View profile

Вісткар - Issue #98

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 16 листопада. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої
 

Вісткар

November 16 · Issue #98 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю 16 листопада. Доба, що минула, принесла такі новини, варті вашої уваги:
  • Міністр уряду Японії ніколи в житті не користувався комп'ютером
  • В ЦВК попередили, що “дочасна агітація” суперечить “моралі”
  • Тереза Мей впевнена у домовленостях з ЄС, незважаючи на відставки її міністрів
  • Телеканали новин у США підтримали CNN у позові проти Трампа
  • Неандертальці не були жорстокіші за Homo sapiens
  • Том Круз не гратиме на ТБ через недостатній зріст

Міністр з кібербезпеки Японії визнав, що ніколи не користувався комп'ютером
Міністр: " ... я керую підлеглими"
Міністр: " ... я керую підлеглими"
Міністр з питань кібербезпеки в уряді Японії визнав, що наколи в житті не користувався комп'ютером. Йошитака Сакурада (Yoshitaka Sakurada) також виявися абсолютно незнайомим з концепцією USB дисків про які йшла мова під час слухань у парламенті.
68-річний Сакурада служить на посаді заступника керівника урядового офісу, який опікується стратегією кібербезпеки та одночасно виконує обов'язки міністра з питань проведення у 2020 році в Токіо чергових ігор Олімпіади.
Днями, під час виступу в парламенті, він визнав, що ніколи у житті не користувався комп'ютером. “Я завжди надавав розпорядження моїм підлеглим і секретарям, тому я ніколи сам не використовував комп'ютер”, сказав Сакурада у відповідь на запитання депутата з опозиції.
Він також не знав що відповісти, коли його запитали, чи використовуються USB-диски на атомних електростанціях країни. (The Guardian)
Більше новин
Центральна виборча комісія закликала всіх “суб'єктів виборчого процесу” в Україні утриматися від дочасної агітації. “Задовго до початку виборчої кампанії … можна спостерігати активізацію агітаційної діяльності ймовірних потенційних кандидатів”, йдеться у зверненні, яке поширене на сайті ЦВК. “Не поодинокими є випадки розміщення зовнішньої реклами, розповсюдження відповідної агітаційної продукції, проведення соціальних і благодійних заходів, поширення іміджевих матеріалів у ЗМІ, проведення зустрічей із виборцями тощо”. В ЦВК визнали, що не мають “юридичних інструментів щодо заборони дочасної агітації”, але нагадали, що як “частина суспільних правовідносин”, вона “регламентується не юридичними, а моральними нормами”. (ЦВК)
Чотири міністри британського уряду пішли у відставку через проект угоди про Brexit. Кабінет схвалив цей документ в середу ввечері. Під час тригодинної дискусії в парламенті, узгоджену з ЄС “чернетку” угоди розкритикували члени обох головних партій. На прес-конференції після парламентської дискусії прем'єр-міністр Тереза Мей висловила рішуче бажання підписати угоду базовану на положеннях цього документу. Вона також виключила можливість проведення другого референдуму, на чому наполягали кілька депутатів. В той же час, в ЄС проект угоди назвали кращим з можливих, додавши, що Брюссель готовий до виходу Великобританії без договору. Саміт ЄС, на якому має бути схвалено угоду, очікується 25 листопада. Потім останнє слова має сказати британський парламент. (Радіо Свобода/DW)
Fox News підтримали CNN у судовому позові проти президента Трампа після того, як Білий дім скасував акредитацію їхнього журналіста. CBS, NBC і інші служби новин також підтримали CNN. (Deadline)
Європейський суд з прав людини (The European Court of Human Rights) визнав, що арешти опозиціонера Олексія Навального були “політично мотивованими”. Суд визнав, що права російського політика порушили під час семи затримань і шести адміністративних процесів проти нього в період з березня 2012-го по лютий 2014 року. (Current time)
Неандертальці були не жорстокіші за древніх людей. Результати дослідження, оприлюднені в журналі Nature, дають підстави для висновку, що неандертальці не відрізнялися від ранніх сучасних людей більшим рівнем жорстокості і насильства. Дослідники визнали, що у виявлених зразках кісток “немає статистичних розбіжностей” у кількості травм і поранень між неандертальцями і ранніми людьми часів Палеоліту. В той же час, неандертальці помирали частіше в молодому віці від травм голови, що може означати, що Homo sapiens вже щось знали про медичну допомогу. (NPR/Gizmodo)
Актор Том Круз (Tom Cruise) не зіграє героя у стрічці “Jack Reacher” на телебаченні через недостатній зріст. В той же час, Круз вже двічі грав цю роль у кінокартинах. Автори телевізійної екранізації “забракували” Круза через низький зріст і недостатні “фізичні кондиції”. Зріст Круза - 170 см, тоді, як автор роману про Джека Річера змальовує його, як людину 195 см зросту. (BBC)
Оксфордський словник назвав словом 2018 року прикметник “токсичний” (toxic). Укладачі словника зазначають, що слово toxic, яке є синонімом poisonous (отруйний), вперше з’явилося в англійській мові в середині 17 століття. Цей термін запозичений з латинського toxicus.
Oxford Word of the Year - 2018 - YouTube
Один раз побачити
John Lewis & Partners Christmas Ad 2018 - #EltonJohnLewis 🎹 - YouTube
Вже кілька років поспіль John Lewis & Partners готує для різдвяного сезону рекламні відео, які стають невеличкими шедеврами. Днями вийшло чергове таке відео за участі Елтона Джона - The Boy and The Piano. Святковий сезон відкрито!
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
P.S. Підтримати Вісткар можна тут. Дякую!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь