного суду США. Перед цим його кандидатура була затверджена голосуванням в Сенаті (50-48). Висування і затвердження Кавано супроводжувалося безпрецедентним скандалом. Три жінки звинувачували його у сексуальному насильстві, що ніби мало місце багато років тому. Голоси в Сенаті розділилися за партійною приналежністю, але Кавано підтримав демократ Джо Манчин (Joe Manchin). (C-SPAN/The Hill/Радіо Свобода)
“Проросійська” соціал-демократична партія “Згода” (Saskaņa) перемогла на парламентських виборах у Латвії, отримавши 19,8% голосів. Попередні результати парламентських виборів у Латвії повідомляє латвійське громадське телебачення LSM.lv. Окрім партії “Згода”, 5-відсотковий бар'єр подолали ще 6 партій. На другому місці опинилася популістська партія KPV LV (“Кому належить держава?”), яку підтримали 14,3% виборців. На третьому – “Нова консервативна партія” (13,6%). (LSM.tv)
У Болгарії розслідують вбивство журналістки-розслідувача Вікторії Маринової. Вона працювала над розслідуванням про розтрати грошей, які виділяються країні в ЄС. (Радіо Свобода)
Рівень безробіття в США впав до 3.7%. Це найнижчий показник з грудня 1969 року. Департамент праці повідомив про створення у вересні 134 тис нових робочих місць. В серпні їх було створено 270 тис. (CNBC/Politico)
Не менше 12 людей загинули та 162 поранені під час землетрусу на Гаїті силою у 5.9 маґнітуд. У 2010 році жертвами катастрофічного землетрусу силою у 7 маґнітуд на Гаїті стали до 300 тис людей. (Miami Herald)
Від 8 жовтня патрульна поліція України починає використовувати пристрої вимірювання швидкості TruCam. Протягом першого тижня патрульна поліція використовуватиме TruCam у пілотному режимі. TruCam використовуватимуть лише із розміщенням дорожніх знаків, що повідомляють про фото-, відео-фіксацію порушень, на ділянках автодоріг міжнародного значення і в місцях із підвищеним рівнем аварійності внаслідок перевищення швидкості. (BBC Ukr/Радіо Свобода)
Один раз побачити
SAOCOM 1A Mission - YouTube
Компанія SpaceX успішно запустила і посадила ракету-носій Falcon 9. Це 12 успішна посадка першого ступеня ракети і перша, яку здійснено не на спеціальну платформу в океані, а на узбережжі Каліфорнії. (The Verge)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь