View profile

Вісткар | Новини поштою - Issue #73

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 11 жовтня. Минула доба принесла такі новини, варті вашої уваги: Том
 

Вісткар

October 11 · Issue #73 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 11 жовтня. Минула доба принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Томос, схоже, відклали до “кращих часів”
  • Водії протестують проти дорогого бензину
  • Путін втрачає підтримку росіян
  • Ураган “Майкл” - майже 5 категорії
  • Каліфорнія - п'ята економіка світу

Біткоін і зброя врятують Україну, кажуть українці - Bloomberg
В Україні активно торгують криптовалютами
В Україні активно торгують криптовалютами
“Bitcoin і зброя. Це єдиний шлях врятувати цю країну” - так називається велика стаття у виданні Bloomberg, в якій автор Лінда Кістер приходить до висновку, що криптовалюта - це єдиний шлях до розвитку “побитої” революцією і корупцією України.
В Україні, пише автор, де середня зарплата становить біля $300 на місяць, на ринку обертаються 25 різних криптовалют. Щоденний обсяг торгів якими складає $1.9 млн.
Люди, які заробили на криптовалюті великі гроші, купують Porsche, Lamborghini і Bentley, які раніше були доступні тільки олігархам.
За відсутності інших підстав, ці ознаки говорять про можливість більш заможного майбутнього в цій частині світу, де оптимізм давно є в дефіциті.
“Йдеться про те, що люди не довіряють державі”, говорить Олексій Мушак, народний депутат з фракції БПП. На початку революції Мушак жив головним чином на прибутки від продажу криптовалют. Після обрання в парламент, він першим задекларував статки у криптовалюті. Він агітує за 5% податок на прибутки від “віртуальних активів”.
Одесит Андрій Хаврюченко, якого автор статті називає blockchain developer, переконаний, що “Bitcoin і зброя, це єдиний спосіб врятувати цю країну”. Коментуючи обшуки СБУ, які останнім часом відбулися в різних містах України, він говорить, що “готовий до такого розвитку подій”. “Я готовий. Моя зброя вичищена, мій порох сухий. Це як кажуть у Техасі: "якщо хочеш цього, йди і візьми”. (Bloomberg
Більше новин
11 жовтня організація “Авто Євро Сила” проведе в Україні акцію протесту з вимогою знизити вартість пального. В рамках флешмобу “Бойкот ціні на пальне” водіїв закликають о 9:00 зупинитися в крайній правій смузі, ввімкнути аварійку та почати сигналити. Така протестна дія, за задумом організаторів, має тривати одну годину, до 10:00. Учасники вимагатимуть встановити вартість пального на рівні травня 2018 року. Зробити це пропонують “за рахунок зменшення розміру акцизу на пальне та прив'язки акцизу до гривні”. (Хмарочос)
Рішення щодо томоса для України відклали. Синод Вселенського патріархату ухвалить рішення щодо томоса для України, коли настане “відповідний час”. Митрополит Австрійський та екзарх Угорщини Арсеній (Кардамакіс) повідомив, що питання надання Українській православній церкві автокефалії поки що відкладене. (DW)
Компанія Amazon розробила алгоритм на основі штучного інтелекту для підбору кандидатів на вакансії, але відмовилася від системи через дискримінацію претендентів-жінок. Про це пише Reuters з посиланням на п'ять джерел, знайомих з деталями проекту. В 2014 році компанія зібрала команду розробників з метою створити програму для пошуку і відбору кращих кандидатів. Програма вибирала п'ять кращих резюме зі ста, щоб потім найняти цих людей. У 2015 році стало ясно, що система підбирає фахівців-жінок менше, ніж чоловіків. В Amazon підкоригували алгоритм, але не було гарантій, що він не буде дискримінувати кандидатів за іншими ознаками, тому у 2017 році компанія відмовилася від системи. (Reuters)
Путін втрачає підтримку населення Росії. Якщо в 2014 році, після окупації Криму, рейтинг довіри до Путіна складав понад 80%, то у вересні він впав до 39%. (Радіо Свобода)
Руйнівний ураган “Майкл” досяг узбережжя штату Флорида. На узбережжі штату фіксується швидкість вітру в 250 кілометрів на годину. На даний момент потужність буревію досягла 4 категорії. Утім, зафіксована швидкість вітру лише на два кілометри на годину поступається силі урагану найвищої, тобто 5 категорії. (DW)
Штат Каліфорнія тепер п'ята найбільша економіка світу. За останніми даними Каліфорнія обійшла Велику Британію. (NYT)
Серіал Ozark матиме третій сезон. Про це повідомила компанія Netflix. (Deadline)
До дня народження Джона Леннона 9 жовтня в Британії вийшла ще одна його біографія “Being John Lennon: A Restless Life” ( “Неспокійне життя Джона Леннона”). Колишньому бітлу виповнилося б 78 років. Біографія обіцяє стати неординарним поповненням довгого ряду життєписів музикантів “Бітлз” - як всієї групи разом, так і кожного окремо. Написав її британський журналіст Рей Конноллі, який особисто знав Джона і багато з ним спілкувався. (BBC Rus)
Один раз побачити
Super Vision | Matt Field - YouTube
Це унікальне відео демонструє можливості зйомки з дронів. Дрон здатен до миттєвих карколомних змін ракурсу, недоступних для інших видів зйомки. У коментарі до відео йдеться про те, що зйомки велися навіть з дрона, який залітав в салон авто і звисав над заднім сидінням. (Boingboing)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь