View profile

Вісткар | Новини поштою - Issue #80

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 23 жовтня. Доба, що минула, принесла такі новини, які варті вашої
 

Вісткар

October 23 · Issue #80 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 23 жовтня. Доба, що минула, принесла такі новини, які варті вашої уваги:
  • В Німеччині пропонують обов'язковий податок для гігантів ринку ІТ
  • Путін наказав ввести санкції проти України
  • Авто на “євробляхах”, ввезені для транзиту, можна використовувати - Верховний суд
  • 47% американців підтримують Трампа. Так багато ще не було
  • Знайдено торгове судно, яке затонуло 2400 років тому
  • Українська комедія б'є рекорди зборів

Канада міняє спосіб життя після легалізації марихуани
Канада адаптується до нових правил вживання марихуани (Фото: Reuters)
Канада адаптується до нових правил вживання марихуани (Фото: Reuters)
Канадські роботодавці готують правила, які будуть регулювати вживання марихуани на робочому місці. Поки що, компанії притримуються обережного підходу та випускають дуже суворі інструкції. Від працівників очікується, що вони приходитимуть на роботу у стані, який дозволить виконувати свої обов'язки. Зокрема, авіакомпанії вимагають від значної частини персоналу утримання від вживання рекреаційної марихуани і поза роботою.
Одна з канадських медійних компаній у своїх правилах для працівників розглядає три окремі стани: неповносправність, паління та лікарський засіб. Неповносправність: вживання марихуани прирівнюється до будь-яких інших медикаментів, алкоголю чи токсичної речовини, які можуть викликати розумову чи фізичну неповносправність та вплинути на здатність виконувати роботу. Людина має уникати неповносправності на робочому місці. Паління: [Компанія] буде підтримувати наявність робочих місць, вільних від диму, щоб забезпечити безпеку та добробут для всіх. Це стосується марихуани, тютюну або будь-якої іншої речовини, яка виділяє дим чи пару. Лікарський засіб: подібно до будь-якого іншого лікування, призначеного лікарем, людям, які мають рецепт на медичну марихуану, забезпечується можливість вживати її на робочому місці за умови, що це не порушує правила щодо обмеження куріння та / або неповносправності.
Працівникам забороняється розповсюдження марихуани серед колег, як і дарування продуктів, виготовлених на її основі. (Quartz)
Більше новин
Німеччина пропонує глобальний “мінімальний” податок на прибутки великих технологічних компаній. Відомо, що в ЄС останнім часом докладають великих зусиль для контролю діяльності великих американських технологічних компаній. Серед іншого, європейські міністри намагаються знайти спосіб змусити платити “справедливі” податки такі компанії, як Google, Facebook, Amazon, Apple та Microsoft. Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) в статті у виданні Welt am Sonntag вперше запропонував ввести мінімальний податок на прибутки цих компаній з тим, щоб завадити їм уникати великих податків за допомогою міжнародних офшорних схем. “Нам потрібно ввести в усьому світі мінімальний податок, який не зможе знизити жодна країна", пише міністр. (TNW)
В Україні Верховний суд визнав законним використання автомобіля з іноземною реєстрацією, який ввезений в Україну з метою транзиту. У Митному кодексі немає згадки про порушення щодо товарів, які ввезені тимчасово. Користування нерозмитненою автівкою на “євробляхах” не вважається порушенням законодавства. (УП)
Російська “Новая газета” опублікувала розслідування про діяльність структур, підконтрольних “кухареві Путіна” Євгену Пригожину. Пов'язані з ним люди можуть бути причетні до вбивств і тестування бойових отруйних речовин в Росії і Сирії. Про це виданню розповів колишній співробітник однієї з бойових груп Пригожина, який виконував там “особливі доручення”. Напередодні публікації ця людина пропала за підозрілих обставин, а до редакції “Нової” надіслали траурний вінок і відрізану баранячу голову. (Current time/Радіо Свобода)
Президент Росії Володимир Путін наказав ввести нові економічні санкції проти України. Про це йдеться в його указі від 22 жовтня. Згідно зі документом, “спеціальні економічні заходи” запровадять через “недружні дії України щодо громадян та юридичних осіб РФ”. Путін доручив уряду визначити фізичних та юридичних осіб, щодо яких будуть застосовувати “спеціальні економічні заходи” та визначити які саме заходи будуть запроваджувати щодо фігурантів санкційного списку. (BBC Ukr)
47% американців підтримують діяльність президента Трампа. Це найвищий показник за часи його президентства. (CNBC)
Сьогодні відкриють найдовший в світі морський міст. 55-кілометровий міст є частиною масштабного проекту з метою поєднати Гонконг з материковою частиною Китаю. Вартість будівництва мосту склала $20 млрд. Міст буде використовуватися для вантажних перевезень та руху пасажирських автобусів. Приватним авто знадобиться спеціальний пропуск. (The Guardian/BBC Ukr)
Найкоротший в світі авіарейс триває менше 2 хвилин.  Ця подорож літаком між двома островами у північній Шотландії коштує $27 (туди і назад). У найближчі 2 роки цей маршрут будуть обслуговувати тільки літаки з електричними двигунами. (Ars Technica)
Вчені порадили спосіб, щоб уникнути сліз. Поплакати - це цілком природно і, навіть, корисно, але, часом, ми не хочемо, щоб це траплялося перед іншими людьми. Якщо притиснути язика до верху, за передніми зубами, або ущипнути себе за шкіру між великим і вказівним пальцями руки, це допоможе уникнути небажаних сліз. (NYT).
Археологи знайшли, мабуть, найдавніші в історії залишки затонулого судна. Невідомі раніше залишки 23-метрового торгового судна, скоріше за все, грецького, знайдено на дні Чорного моря поблизу берегів Болгарії. Їм більше ніж 2400 років. (The Guardian)
Українська комедія встановила новий касовий рекорд. Прибутки від продажу квитків на фільм “Скажене весілля” з 4 жовтня, коли фільм вийшов в прокат, становлять трохи більше 40 млн грн. Загалом стрічку подивилися 471 587 глядачів. Комедія “Скажене весілля” створена компаніями “Прототип продакшн” та FILM.UA Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальний бюджет картини складає 10 млн 800 тисяч гривень. (Радіо Свобода)
Скажене Весілля (прем'єра 4.10.2018) | Офіційний трейлер - YouTube
Один раз побачити
Former CIA Chief Explains How Spies Use Disguises | WIRED - YouTube
Це відео буде корисно не стільки подивитися, скільки послухати тим, хто вивчає англійську. На відео колишній керівник відділу маскування ЦРУ Джонна Мендез (Jonna Mendez) розповідає про технології зміни зовнішності. Сучасне маскування - це не просто мейкап і темні окуляри. В ЦРУ вчать міняти звички, поведінку і т. і. Наприклад, американець і європеєць по-різному відпочивають, стоячи на одній нозі, по-різному тримають сигарету, або виделку за столом. (BoingBoing)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь