View profile

Вісткар | Новини поштою - Issue #77

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 18 жовтня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги
 

Вісткар

October 18 · Issue #77 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 18 жовтня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Україна - лідер за рейтингом корумпованості та пасе задніх за рівнем конкурентоспроможності
  • Студент в Керчі вбив 20 людей
  • ЄС і Британія не можуть домовитися про життя після Brexit
  • Більше дівчат захоплюються грою на гітарі

Україна - неконкурентоспроможна і корумпована країна світу
Україну скоро будуть шукати в Центральній Африці
Україну скоро будуть шукати в Центральній Африці
Україна піднялася на шість рядків і посіла 83-е місце в рейтингу глобальної конкурентоспроможності економік (Global competitiveness Index) Всесвітнього економічного форуму. Україна має 57 балів зі 100 можливих. Піднятися в рейтингу, в першу чергу, допомогла зміна методики розрахунків, порівняно з минулим роком. Для порівняння, серед 140 країн, Росія - на 43 місці, Польща - на 37-му, а Молдова - на 88 місці.
Одночасно з рейтингом конкурентоспроможності Всесвітній економічний форум розраховує індекс корупції. Україна з 30 балами опинилася серед 32 найкорумпованіших країн світу. 30 балів - найгірший результат, який мають також Сьєрра-Леоне, Гамбія та Іран. (Index/Business Insider)
Більше новин
Внаслідок нападу в Керчі в анексованому Росією Криму загинули 20 людей. За словами представника влади в Керчі, серед загиблих внаслідок стрілянини і вибуху в Керченському політехнічному коледжі – 15 студентів і п’ятеро дорослих. Ще 54 отримали поранення, п'ятеро з них перебувають у комі, всього в реанімації десять чоловік. На момент трагедії шістьом студентам не виповнилося 18 років. За попередніми даними, всі п’ятеро дорослих є співробітниками коледжу. Стрілянину і вибух у коледжі влаштував один зі студентів, після чого наклав на себе руки. За версією російських слідчих, це студент 4-го курсу коледжу 18-річний Владислав Росляков. Мисливську рушницю він купив законним чином. Яку за бомбу він зміг спорудити, влада анексованого Криму поки не пояснює. Пізніше в коледжі знайшли другий вибуховий пристрій. (Радіо Свобода)
ЄС готовий продовжити на один рік перехідний період для Brexit. Євросоюз готовий піти на поступки Великобританії на перемовинах щодо Brexit. Саміт ЄС щодо цієї теми розпочався 17 жовтня. В той же час, запланований на листопад екстрений саміт фактично скасовано, тому що на переговорах з Терезою Мей прогресу досягти не вдалося. (DW/Reuters)
В Індії туристи можуть купити квиток на відвідування місцевого весілля. Сервіс Join My Wedding пропонує іноземним туристам стати свідками масштабної багатоденної події, якою є весілля у певних регіонах Індії. (CNBC)
Вперше за останні 25 років протягом вікенду в Нью-Йорку нікого не вбили. Перемир'я було коротким, тому що вже в понеділок повідомили про жертву стрілянини. (CNN)
Нове дослідження в США і Британії показало, що половина тих, хто починає вчитися грати на гітарі - дівчата. Дослідження проводила компанія виробник легендарних гітар Fender. В компанії вже певний час спостерігають зростання популярності гітари у жінок і ось тепер на дівчат працює половина ринку послуг навчання грі на гітарі в США і Британії. (NME)
Тут можна переглянути роботи переможців конкурсу фотографій дикої природи - Wildlife Photographer of the Year. (NHM)
Італійські археологи знайшли напис, який може скоригувати точну дату виверження Везувію. Історики завжди вважали, що виверження вулкану Везувій, яке знищило розташоване неподалік місто Помпеї, відбулося 24 серпня 79 року н.е. Але напис, знайдений вченими, вказує на те, що виверження відбулося майже на два місяці пізніше, - тобто у середині жовтня. (BBC Ukr)
Нове дослідження дає підстави вважати, що люди, які зберігають дружні стосунки зі своїми колишніми після розлучення, страждають на розлад психіки. Вчені з Університету в Окленді вивчили персональні характеристики 861 людини включно із їхнім життям у шлюбі та стосунками із “колишніми”. Виявилося, що ті, чиї характеристики збігалися з показниками психопатів, були схильні до того, щоб підтримувати дружні стосунки з екс-партнерами. Психопатія - це асоціальний розлад особистості. (IHI)
Один раз побачити
Новые арендаторы (Новые жильцы) / New Tenants (2009) Rus-VO [HDCLUB] - YouTube
Чи давно ви переглядали короткометражний фільм? Знайдіть 20 хвилин і подивіться на один із зразків цього жанру кіно. В 2010 році ця стрічка отримала Оскар за кращий короткометражний фільм. На трьох кінофестивалях 2010 року вона номінувалася на головну премію. (IMDB)

Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь