View profile

Вісткар - Issue #95

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 13 листопада. Нижче ви знайдете новини, варті вашої уваги, відібр
 

Вісткар

November 13 · Issue #95 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у вівторок 13 листопада. Нижче ви знайдете новини, варті вашої уваги, відібрані за останню добу:
  • Україна зупинила процес асоціації з ЄС
  • На Одещині виявили біля сотні рабів
  • У Флориді перераховують голоси після виборів
  • Болгарія відкинула міграційну угоду ООН
  • Зростає популярність груп у Facebook
  • В Youtube все більше відео тривалістю до 2 годин
  • Помер творець всесвіту Marvel Стен Лі

Єврокомісія: Україна не виконує угоду про асоціацію з ЄС
Україна гальмує на шляху до ЄС
Україна гальмує на шляху до ЄС
В ЄС більше не приховують відсутність прогресу у виконанні угоди про асоціацію з Україною.
Європейська комісія опублікувала “Звіт із впровадження асоціації Україною” – документ, що містить коротке зведення щодо стану справ у “проведенні європейських реформ” та наближенні українського законодавства до європейських норм.
У Брюсселі відзначили, що Україна і досі відстає у виконанні Угоди про асоціацію з Євросоюзом, а впровадження ключових зобов'язань Києва залишається хіба що у планах.
У вступі та висновках звіту – позитивні загальні фрази про те, що Україна “ще далі просунулася на шляху реформ”, а також про те, що зміни відбуваються попри російську агресію. Натомість усередині звіту повно критики щодо відсутності прогресу або лише незначних змін у конкретних секторах.
У багатьох розділах з’явилися доволі чіткі та зрозумілі застереження: так, як є, далі тривати не може. (УП)
Сучасне рабство в Одеській області
В Одеській області виявили сільськогосподарське підприємство, де організована злочинна група займалася трудовою експлуатацією людей. Затримано 13 членів цієї групи. Поліція вилучила у них зброю, автомобілі та мільйон гривень готівкою.
На підприємстві кілька років безкоштовно працювало близько сотні людей. Їх обманом заманювали на роботу спеціальні вербувальники. Людям обіцяли роботу та стабільну зарплату, а також житло та харчування.
За кожного доставленого “раба” вербувальники отримували по 500 гривень. На місці у потерпілих відбирали документи і телефони, змушували працювати у полі по 13 годин. Непокірних били.
Слідчі відкрили кримінальне провадження. (BBC Ukr)
Більше новин
У Флориді перераховують голоси на виборах губернатора і сенаторів. Нові результати голосування мають бути готові 15 листопада. Закон Флориди передбачає машинне перерахування голосів у випадку, коли різниця в результатах голосування за кандидатів не перевищує 0,5%. Якщо різниця не більше 0,25% голоси перераховують вручну. На виборах в Сенат республіканський кандидат випередив суперника на 0.15%. На виборах губернатора різниця у результатах кандидатів склала 0.41%. ()
Перший комерційний запуск ракети Rocket Lab був успішним. Стартап Rocket Lab (США-Нова Зеландія) провів успішний старт своєї ракети Electron, яка розроблена для ринку доставки на орбіту невеликих об'єктів. Electron приблизно в четверо менша за Falcon 9 компанії SpaceX і здатна нести корисний вантаж до 225 кг. Таким чином Rocket Lab стає гравцем на ринку, де десятки замовників шукають можливість недорогого запуску на орбіту супутників малої ваги. (QZ)
Американські аналітики ідентифікували у Північній Кореї до 13 секретних ракетних баз. Всього, за оцінками, таких баз - не менше 20. Ці результати говорять про те, що Північна Корея не поспішає з відмовою від ракет великого радіусу дії, про які йшлося на переговорах з США. (Reuters/Радіо Свобода)
Болгарія заявляє, що не підпише міграційний договір ООН. Партії коаліції в Болгарії виступають проти участі країни в міграційній угоді ООН, вважаючи її загрозою нацбезпеці. (DW)
У справі Гандзюк заарештували екс-помічника народного депутата. У Херсоні взяли під варту екс-помічника народного депутата Миколи Паламарчука Ігоря Павловського, якого підозрюють у причетності до вбивства активістки та радниці мера Херсона Катерини Гандзюк. (BBC Ukr/DW)
Мером Праги став лідер Піратської партії. 37-річний фахівець з застосування IT-технологій в галузі охороні здоров'я Зденек Гржиб став мером столиці Чехії. Очолювана ним Піратська партія посіла другу сходинку на місцевих виборах. (DW)
Кількість користувачів груп у Facebook за останній рік виросла на 40%. Всього членами різним груп є 1,4 млрд людей, а це більше половини користувачів Facebook. Ці люди користуються сервісом Groups щомісяця. З цієї кількості 200 млн людей користуються так званими “meaningful Groups,” які грають важливу роль у щоденному житті членів цих груп. За планами Марка Цукерберга, протягом п'яти років цими “значущими” групами будуть користуватися до 1 млрд користувачів соціальної мережі. (Forbes)
Глядачі все більше дивляться в YouTube відео, які тривають години. В YouTube все більше відео, що тривають від 15 хвилин до 2 годин. Ще недавно в YouTube домінували короткі відео тривалістю у кілька хвилин. Але тепер 22-хвилинна серія сіткому вже не виглядає виключенням із правил. Користувачі смартфонів приділяють більше половини часу, відведеного на відео, на перегляд сюжетів, які довші за 20 хвилин. Нове дослідження від Pew Research Center показало, що в YouTube відмовляються від рекомендацій користувачам обмежувати тривалість відео і надають перевагу довшим сюжетам. (Wired)
Нові дослідження вчених розчаровують фанатів вітаміну D та риб'ячого жиру. Чергові тривалі дослідження підтвердили висновок про відсутність позитивного ефекту від вітаміну D та риб'ячого жиру. Ці речовини, які все ще користуються популярністю у населення, не допомагають попередити захворювання, зокрема, хвороби серця, або рак. Є і хороші новини. Риб'яча олія (жир) є корисною для профілактики серцевих нападів. В першу чергу, це корисно для тих, хто вживає в їжу мало риби. (NPR)
У Лос-Анджелесі помер творець всесвіту Marvel Стен Лі. Йому було 95 років. Стена Лі вважають одним із творців сучасної культури коміксів. Він створив низку відомих персонажів коміксів, зокрема Людину-Павука, Фантастичну четвірку і Неймовірного Халка. Його авторству також належать комікси «Люди-Ікс» та «Месники». (Радіо Свобода)
Joe Vargas
He proved that one person CAN make a difference! R.I.P Stan Lee. #Excelsior #ATrueLegend https://t.co/cAIrNXopBm
Один раз побачити
Mars Season 2 – Trailer | National Geographic - YouTube
12 листопада “Марс” - суміш художнього кіно і наукової документалістики - повернувся на канал National Geographic. (Boingboing)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
P.S. Підтримати Вісткар можна тут. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь