View profile

Вісткар - Issue #99

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 19 листопада. Вікенд, що минув, приніс наступні новини, які варт
 

Вісткар

November 19 · Issue #99 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у понеділок 19 листопада. Вікенд, що минув, приніс наступні новини, які варті вашої уваги:
  • Інтерпол може очолити колишній комсомольський ватажок із Житомира, а нині російський генерал
  • Французи протестують проти підвищення акцизів на пальне
  • Макрон хоче більше “суверенітету” для ЄС
  • Тереза Мей: наступні сім днів - вирішальні для Британії
  • The New York Times пояснює читачам феномен Китаю

The Times: Інтерпол може очолити колишній комсомольський ватажок із Житомира
Генерал-майор Прокопчук може очолити Interpol (The Times)
Генерал-майор Прокопчук може очолити Interpol (The Times)
Новим головою Інтерполу може стати українець, російський генерал-майор Олександр Прокопчук. Він - колишній співробітник російського МВС, який нині обіймає посаду віце-президента Міжнародної кримінальної поліції.
Британська газета The Times пише, що призначення 56-річного Прокопчука означатиме “істотну перемогу Кремля”.
До недавнього часу Міжнародну кримінальну поліцію очолював представник Китаю Мен Хунвей. Однак в жовтні, під час поїзди на батьківщину, він спочатку раптово пропав, а потім подав у відставку в зв'язку з розслідуванням за звинуваченням у корупції, яке розпочато в Китаї.
Олександр Васильович Прокопчук народився 18 листопада 1961 року в Україні. Закінчив Київський державний університет, де вивчав мови і літературу. Володіє англійською, німецькою, французькою, італійською, польською мовами. Починав кар'єру в комсомольських організаціях Української РСР, працював в Житомирському обкомі комсомолу. У 1986 році переїхав до Москви разом з призначеним першим секретарем Центрального комітету ВЛКСМ Віктором Мироненко. З 1996 року - в податкових і правоохоронних органах РФ.
Вибори нового глави відбудуться 21 листопада. Офіційно на пост претендують лише два кандидати. Не називаючи конкретних джерел, Times наголошує, що Прокопчука, на думку офіційного Лондона, “практично не зупинити”. (BBC Rus/The Times)
Більше новин
Більше 400 людей постраждали під час масових протестів проти підвищення цін на паливо у Франції. Один учасник протестів загинув, майже 300 людей - затримані. Протести стали реакцією на рішення французької влади підвищити в 2019 році акцизи на дизельне паливо і бензин з метою обмежити викиди в атмосферу. Рейтинг президента Франції впав за місяць на 4% і знаходиться на рекордно низькому рівні - 25%. Уряд відмовляється йти на зустріч вимогам учасників протесту. (AlJazeera/УП)
Президент Франції Еммануель Макрон наголосив на “непохитності” німецько-французької дружби та вимагав більшого суверенітету Європи. “Європа, та передусім німецько-французький дует у ній, зобов'язані утримати світ від скочування в хаос та вивести його на мирний курс. Тому Європа повинна стати більш сильною і самостійною”, - заявив Макрон під час свого першого виступу в німецькому Бундестазі в неділю. Напередодні прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте відкинув ідею Макрона про створення європейської армії. “Для Нідерландів ідея створення європейської армії - це занадто. НАТО є і залишається наріжним каменем нашої оборонної політики”, - наголосив Рютте. (DW)
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей у телевізійному інтерв'ю відмовилася йти у відставку. “Ці наступні сім днів будуть вирішальними, вони стосуються майбутнього цієї країни”, - сказала вона в інтерв'ю телеканалу Sky News. Прем'єрка зазначила, що консультації про проект угоди щодо Brexit тривають. Вона повідомила, що днями поїде до Брюсселя, де лідери країн ЄС збираються в неділю обговорити підписаний напередодні проект угоди про Brexit. Спочатку проект підтримали міністри її уряду, а потім сталися одразу чотири відставки на знак незгоди з положеннями договору. Скоріше за все, Парламент не підтримає поточний текст договору. В країні лунають заклики до проведення позачергових виборів з метою замінити главу уряду. (DW)
Екс-президент України Віктор Янукович не виступить з останнім словом у суді про держзраду 19 листопада через травму. Про це повідомив адвокат Януковича. За його словами, “травма досить важка і він не може рухатися”. Станом на неділю Янукович все ще заходився в лікарні. (Радіо Свобода/DW)
У Києві пожежна машина дорогою на виклик провалилася під асфальт. Друга машина залишилася непошкодженою. (УП)
В серії статей видання The New York Times пояснює читачам феномен Китаю. Країни яка із світового аутсайдера перетворилася на єдиного глобального конкурента США після падіння СРСР. Китай є світовим лідером за кількістю власників житла, інтернет-користувачів, випускників вищих навчальних закладів, та, за деякими розрахунками, мільярдерів. Рівень бідності зменшився з трьох-четвертих всього населення у 1984 році до менше ніж 1% нині. Середній рівень зростання персональних доходів в Китаї виріс з 1980 до 2014 року в 5 разів. (NYT)
Щонайменше 76 людей загинули через масштабні лісові пожежі в Каліфорнії. В списках зниклих безвісти вказано 1276 осіб. (DW)
Одиниця маси - кілограм - тепер прив'язаний не до фізичного об'єкту, а визначається у термінах електромагнітного поля та абстрактними фізичними константами. Еталоном кілограма з 1889 року служив циліндр із сплаву іридію і платини, який зберігався в Парижі. За зміни у визначенні кількох стандартів та одиниць проголосували делегати із 60 країн, які збиралися днями у французькому Версалі. (Independent)
Цього дня 28 років тому артистів позбавили врученої премії The Grammy. Це єдиний випадок в історії цієї нагороди. Премії Best New Artist позбавили німецький дует Milli Vanilli після того, як артисти визнали, що не співали свій дебютний альбом “Girl You Know It’s True”. Вони також визнали, що не раз виступали під фонограму. (Архів)
Один раз побачити
The Good, The Bad & The Queen - Lady Boston (Official) - YouTube
The Good, the Bad & the Queen - музичний проект фронтмена Blur Деймона Албарна, до складу якого увійшли також басист The Clash Пол Сімонон, Саймон Тонг, гітарист The Verve, і Тоні Аллен. Квартет дебютував в 2007 році з однойменною альбомом, який отримав високі оцінки музичних критиків і піднявся до # 2 в UK Albums Chart. (Website)
Вісткар - це щоденна розсилка українською мовою. У десятках різних джерел кількома мовами ми відбираємо лише новини, варті вашої уваги. Дайджест виходить п'ять разів на тиждень, в робочі дні, о 10 ранку.
З найкращими побажаннями,
Сергій РАЧИНСЬКИЙ
Підтримати Вісткар
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь