View profile

Вісткар - Issue #92

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 8 листопада. На цей ранок ми маємо такі новини, що варті вашої уваг
 

Вісткар

November 8 · Issue #92 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у четвер 8 листопада. На цей ранок ми маємо такі новини, що варті вашої уваги:
  • Китай модернізує технології стеження за людьми
  • У Варшаві заборонили марш націоналістів
  • В Греції священники більше не є держслужбовцями. А були
  • В США 29-річна “демократична соціалістка” стала конгресвумен
  • Майкл Дуглас отримав зірку на бульварі слави
  • За серіалом Breaking Bad знімають двогодинне кіно
  • “Білому альбому” The Beatles - 50 років

Поліцію в Китаї навчать розпізнавати особу людини за її ходою
"Великий брат" модернізує технології стеження
"Великий брат" модернізує технології стеження
Відомо, що в Китаї вже масово використовуються сучасні технології вуличного відеоспостереження із вбудованою системою розпізнавання облич. Їх встановлено більше 170 млн по всій країні.
Місцеву поліцію навіть озброїли спеціальними окулярами, які дають можливість протягом хвилин з'ясувати особу людини у натовпі.
Тепер ці технології виходять на новий рівень. Китайський стартап Watrix запропонував камери, які вже проходять випробування в Пекіні та Шанхаї, що дозволяють з відстані до 50 метрів розпізнавати людей за конфігурацією тіла та особливостями їхньої ходи. Результат є надійним, навіть коли обличчя людини не видно і її знімають зі спини. (TechCrunch)
Більше новин
У Варшаві заборонили марш націоналістів, який заплановано на 11 листопада. У цей день в країні будуть урочисто відзначати соту річницю отримання Польщею незалежності. Мер Варшави Ханна Гронкевич-Вальц пояснила рішення бажанням уникнути ризику спалахів насильства і розпалювання ненависті та бажанням стримати “агресивний націоналізм”. Марш націоналістів у день незалежності Польщі відбувається у Варшаві з 2010 року. (Радіо Свобода)
Виробник годинників Hublot розробив нову модель вартістю $25 тис, яку можна придбати тільки за біткоіни. На кожному екземплярі годинника Meca-10 P2P буде нанесено номер блокчейн-транзакції. Всього випустять 210 екземплярів. Кожного покупця перевірять з метою уникнути потенційних шахрайських дій. (Engadget)
Греція позбавила зарплат 10 тисяч православних священиків. Рішення, яке стосується близько 10 тис священнослужителів та працівників церкви, посприяє поділу церкви з державою. Православ'я вважається державною релігією в Греції. Цей статус закріплений в конституції країни, де православ'я визначено як “панівна релігія”. Держава надалі виділятиме субсидії, які підуть на зарплати священикам, але ті втратять статус держслужбовців. Сума щорічної субсидії складе 200 млн євро, і вона буде залишатися незмінною незалежно від того, чи зросте кількість священиків, чи зменшиться. У свою чергу церква пообіцяла не чинити перешкоди в разі, якщо значення релігії в суспільстві буде зменшуватися, і відмовитися від вимог на нерухоме майно. (BBC Ukr)
29-річна Александрія Оказіо-Кортез (Alexandria Ocasio-Cortez) стала наймолодшою жінкою, яку обирали у Конгрес США. Вона переконливо перемогла свого конкурента з Республіканської партії в одному з районів Нью-Йорка, в якому традиційно голосують за демократів. Сенсацією стала її перемога на попередньому етапі, коли вона обійшла іншого демократа Джозефа Краулі (Joseph Crowley), четвертого “найвпливовішого” демократа в Конгресі, який був депутатом 10 термінів. Оказіо-Кортез називає себе прихильницею “демократичного соціалізму”. Вона стала відомою заявами про те, що безробіття є низьким, тому що багато людей працюють на двох роботах, а також підтримкою державного медичного страхування, яке дозволить заощадити на витратах на поховання. (Vice)
Alexandria Ocasio-Cortez: There's Room For Democratic Socialists In The Democratic Party (HBO) - YouTube
Мертвий власник борделю переміг на виборах в Неваді. Власник борделю Денніс Гоф (Dennis Hof), який помер минулого місяця, переміг на виборах від 36-го округу у Неваді. Тепер посадовці округу призначать республіканця, який тимчасово посяде місце Гофа в представницькому органі штату. Гофа знайшли мертвим 16 жовтня. Гоф свого часу брав участь у реаліті-шоу для дорослих “Cathouse” і написав книгу під назвою “Мистецтво сутенерства”. (AP/VoA)
Людство забуває що таке “старість”. Коли 60 річна людина проживе ще 40 років, втрачає сенс ставлення до неї, як до людини, що потребує піклування, яке ми традиційно вважаємо необхідним для людей старшого віку. Суспільство має вирішити проблему, яка виникає, коли люди, що мають значний досвід та знання, готові до нових випробувань, незважаючи на свій вік. (QZ)
Мобільний додаток Photomath, який допомагає вирішувати математичні задачі, отримав ще $6 млн від інвесторів. Одне з найпопулярніших мобільних додатків для iOs і Android (більше 100 млн завантажень) просувався а ринок, як технологія розпізнавання тексту. Додаток, між тим, здатен не тільки розпізнати надрукований або написаний від руки текст математичної задачі, але і вирішити її та описати її рішення. Програмі знайомі інтеграли, комплексні числа тощо. Photomath щомісяця вирішує до 1,2 млрд різних завдань. (TechCrunch)
Актор Майкл Дуглас (Michael Douglas) отримав зірку на бульварі слави в Голлівуді (Hollywood Walk of Fame). На церемонії 74-річний актор багато жартував про свій вік та заявив, що поділить свою нагороду з медсестрами, що доглядають за ним. Поруч із зіркою Майкла є зірка його батька Кірка, якому зараз 101 рік і який у візку брав участь у церемонії відкриття зірки сина. (People)
В Netflix збираються випускати більше шоу різними мовами, для аудиторії, що не говорить англійською. Компанія наголошує на тому, що її серіали збирають великі аудиторії в різних країнах світу. Успішними стали такі проекти, як іспаномовний детектив “Money Heist” та німецька містерія “Dark”. Вони стали популярні у глядачів поза межами країн походження. (AFP)
Як стало відомо, Вінс Гілліган (Vince Gilligan) розпочав зйомки двогодинного кінофільму за матеріалами культового серіалу “Breaking Bad”. Поки невідомо, чи гратимуть у фільмі виконавці головних ролей у серіалі Брайян Кренстон (Bryan Cranston) і Аарон Пол (Aaron Paul). Про сюжет поки нічого не відомо, хоча у стрічці буде історія втечі людини, яку викрали. (Independent)
Один раз побачити
The Beatles - Back In The U.S.S.R. (2018 Mix / Lyric Video) - YouTube
На Youtube каналі The Beatles викладено нове відео на пісню “Back in the USSR”. Як відомо, група ніколи не прилітала в СРСР на гастролі. Випуск відео пов'язаний з 50-річчям альбому The Beatles 1968 року. (відомий як “Білий альбом”). Композиція “Back in the USSR” відкриває альбом із двох вінілових платівок. 9 листопада вийде ювілейне перевидання альбому. (Youtube)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
P.S. Підтримати Вісткар можна тут. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь