View profile

Вісткар - Issue #85

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас 30 жовтня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги: Меркель
 

Вісткар

October 30 · Issue #85 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас 30 жовтня. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Меркель залишає політику
  • Українці в пошуках роботи можуть замість Польщі обрати Німеччину
  • Найбільший в Європі аеропорт відкрито в Стамбулі
  • ФБР вивчає звітність Tesla
  • Американський бокс-офіс б'є рекорди
  • Запуск першої приватної ракети з Китаю провалився

Якщо вам подобається те, що ви читаєте, ви можете підтримати цей проект, перерахувавши невеличку суму автору. Тут можна дізнатися, як це зробити. Дякую! Підтримка на початку шляху - найцінніша!

Меркель залишає велику політику
Епоха Меркель в ЄС добігає кінця
Епоха Меркель в ЄС добігає кінця
Канцлер Німеччини Ангел Меркель залишає посаду лідера партії. Вона не виставлятиме свою кандидатуру для переобрання на з'їзді партії у грудні.
Її заява прозвучала одразу після оголошення невтішних для її партії результатів місцевих виборів. Рекордно низькі показники підтримки консервативних партій на виборах означає початок етапу невизначеності у німецькій політиці, яка може негативно вплинути і на стан справ у Європейському союзі.
Меркель збирається залишатися на посаді канцлера ФРН до 2021 року, проте, спостерігачі і аналітики вважають, що їй не вдасться протриматися так довго і прогнозують нові вибори вже наступного року.
Коаліція консервативних партій ХДС-ХСС останнім часом стала об'єктом жорсткої критики, в першу чергу, через її імміграційну політику. (The Associated Press, Bloomberg/BBC/DW)
"Нічний кошмар" поляків: від'їзд українців до Німеччини
Перспективу виїзду українців із Польщі далі на Захід видання Rzeczpospolita називає “сном жахів” для місцевих працедавців.
Левову долю всіх іноземців, які офіційно працюють в Польщі, складають українці. Немало українців працюють нелегально. За останніми оцінками в Польщі працюють більше мільйона громадян України.
За оцінками Міжнародної організації з міграції до 2050 року населення України через еміграцію зменшиться до 36,4 млн.
В той же час в Польщі починає бути помітним новий тренд - українці їдуть з Польщі далі на Захід, зокрема, в Німеччину. Дослідження показали, що новими можливостями працевлаштування в інших країнах ЄС можуть скористатися до 59% українців, які зараз працюють в Польщі.
Тренд вже названо “великою загрозою” для економіки Польщі, де тільки за останні два місяці кількість вакансій виросла до 0,5 млн. Щойно Німеччина ширше відкриє свій ринок для іммігрантів із-за меж ЄС, українці можуть масово виїхати з Польщі туди, де значно більше платять.
Вже сьогодні за робітників з України з Польщею вдало конкурують Чехія, Словаччина та Угорщина.
Працедавці в Польщі починають панікувати. Порятунком може стати помітне збільшення зарплати для українців, пише видання. (Rzeczpospolita)
Більше новин
Розпочав роботу саміт ЄС-Арабський світ. Ключове питання на порядку денному зустрічі на вищому рівні в Афінах - міграція та співпраця в галузі енергетики. (Euroarabsummit)
У Стамбулі відкрили найбільший аеропорт Європи. Летовище зможе обслуговувати 90 млн пасажирів щорічно. До 2028 року цю цифру планують збільшити до 200 млн. Це майже удвічі більше, ніж кількість пасажирів, які здатен зараз прийняти найбільший у світі міжнародний аеропорт Гартфілд-Джексон в американському місті Атланта, штат Джорджія. Аеропорт Стамбула розташований за 50 км від центра міста. Вартість проекту, проти якого виступали місцеві жителі та захисники навколишнього середовища, оцінюють у $12 млрд. (Радіо Свобода/DW)
ФБР розпочало розслідування даних щодо продуктивності виробництва автомобілів моделі Model 3, які оприлюднені компанією Tesla. Бюро вивчає показники продуктивності в рамках розслідування можливого введення в оману інвесторів. (CNBC)
Підозрюваний у стрілянині в синагозі Пітсбургу повстав перед судом. Проти Роберта Боуерса (Robert Bowers) висунуто 29 звинувачень, які стосуються атаки, що мала місце минулої суботи. ()
Штучний інтелект непогано виявляє брехню.  Саме тому в поліцейських відділеннях в Іспанії стали використовувати комп'ютерні алгоритми, що здатні до навчання, для виявлення фальшивих письмових зізнань підозрюваних. (Quartz)
Роботи будуть збирати роботів на новому заводі в Шанхаї. На підприємстві вартістю $150 млн швейцарська компанія ABB буде виготовляти роботів для клієнтів в країнах Азії. Підприємство випустить першу продукцію наприкінці 2020 року. (Reuters)
Уряд Китаю скасував 25-річну заборону на торгівлю та використання рогів носорогів та кісток тигрів. Використання цих матеріалів у медицині та наукових дослідженнях знову дозволено. Традиційна китайська медицина широко використовує матеріали з кісток та рогів у рецептурі ліків. (SCMP)
Жовтень став рекордним місяцем в американському бокс-офісі. Завдяки таким прем'єрам як HalloweenA Star is Born та Venom виручка кінотеатрів за місяць склала майже $790 млн. Попередній рекорд мав місце у 2014 році, коли за місяць було зібрано $757 млн. (Hollywood reporter)
На місці аварії Boeing 737 в Індонезії виявлено речі пасажирів і тіла загиблих. За даними місцевої влади, ніхто з 189 людей, які перебували на борту, не вижив. Літак зник з радарів через 13 хвилин після вильоту, одразу після того, як пілот запросив екстрену посадку. (Current time)
Запуск першої китайської приватної ракети ZQ-1, яку створено для конкуренції з такими проектами, як наприклад, SpaceX, закінчився невдало. Ракета створена в компанії Landspace з Пекіну. Проблеми виникли під час відділення другого ступня. (The Guardian)
LandSpace ZhuQue-1 first launch - YouTube
Корисно
Для всіх, хто використовує сервіс Google Drive є корисна порада. В адресній лінійці будь-якого браузера наберіть “slide”, “doc” або “sheet” і додайте “.new” і ви одразу відкриєте новий документ. (Reddit)
Один раз побачити
Alain Robert: the 'French Spiderman' strikes again - YouTube
Альпініста, відомого як ‘French Spiderman’, заарештувала поліція після того, як він подолав хмарочос в Лондоні. Алан Робер (Alain Robert) забрався на дах 202-метрової Salesforce Tower без використання будь-якої страховки. (The Guardian)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь