View profile

Вісткар | Новини поштою - Issue #75

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 16 жовтня. Протягом тривалих вихідних ми відібрали для вас такі н
 

Вісткар

October 16 · Issue #75 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 16 жовтня. Протягом тривалих вихідних ми відібрали для вас такі новини, варті уваги:
  • Ліві ідеї підкорюють інтернет
  • Україна - найбідніша країна Європи
  • Меркель втрачає підтримку в Баварії
  • Брюссель і Лондон не можуть домовитися про Brexit
  • Російська церква посварилася з Константинополем
  • Кияни відмовляються йти до воєнкоматів
  • Помер співзасновник Microsoft

Інтернет стає простором поширення лівих ідей
Інтернетом активніше поширюються ідеї лівого крила політичного спектру.
Інтернетом активніше поширюються ідеї лівого крила політичного спектру.
Аналіз результатів та трендів пошуку в Google дає всі підстави для висновку: в Інтернеті “ліві” ідеї значно поширеніші, ніж “праві”.
Автор статті проаналізував популярність за останні 12 місяців в сервісі Google Trends (GT) пошуків, які пов'язують з лівим крилом політичного спектру, і порівняв її з популярністю правої тематики. Згідно до статистики GT, має місце помітне зростання кількості пошукових запитів пов'язаних з лівими політичними ідеями. У порівнянні з тематикою, близькою до правих, ліва тематика за 12 місяців траплялася все частіше - зростання склало від 105% на початку періоду, до 160% - наприкінці.
Запитів з лівою політичною тематикою стає останніми роками стабільно більше
Запитів з лівою політичною тематикою стає останніми роками стабільно більше
Зростає інтерес до таких тем, як “Марксизм” та “Соціалізм”.
Головним висновком із цих дослідів, незважаючи на досить приблизну оцінку даних, є наступний: серед публіки набувають все більшої популярності ліві ідеї. В той же час, є підстави вважати, що прихильники правих ідей використовують в якості джерела інформації не тільки інтернет, а і телебачення, зокрема в Youtube, та книжки. (Medium)
Більше новин
46% американців вважають, що президент Трамп буде обраний на другий термін, а 47% думають, що цього не станеться. У березні 54% дорослих американців вважали, що Трамп програє наступні вибори. (CNN)
Партнери Меркель в Баварії втрачають підтримку виборців. Партія Християнсько-соціальний союз (ХСС) показала найгірший з 1950 року результат у виборах в місцевий парламент. Консерватори отримали лише 37.3% голосів, втративши, таким чином, абсолютну більшість. Це сталося лише вдруге за більш ніж 50 років. Другими стали Зелені (17.8%), а права партія Альтернатива для Німеччини (AfG) вперше отримала місця в парламенті Баварії. Її підтримали, за попередніми даними, 10,7%. “Політичний землетрус стався в Баварії, але його удари відчують у Берліні…Активізуються розмови про кінець ери Меркель”, стверджує Фред Кемпе (Fred Kempe), президент аналітичної групи Atlantic Council. (Reuters/DW)
Переговори ЄС і Британії знову паралізовано. Лідери країн ЄС готуються до початку переговорів з Лондоном в середу, проте, оптимізму щодо досягнення угоди про умови виходу Британії з ЄС, залишається все менше. В ЄС вивчають можливості уникнути економічної кризи після того, як Британія “відколеться” від блоку без підписаної угоди. Однією з головних проблем у переговорах є умови, за якими можна уникнути повноцінного “жорсткого” кордону між Ірландією, яка є членом ЄС, і Північною Ірландією, яка входить у Об'єднане Королівство. (The Guardian/BBC/DW)
Російська православна церква повністю припинила “євхаристійне спілкування” з Константинопольським патріархатом. Рішення ухвалено на засіданні Священного Синоду в Мінську. У 1996 році Москва вже припиняла на кілька місяців євхаристійне спілкування з Константинополем через рішення останнього взяти під своє крило Естонську православну церкву. Тепер їх там дві, одна - МП (Московського патріархату). (Patriarchia/BBC)
Від 16 жовтня патрульні поліцейські почнуть притягувати до відповідальності водіїв за перевищення швидкості руху. За перевищення більш як на 20 км/год – штраф – 255 грн. За перевищення більш як на 50 км/год – штраф – 510 грн. (Радіо Свобода)
33,6 тис. жителів Києва ухиляються від призову на військову службу. Про це на брифінгу сказав військовий комісар Київського гарнізону Сергій Клявін. Всього на обліку в столиці стоять 89 420 осіб, з яких 57 549 - підлягають призову на службу. “Ухиляються від призову станом на сьогодні 33 619 осіб”, - повідомив Клявін. Воєнком зазначив, що в Києві за повістками не приходять близько 80% призовників. (Українські новини)
МВФ: Україна стала найбіднішою країною Європи. Згідно з даними з нового звіту МВФ, Україна є найбіднішою країною Європи. За показником ВВП на душу населення Україну обійшла Молдова. Тепер Молдова займає 133 місце у світі з 2694,469 доларів ВВП на душу населення, а Україна - 134 місце в світі з 2656,01 доларів ВВП на душу населення. (УП)
В Адміністрації президента й у Фонді президентів України не знають, де перебувають подарунки Петрові Порошенку від Білого дому. Про це йдеться у спецпроекті “Пострепорт” програми “Схеми: корупція в деталях”. Зазначається, що під час візиту до США у вересні 2014 року Порошенко отримав таріль від американського президента Барака Обами з іменним написом вартістю $700, а також скульптуру орла із нержавіючої сталі на інавгурації вартістю $600 – від віце-президента США Джо Байдена. (УП/Радіо Свобода)
Facebook видалив сотні профайлів і сторінок, які базуються в США. За словами офіційних представників соціальної мережі, видалені ресурси поширювали “політичну дезінформацію”. В компанії повідомили про видалені 559 сторінок і 251 еккаунт. Серед них є такі, що поширювали спам і масові посилання на рекламні матеріали, і в компанії переконані, що така діяльність суперечить правилам. Про політичну заангажованість прямо не йдеться, але є згадка про те, що “зачистка” має місце напередодні проміжних виборів в США, “Велика кількість контенту поширювалася на сторінках і у групах з метою перенаправити трафік до їхніх веб-сайтів”, пишуть у Facebook. (The Verge)
Королівська родина в Британії повідомила про вагітність Меґан Маркл. Принц Гаррі і Меґан очікують на свою першу дитину навесні 2019 року. Подружжя перебуває у Австралії, де має розпочатися їхній перший спільний королівський тур. (People)
У Лондоні 16 жовтня назвуть лауреата Букерівської премії з літератури. Згідно з повідомленням, понад 170 авторів книг подали заявки, втім відібрали з-поміж них лише шістьох – чотирьох жінок і двох чоловіків (Радіо Свобода)
У США від ускладнень після раку помер співзасновник Microsoft Пол Аллен. Йому було 65 років. На початку жовтня Пол Аллен (Paul G. Allen) повідомив, що у нього виявили злоякісну пухлину - це був рецидив хвороби, від якої він вилікувався дев'ять років тому. Forbes оцінював його статки в більш ніж $20 млрд. (Current time)
Один раз побачити
Guy Ritchie — SuperCut on Vimeo
Ця підбірка фрагментів фільмів Гая Річі говорить сама за себе. Майстерність монтажу кіноматеріалу не залишить нікого байдужим.
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь