View profile

Вісткар | Новини поштою - Issue #72

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 10 жовтня. Минула доба принесла такі новини, варті вашої уваги: Пат
 

Вісткар

October 10 · Issue #72 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 10 жовтня. Минула доба принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Патрульні поліцейські починають використовувати радари
  • Трамп вибачився перед Кавано
  • МВФ попереджає про “небезпеку” криптовалют
  • Ураган “Майкл” загрожує Флориді
  • У Стамбулі обговорюють Томос
  • BBC свого часу не розгледіли талант молодого Девіда Бові

Кращий вчитель України радить довіряти діям право вибору
Олександр Жук (фото - Hromadske)
Олександр Жук (фото - Hromadske)
Прислухатися до дітей, давати їм право вибору і більше проводити з ними часу. Такі поради батькам дає вчитель інформатики з Запоріжжя Олександр Жук.
Йому 29, з яких майже 10 він вчителює: навчає дітей з особливими освітніми потребами, спілкуючись з ними мовою жестів, конструює з ними роботів і сонячні батареї та грає у квести.
Серед 2 тис. претендентів Олександра Жука обрали найкращим вчителем України, він став переможцем премії Global Teacher Prize Ukraine.
Половину з преміальних 250 тис. грн планує витратити на відкриття студії робототехніки для дітей, хоче далі вивчати IT, подорожувати і вчителювати, бо діти надихають, каже Олександр Жук. (BBC Ukr)
Більше новин
Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світової економіки. МВФ очікує, що в 2018-2019 роках ВВП світу зростатиме на 3,7 відсотка. Влітку у Фонді очікували зростання на 3,9 відсотка. МВФ також знизив оцінку зростання валового внутрішнього продукту України у 2019 році до 2,7 відсотка з 3,3 відсотка, прогнозованих у квітні. (DW)
Президент Трамп вибачився перед суддею Верховного суду Бреттом Кавано “за жахливі біль і страждання” які пережив він і його родина протягом процедури затвердження на посаді. Трамп заявив, що невинуватість Кавано “доведено”, а вся процедура затвердження базувалася на “брехні”. (NBC News/ABC News)
Лідери країн ЄС активно працюють над тим, щоб допомогти Ірану уникнути американських санкцій. Такі дії поглиблюють напруженість у відносинах Брюсселя і Вашингтона. (NYT)
Міжнародний валютний фонд оприлюднив попередження в якому “різке” зростання ринку криптовалют може заважати функціонуванню міжнародної фінансової системи.  У звіті йдеться про те, що відкат від завершення післякризової реформи та відмова від ретельного контролю може спровокувати учасників ринку до невиправданих ризиків, включно із виходом на ринок криптовалют. (Forbes)
Компанія Apple повідомила комітети Сенату США про безпідставність висновків журналістів Bloomberg, які стверджують, що спецслужби Китаю секретно вставляють у материнські плати серверів спеціальні чіпи для шпигування. Спецслужби Британії і США раніше вже відкинули існування такої загрози. (Barron’s/Ars Technica)
МОК затвердив трьох кандидатів на проведення Зимової Олімпіади-2026. Названо трьох фіналістів, які претендують на проведення Зимових Олімпійських ігор 2026 року: канадський Калгарі, італійські Мілан і Кортіна д’Ампеццо, а також столиця Швеції Стокгольм. (Радіо Свобода)
Ураган “Майкл”, що насувається на Флориду, стає дедалі потужнішим. Ураган може досягти третьої категорії потужності, застерігають американські експерти. У Флориді проводиться масштабна евакуація населення. (DW)
В Україні патрульна поліція починає використовувати радари TruCam. В перший тиждень застосування радарів водіїв не будуть штрафувати за перевищення швидкості, а пізніше штраф складе до 510 гривень. Для боротьби із корупцією прилади містять спеціальну систему шифрування. На 17 вулицях Києва дозволили їздити зі швидкістю 80 км/год у теплий сезон - з 1 квітня до 1 листопада. (DW/BBC Ukr)
У Стамбулі відбувається засідання Синоду Константинопольського патріархату, на якому можуть затвердити Томос щодо автокефалії української православної церкви. Чергове засідання Синоду - зібрання найвищих ієрархів - відбувається 9-11 жовтня. (BBC Ukr)
В Іспанії вшанували пам'ять оперної співачки Монсеррат Кабальє, яка померла у суботу в Барселоні. Прем'єр-міністр Педро Санчес та королева Софія були серед тих, хто прийшов на похорон. Оперну співачку поховали на кладовищі в Барселоні поруч із батьками. (BBC Ukr)
Звичайна людина здатна запам'ятати до 5 тис облич. Група психологів із University of York визначила цей показник шляхом тривалих експериментів з волонтерами, які намагалися запам'ятати максимальну кількість облич - спочатку знайомих людей, а потім - облич відомих людей. Дослідники не можуть пояснити, чому люди запам'ятовують так багато облич та чим викликана значна різниця у наших здібностях запам'ятати обличчя відомих і невідомих людей. Виявилося, що ми погано впізнаємо людей за їхніми фото в документах, але добре знаходимо фото друзів зроблених навіть у складних умовах.Наш мозок по різному обробляє інформацію щодо знайомих і незнайомих облич. (The Guardian)
Компанія HBO використовує технології знищення дронів, які намагаються зробити фотографії декорацій та місць зйомок серіалу “Game of Thrones.” Актриса Софі Тернер (Sophie Turner), виконавиця ролі Sansa Stark, повідомила про існування спеціальних зон навколо знімальних майданчиків, де “падають дрони”. Вона підтвердила наявність складної системи захисту приватності місць зйомок. (GamesRadar)
Найбільший трафік в інтернеті припадає на стримінгові сервіси. Лідером тут є Netflix з 15% світового трафіку. Помітною є частина трафіку, що припадає на Youtube - 11,4%. Prime Video від Amazon має 3,7%. (Sandvine)
Куди їде трафік в інтернеті?
Куди їде трафік в інтернеті?
Один раз побачити
Davy Jones (David Bowie) - You've Got A Habit Of Leaving - YouTube
Новий документальний фільм “David Bowie: The First Five Years” демонструє наскільки помилялися експерти на BBC, коли не допустили групу Девіда Бові “Lower Third” до участі у конкурсі талантів. Колектив і, особливо, лідер гурту, не вразили членів журі.
Ось деякі їхні помітки: “Співак не вражає”. “В тому, що вони роблять, бракує розваги”. “Дивний вибір матеріалу. Аматорське звучання вокаліста, який бере не ті ноти і не попадає в ритм”. (The Guardian/NME)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь