View profile

Вісткар - Issue #91

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у середу 7 листопада. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої ува
 

Вісткар

November 7 · Issue #91 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою.

Доброго ранку! Вітаю вас у середу 7 листопада. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Макрон хоче “справжньої армії” ЄС
  • Американці “віддали” нижню палату Конгресу демократам
  • У Європі занадто вільний ринок, вважає президент Франції
  • В Брюсселі заговорили про Polexit
  • Ідріс Ельба - найсексуальніший чоловік

Київ - серед найбрудніших міст Європи
Київ - у десятці забруднених міст Європи
Київ посів десяту позицію у переліку найбільш забруднених міст Європи. У рейтингу Pollution Index 2018 Mid-Year на першому місці - місто Тетово (Македонія), на другому – Неаполь (Італія). Замикає першу трійку брудних міст столиця Македонії Скоп’є.
У першу десятку також увійшли: Тирана (столиця Албанії), Турин (Італія), Бухарест (столиця Румунії), Сараєво (столиця Боснії і Герцеговини), Краків (Польща) і Пловдив (Болгарія). Одразу за Києвом йдуть Рим, Барселона і Париж.
До списку з 76 позицій потрапили ще два українських міста: Львів (30-е місце) і Харків (31-е).
При складанні рейтингу враховуються наступні показники: якість повітря і питної води, загальне забруднення води, стан з вивозом сміття, суб’єктивне сприйняття екологічної ситуації в місті місцевими жителями, рівень шуму, наявність парків і зелених зон. (Радіо Свобода)
Більше новин
Європейський Суд з прав людини призначатиме грошову компенсацію від 2 до 75 тис євро для одного позивача з України у справах стосовно мораторію на продаж землі. Про це на круглому столі “Конституційне право власності на землю” заявила представник міністерства юстиції Аліcа Пєтухова. “З 1995 року, коли Україна вступила до Ради Європи, вона взяла на себе зобов’язання виконувати рішення Європейського Суду. Рішення ЄСПЛ для України — це не рекомендація, це вказівка”, — заявила представниця мінюсту. Верховна Рада, як відомо, продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення. У травні 2018 року Європейський Суд з прав людини ухвалив, що держава, оголошуючи мораторій, не забезпечила справедливого балансу між інтересами суспільства і майновими правами громадян. (УП)
У США, за попередніми результатами, демократи вперше за вісім років отримали більшість у Палаті представників Конгресу. Республіканці зберегли за собою більшість у Сенаті. Отже, адміністрація Трампа зберегла можливість призначати на вищі державні посади потрібних людей, затверджуючи їх в Сенаті. Труднощі у Трампа виникнуть під час проведення в Конгресі нових законів і отриманні фінансування на ініціативи федерального уряду. Успіх демократів на виборах до Палати представників дозволить їм активізувати розслідування діяльності Трампа, включно із розслідуванням імовірної взаємодії членів його команди з Росією. (Reuters/Радіо Свобода/DW/VoA)
Президент Франції Макрон закликав до створення “справжньої європейської армії”. Європейська армія потрібна щоб ЄС міг захиститися від Росії і “навіть Сполучених Штатів”. Макрон в інтерв'ю 6 листопада заявив, що Європі треба менше залежати від Америки. “Ми маємо захищати себе з огляду на Китай, Росію і навіть США… Ми не захистимо європейців, якщо не матимемо справжньої "європейської армії”, – сказав Макрон в інтерв'ю радіо Europe 1. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер минулого року казав, що “повага до НАТО не може надалі залишатися переконливим аргументом проти поглиблення спільних європейських зусиль". (Радіо Свобода/Independent)
Партії популістів перемагають в Європі тому, що вона стала “ультра-вільноринковою” і не піклувалася про збереження середнього класу, заявив президент Франції Макрон. Він наголосив на тому, що “сильна і суверенна Європа” необхідна для захисту європейських інтересів від “Китаю, Росії та, навіть США”, а також від “інтернет-гігантів”. Макрон зауважив, що тільки 10% інвестицій у розробку технологій штучного інтелекту зроблені в Європі. (Bloomberg)
В Брюсселі говорять про серйозну загрозу виходу Польщі з ЄС. Польща і Брюссель перебувають у напруженому конфлікті через судову реформу в країні. За словами президента Європейської ради Дональда Туска, цей конфлікт загрожує непередбачуваними наслідками, серед яких і можливий вихід Польщі з ЄС - Polexit. ЄС і Польща також не можуть дійти до компромісу у питанні квот біженців, які мають приймати країни-члени ЄС. (Express)
Віктора Януковича, якого в Україні обвинувачують у державній зраді, викликали до суду на 19 листопада для останнього слова. Повістка Оболонського районного суду Києва опублікована у «Урядовому кур’єрі». Початок засідання призначено на 10:00. Раніше суд вказав, що 12 і 23 жовтня екс-президент уже мав можливість для виступу, тому резервних днів не буде. (Радіо Свобода)
Мільярдер Білл Гейтс показав на виставці в Пекіні унітаз, який працює без води. Санітарний пристрій не вимагає підключення до каналізації і здатний усувати шкідливі мікроорганізми, перетворюючи відходи життєдіяльності в чисту воду і добрива. Він упевнений, що це врятує сотні тисяч життів. (BusinessInsider)
Один раз побачити
Idris Elba, Sexiest Man Alive 2018, On His Celebrity Crush, Life As A Dad & More (FULL) | PeopleTV - YouTube
Ідрісса Акуна «Ідріс» Ельба (Idris Elba) — британський актор, музикант і ді-джей. Американський тижневик People оголосив його найсексуальнішим чоловіком 2018 року. (PEOPLE)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
P.S. Підтримати Вісткар можна тут. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь