View profile

Вісткар - Issue #88

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 2 листопада. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої у
 

Вісткар

November 2 · Issue #88 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 2 листопада. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Apple дешевшає, демонструючи рекордні прибутки
  • Фінляндія рахує чужі гроші
  • Українські політики шукають себе в санкційному списку Росії
  • В США - рекордне підвищення зарплати. Але інфляція майже з'їдає її
  • В NASA вірять в те, що марсохід пережив піщану бурю
  • Норвежці відмовилися від портретів на банкнотах

Рівень володіння англійською в Україні - середній
Краще англійська - багатші люди
Краще англійська - багатші люди
Громадяни Швеції найкраще серед 88 країн світу знають англійську мову. Про це свідчить міжнародне дослідження володіння рівнем іноземної English Proficiency Index. До п’ятірки лідерів також увійшли: Нідерланди, Сингапур, Норвегія і Данія.
Україна посіла 43-е місце. Рівень володіння англійською визначили як “середній”. Середній рівень також у Франції (35), Білорусі (38), Росії (42). Високий” рівень - в Польщі (13), Литві (26). Рівень володіння англійською в Києві також “середній”.
Найгірше іноземну знають у Лівії, Іраку, Узбекистані, Афганістані й Саудівській Аравії.
У дослідженні взяли участь 1,3 мільйона респондентів. Його автори зробили висновок, що люди, які володіють англійською, більш відкриті до спілкування і більш справедливі щодо прав жінок.
Також дослідження виявило, що жінки володіють іноземною краще за чоловіків. Крім того, найкраще мову знають люди у віці від 20 до 30 років. (Studway/EF EPI 2018)
Більше новин
Капіталізація Apple впала нижче рекордних $1 трлн після того, як акції втратили 7% в ціні, незважаючи на рекордні бізнес-результати. Кількість смартфонів, проданих компанією, не виросла, але Apple заробила більше завдяки дорожчим новим моделям. Виручка компанії порівняно з минулим роком виросла на 20% до $62.9 млрд, а прибуток збільшився на 31% до $14.1 млрд. Продаж акцій інвесторами активізувався, а їхня ціна впала, після заяви, що Apple надалі не буде оголошувати кількість проданих смартфонів. Керівництво стверджує, що цей показник вже не відбиває реальний стан справ бізнесу. Аналітики переконані, що на ринку цей крок можуть вважати спробою приховати не дуже привабливі цифри. Відомо що, вперше з 2017 року, впала кількість проданих на світових ринках смартфонів. (BBC)
Ціна на газ в Україні з 1 листопада зросла на 23 відсотки. Від 1 листопада ціна газу для населення України складає близько 8549 грн за тисячу кубометрів. (DW)
Росія оприлюднила санкційний список. Російський прем'єр Медведєв підписав постанову, якою заморожується майно і рахунки 68 українських компаній і 322 фізичних осіб на території Росії. Серед українців, які потрапили до списку, - колишні прем'єри Яценюк і Тимошенко, старший син президента Порошенко, глава МВС Арсен Аваков, колишній лідер “Правого сектора” Дмитро Ярош, голова Верховної Ради Андрій Парубій, генпрокурор Юрій Луценко, а також президент Асоціації діячів сучасного мистецтва України Євген Карась, якого переплутали з тезкою і однофамільцем. (Current time/DW/BBC Ukr)
Ангела Меркель, яка знаходила з візитом в Києві, підтвердила прихильність Німеччини до політики санкцій щодо Росії. Вона також засудила проведення так званих виборів у так званих “ДНР” і “ЛНР”. Обговорювали Меркель та Порошенко також питання енергетичної безпеки та фінансову допомогу Україні. Журналістів здивувало, що ані під час брифінгу з Порошенком, ані на зустрічі з Гройсманом не йшлося про таку тему, як побудова газогону “Північний потік-2” в обхід України. (Радіо Свобода/DW)
У крадіжці чужих текстів звинуватили головреда українського Vogue Ольгу Сушко. Лише після появи повторних звинувачень і після того, як у десятьох її статтях помітили елементи чужих матеріалів, її відсторонили з посади. (BBC Ukr)
У Львівський області відкрито потужну сонячну електростанцію. Після запуску другої черги вона може стати найбільшою в Україні. Сонячна електростанція «Яворів-1» в селі Терновиця Яворівського району має встановлену потужність у 36 МВт. Вона коштувала €34 млн, з яких 70% надано Європейським банком реконструкції та розвитку. Територія станції - 75 га. (День)
Щороку станція генеруватиме більше 41 млн кВт*год електроенергії
Щороку станція генеруватиме більше 41 млн кВт*год електроенергії
Фіни пережили традиційний “Національний день заздрості”. О 8 ранку 1 листопада в країні відкривають доступ до даних про доходи, які підлягають оподаткуванню, всіх громадян країни. Журналісти перевіряють чи сплатили податки політики, а прості громадяни можуть з'ясувати рівень доходів відомої порнозірки або переконатися у банкрутстві зірки Інстаграму. Люди порівнюють свої доходи із доходами сусідів та тих, хто живе в інших районах країни. Час від часу в країні з'являються заклики припинити таку практику та поважати приватну інформацію, проте, багато фінів підтримують відкритість доходів. Вони переконані, що це дозволяє їм контролювати політиків, просити про підвищення зарплати, або контролювати спроби махінацій. (NYT)
Парламент Вірменії не обрав прем'єра і саморозпустився. Парламент вдруге не обрав єдиного кандидата Нікола Пашиняна на посаду прем'єр-міністра і автоматично буде розпущений. У грудні в країні відбудуться позачергові парламентські вибори. (DW)
Через протести скасовано будівництво аеропорту New Mexico City вартістю $13 млрд. Процес будівництва аеропорту зупинено після голосування, на якому більшість учасників висловились проти проекту. Президент Мексики Лопез Обрадор заявив, що поважатиме волю людей, 70% яких проголосували за зупинку будівництва, яке розпочалося у 2015 році. Зупинка будівництва була частиною президентської кампанії Обрадора, який критикував його за корупцію, розбазарювання коштів та через загрози навколишньому середовищу. (Dezeen)
Робітники в США отримали найбільшу за останні роки прибавку зарплати. Заробітна плата з вересня 2017 до вересня 2018 виросла на 2.9%. Це найбільше зростання зарплати з 2008 року (без урахування інфляції) повідомило міністерство праці. Зростання зарплати робітників має місце в умовах рекордного падіння безробіття, а отже компанії вимушені конкурувати за кваліфікованих працівників. З урахуванням інфляції зростання складає 0.6%, а це найбільше, скориговане на інфляцію, зростання з 2016 року. (The Washington Post)
Марсохід The Opportunity все ще мовчить, але NASA не втрачає надії. Агентство втратило зв'язок з Opportunity 10 червня і 45-денна операція не привела до того, щоб апарат відновив радіообмін з Землею після масштабної піщаної бурі на Червоній планеті. В NASA оголосили про продовження спроб відновити зв'язок, які триватимуть до січня 2019 року. А от місію міжпланетного зонду NASA Dawn оголошено зупиненою. Інженери вже певний час не отримували сигналів від апарату, який запущено до поясу астероїдів. Dawn в 2011 році 14 місяців збирав дані з орбіти астероїда Веста, а потім вів дослідження Церери. У висновку щодо долі Dawn йдеться про те, що апарат залишився без палива, а отже його визнано втраченим. NASA також ухвалила рішення припинити місію космічного телескопа “Кеплер” і відключити пристрій. За дев'ять років з допомогою телескопа вчені дізналися про існування 2,6 тис. планет. (New Atlas/The Verge/NASA)
В Норвегії введено в обіг нові купюри в 50 і 500 крон, на яких надруковані цифрові мозаїчні зображення норвезького узбережжя. Дизайн купюр розроблений архітектурним бюро Snøhetta. У 2017 році вже вийшли банкноти з таким дизайном номіналом 100 і 200 крон. Це перша серія банкнот в країні, на яких немає портретів людей. Зображення з великих пікселів знаходяться на одному боці купюр, на іншому - більш традиційні зображення риб, рибальських снастей та шлюпки. (Dezeen)
Піксельні зображення берегової лінії Норвегії на нових купюрах
Піксельні зображення берегової лінії Норвегії на нових купюрах
Один раз побачити
Raw video: Beer can slams into World Series trophy - YouTube
Що ж, і таке трапляється. Хтось поцілив банкою пива у трофей під час вшанування перемоги бейсбольної команди Red Sox. Під час параду в Бостоні у трофей за перемогу у фіналі ліги World Series потрапила банка пива. Кілька прапорців, які формують кубок, були зламані, але в команді заявили, що всі пошкодження будуть виправлені “негайно”. (Boingboing)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
P.S. Підтримати Вісткар можна тут. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь