View profile

Вісткар | Новини поштою - Issue #81

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 24 жовтня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини, варті вашої ува
 

Вісткар

October 24 · Issue #81 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 24 жовтня. Сьогодні у нашому дайджесті такі новини, варті вашої уваги:
  • Трамп і Путін зустрінуться в Парижі
  • Біблійні артефакти виявилися підробками
  • Сотні тисяч українців перебувають у трудовому рабстві
  • Джорджа Сороса лякають вибухівкою
  • На Балканах - найбільше зброї у цивільного населення

Перший робот-викладач вчить курсантів West Point філософії
Bina48
Bina48
У Військовій академії США West Point створено першого в світі робота-викладача. Андроїд на ім'я Bina48, який має риси темношкірої жінки, вже прочитав дві лекції з початкового курсу етики філософії. Раніше робот пройшов повний курс філософії в якості студента.
У “мозок” Bina48 завантажений план занять і матеріали з теорії ведення війни і з політичної філософії. Робота не підключили до інтернету, а тому виключена ситуація, коли він зачитував би дані з “Вікіпедії”. Андроїд, разом із колегами-викладачами академії, провів лекції і детально відповідав на запитання студентів.
Студенти поки що незадоволені єдиним недоліком робота-викладача - він говорить дуже повільно.
“Кадети навіть записували те, що сказав робот”, - розповів професор Вільям Баррі, який вже кілька років працює над ідеями “liberal education model” та роботом Bina48. (Axios/Facebook)
Більше новин
П'ять із 16 найдорожчих експонатів Музею Біблії у Вашингтоні знято з експозиції після того, як їх оголошено підробками. Вчені ретельно вивчили артефакти, відомі як “Сувої Мертвого моря” (Dead Sea Scrolls) і прийшли до висновку, що 5 із 16 наявних містять ознаки підробки. Dead Sea Scrolls — назва манускриптів, виявлених, починаючи з 1947 року, в печерах Кумрану а також у низці інших печер Юдейської пустелі та в Массаді. Вони вважаються найдавнішими копіями текстів Біблії, які дійшли до наших часів. Дослідники не виключають, що і решта сувоїв також є підробками. (Quartz)
Трамп повідомив, що “скоріше за все” зустрінеться з Путіним в Парижі 11 листопада. В Парижі відбуватимуться урочистості з приводу сторіччя закінчення Першої світової війни. Обговорювати Трамп і Путін будуть вихід США з договору про ракети середньої і малої дальності. 6 листопада в США пройдуть проміжні вибори в Конгрес, які можуть істотно змінити політичну ситуацію в країні. Республіканська партія зараз контролює обидві палати Конгресу.  (Reuters/CNBC/Радіо Свобода)
230 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми. За оцінками експертів, більше ніж 230 тис українців побували у рабстві за часів незалежності України. Якщо раніше людей найчастіше експлуатували сексуально, то нині втягують в трудове рабство. “Перебуваючи у скрутному становищі, люди погоджуються на ризиковані пропозиції, навіть усвідомлюючи, що можуть стати жертвою торгівлі людьми”, наголошують правозахисники. (DW)
Поруч з будинком Джорджа Сороса знайшли вибухівку. Поліція Нью-Йорку знищила вибуховий пристрій, який знайдено у поштовій скриньці. Справу розслідує ФБР. Мільярдер, меценат і активіст ліво-ліберальних поглядів є популярним об'єктом політичної критики та погроз з боку націоналістично орієнтованих кіл та прихильників теорій змови. (Huffington Post)
У Римі на станції метро обрушився ескалатор, постраждали близько 30 росіян, п'ятеро - серйозно, і всі вони вболівальники московського ЦСКА (який програв “Ромі” у Лізі Чемпіонів 0:3). Серед тих, хто постраждав, четверо українців. Ескалатор обрушився коли футбольні фани скакали і танцювали на ньому. (Reuters/YouTube)
У балканських країнах цивільне населення має найбільше зброї із розрахунку на одну людину. В Швейцарії населення володіє більш ніж 2 млн одиниць зброї, бо саме так побудовано місцеву армію. Про ситуацію з кількістю зброї, яка припадає на кожні 100 людей населення, можна дізнатися з цієї ілюстрації. (RFE/RL)
Найбільше незареєстрованої зброї - на Балканах.
Найбільше незареєстрованої зброї - на Балканах.
Один раз побачити
🔴 Live Train 24/7 Train Driver's View Cab Ride Excellent Winter Railway Beautiful Front Window View - YouTube
Якщо вам потрібна перерва, можливість подумати про важливе, включить це відео та насолоджуйтеся чарівними пейзажами зимової Норвегії. Цілодобовий відео-стрім ведеться з місця машиніста тепловозу одного з потягів. Це відео є змістом телепрограми норвезького телеканалу NRK під назвою “Nordlandsbanen Minutt for Minutt”. (RailWay)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь