View profile

Вісткар | Дайджест новин - Issue #9

Revue
 
Доброго ранку. Вітаю вас у понеділок 9 липня. В нашому дайджесті сьогодні такі новини:
 

Вісткар

July 9 · Issue #9 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку. Вітаю вас у понеділок 9 липня. В нашому дайджесті сьогодні такі новини:

З печери в Таїланді врятовано перших дітей
Солдати готують кисневі балони для рятувальної операції Фото: Getty
Солдати готують кисневі балони для рятувальної операції Фото: Getty
В неділю вранці за місцевим часом морські піхотинці Таїланду разом із командою професіональних рятувальників-підводників розпочали операцію з порятунку 12 дітей з футбольної команди, які, разом із тренером, провели в пасці у печері, відрізаними від зовнішнього світу, вже 15 діб. Над вечір того ж дня CNN повідомили про перших трьох врятованих хлопців (пізніше повідомили і про четвертого). Вузький прохід між місцем перебування дітей і виходом із печери перекриває вода, яка прибуває через тропічні зливи, що почалися цього року раніше, ніж очікувалося. Ще більше дощів чекають у найближчі дні, отже рятувальники вирішили почати операцію саме зараз. Для порятунку обрали схему, за якою кожну дитину, яку евакуюють, супроводжують два аквалангісти з додатковим запасом кисню. Порятунок однієї дитини забирає до шести годин. За оптимістичним сценарієм, вся операція забере кілька днів. (CNN/BBC News/DW)
Північна Корея вагається
Державний секретар США Майк Помпео відвідав Пхеньян. Після завершення візиту, який в США назвали “продуктивним”, міністр закордонних справ Північної Кореї висловив незадоволення його результатами. “Ми очікували, що американська сторона запропонує конструктивні кроки, що допоможуть створити довіру в дусі сингапурського саміту між президентом Трампом і лідером Північної Кореї Ким Чен Ином”, говориться у заяві. Підхід США, йдеться далі в документі, “веде до небезпечної фази, яка може нашкодити нашому бажанню здійснити денуклеарізацію, яке до того було непохитним”. (Reuters, The Associated Press)
ЧС 2018: півфінали France vs. Belgium, Croatia vs. England
На Чемпіонаті світу з футболу визначилися учасники півфіналів. Англія перемогла Швецію 2:0 і тепер зустрінеться з Хорватією, яка в свою чергу, у напруженому матчі перекрила шлях збірній Росії, яку мало хто очікував у цій стадії турніру. Після нічиєї 2:2 в основний час, хорвати краще за росіян пробили пенальті. В другому півфіналі зіграють Бельгія та Франція. (ABC News, BBC News)
Президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович (Instagram: @predsjednicarh)
Президент Хорватії Колінда Грабар-Кітарович (Instagram: @predsjednicarh)
Без політики
Футболіст збірної Хорватії на Чемпіонаті світу з футболу Домаґой Вида підтвердив, що в його короткому відеовиступі зі словами підтримки України, за який він отримав попередження від ФІФА, не було ніякого політичного підтексту, який заборонений правилами Міжнародної федерації футболу. Раніше 8 липня Міжнародна федерація футболу (ФІФА) винесла попередження футболістові через оприлюднений в інтернеті відеозапис, у якому він після перемоги над командою Росії виступив на підтримку України. Йому могло загрожувати й серйозне покарання – від грошового штрафу до відсторонення від матчів. (Радіо Свобода)
"Слава Україні!" від Види і Вукоєвича - YouTube
Більше новин
Найбільший банк Данії Danske Bank брав участь у відмиванні €7 млрд “кривавих” грошей з Росії. Фінансовий регулятор країни вперше отримав дані щодо подібних дій ще п'ять років тому, але не вдався до жодних кроків. Документи банку, які потрапили до газети Berlingske, доводять, що кількість відмитих російських грошей в двічі більша, ніж вважалося у 2017 році. Виявлено 43,112 транзакцій фірм, зареєстрованих на Карибських островах, на які з 2007 по 2015 роки виводилися гроші з Росії через естонський філіал Danske Bank. Більшість виведених грошей витрачалися на дорогу нерухомість, яхти, автомобілі і дорогоцінності. Про подібні операції попереджав російський фінансист Сергій Магнітський, якого замордували у в'язниці. (euobserver).
Світові біржі і курс євро виросли минулої п'ятниці, незважаючи на те, що загроза торговельної війни між США і Китаєм перетворилася на реальність. Митні тарифи в обох країнах піднято на мільярди доларів. (Reuters)
Попри масові протести, австрійський парламент 6 липня ухвалив закон, який відкриває можливість для 12-годинного робочого дня. Нові трудові правила підтримала консервативна Австрійська народна партія чинного канцлера Себастіана Курца (Sebastian Kurz) та його союзники- праві популісти з Австрійської партії свободи - а також ліберали з опозиційної Neos. (DW)
Італія хоче заборонити кораблям міжнародних місій, зокрема місій ЄС, доставляти мігрантів, врятованих у Середземному морі, в порти країни. Глава МВС Італії Сальвіні просуватиме таке рішення на рівні ЄС. Італія зобов'язана приймати мігрантів, врятованих своєю береговою охороною та комерційними суднами, які підбирають мігрантів на її прохання. (DW/The Local)
Експериментальні ліки, розроблені в Johns Hopkins Medicine, як виявилося, здатні зупинити розвиток хвороби Альцгеймера у мишей і невдовзі будуть випробувані на людях. Новий препарат є першою спробою лікувати саме хворобу, тоді як зараз медики лише намагаються стримувати розвиток симптомів. (Newatlas)
Один раз побачити
Монархії (зелений) в Європі - до і після Першої Світової війни.
Монархії (зелений) в Європі - до і після Першої Світової війни.
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь