View profile

vistkar.com | дайджест новин - Issue #4

Revue
 
Вітаємо вас у понеділок, 2 липня. Сьогодні у нашому дайджесті: 
 

Вісткар

July 2 · Issue #4 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Вітаємо вас у понеділок, 2 липня. Сьогодні у нашому дайджесті: 

ЄС і мігранти
У ЄС “досягли домовленості” у питанні міграції і канцлер ФРН Меркель пристала на компроміс заради демонстрації єдності і порятунку власної посади. Проте, домовленості на саміті лише тимчасові. Рішення саміту передбачає, зокрема, зміцнення зовнішніх кордонів Євросоюзу. Також, згідно із заявою саміту, держави ЄС повинні вживати всіх заходів для запобігання вторинній міграції, тобто коли шукачі притулку, зареєстровані в одній країні Євросоюзу, їдуть у іншу країну. Неконтрольоване переміщення іммігрантів по Євросоюзу оголошено «загрозою». Країни-члени ЄС створюють «контрольні центри» для пропуску мігрантів, яких рятують на морі, а також виступають за заснування таких центрів за межами Європи. МЗС Марокко вже виступило проти цих “планів”. Італія задоволена. “Ми більше не на самоті”, заявив італійський прем'єр Конте. А от у Меркель не все так гладко. Опонент її міграційної політики міністр внутрішніх справ уряду ФРН Хорст Зеегофер не задоволений результатами саміту, погрожує відставкою і, схоже, історичному партнерству ХДС (партії Меркель) з ХСС (партії Зеегофера) прийшов кінець. (DW/Радіо Свобода/DW/Reuters/CBC News/The Local/The Guardian)
Слова і плани Трампа стали новинами
Пишуть, що Трамп у приватних розмовах з високопосадовцями Білого дому “сотні разів” підтримував ідею виходу США зі Світової Організації Торгівлі (WTO). Його радники переконали президента США утриматися від такого рішення. (Axios / CNN)
Виявилося, що Трамп намагався переконати президента Франції Макрона вийти з ЄС і пропонував йому вигідну торгову угоду з США. Під час візиту Макрона у Вашингтон у квітні, Трамп у приватній розмові з Макроном, запропонував тому значно кращі умови двосторонньої угоди, ніж в можливій угоді США з ЄС, але за умови виходу Франції з Союзу. Невідомо, чи це був жарт. (The Times)
Трамп ніби збирається запропонувати Путіну певний план по Сирії, який дозволить США забратися звідти як можна швидше. За цим планом росіяни допоможуть сирійському лідеру Башару Асаду повернути під свій контроль території, де коаліція на чолі з США, стикається з жорсткою опозицією “певних агресивних сил”, незважаючи на перемир'я. (CNN)
Президент США Трамп не знайшов що відповісти журналістам, які поцікавилися, чи можуть США визнати претензії Росії на територію Криму. Він назвав це питання темою для дискусії під час майбутньої зустрічі з Путіним. “Побачимо”, сказав Трамп минулої п'ятниці, перебуваючи на борту літака Air Force One. Ці слова у виданні Bloomberg оцінили, як відкриту можливість для визнання Америкою анексії Криму. (Bloomberg)
Президент Європейської Ради Дональд Туск попередив лідерів країн ЄС, що Трамп серйозно загрожує єдності західного світу і буде великою помилкою вважати президента США ідіотом. “Він має свій метод і цілком серйозно виступає проти міжнародного порядку, що базується на правилах. Він проти того, за що ми всі стоїмо разом”, заявив Туск, згідно до джерела з дипломатичних кіл. (The Times)
Трамп заявив, що його угода з Ким Чен Ином щодо ядерного роззброєння Північної Кореї можливо “не спрацювала”. (The Guardian)
Більше новин
В Данії ухвалено нові закони з метою інтеграції населення іммігрантських “гетто”. Дітей іммігрантів від однорічного віку будуть в обов'язковому порядку знайомити з “данською культурою”. Нові закони будуть діяти у 25 анклавах, де переважно мешкає мусульманське населення з низькими доходами, які в уряді називають “гетто”. Жителів цих районів в пресі називають “гетто-батьки” та “гетто-діти”. Відмова від заходів з “інтеграції” матиме наслідком скасування соціальної допомоги. (NYT)
Сотні документів, які залишили після себе органи влади Ісламської держави, показали яким чином ця структура завойовувала симпатії місцевого населення, вирішуючи на місці різного роду суперечки. В захоплених поселеннях терористи наводили “порядок”, пропонуючи населенню послуги суду навіть у банальних і мізерних справах. Сотні людей зверталися до угрупування зі своїми проблемами. (NYT)
В Україні розпочалася вступна кампанія. Абітурієнти подають 7 заяв на 4 спеціальності у випадку бажання вчитися за рахунок бюджету.
29 червня у Карлових Варах у Чехії відкрився 53-й міжнародний кінофестиваль. У програмі - 182 художні й документальні фільми. До конкурсної програми фестивалю входить український повнометражний художній фільм «Вулкан» режисера Романа Бондарчука. (Радіо Свобода)
Комітет постійних представників країн Європейського союзу погодив угоду щодо ввезення і вивезення готівкових коштів. Будь-який громадянин, що в’їжджає в ЄС або виїжджає з ЄС і має готівкові кошти на суму 10 тисяч євро або більше, зобов'язаний декларувати їх митним органам. (Радіо Свобода)
Вартість Bitcoin протягом останніх кількох днів опустилася до найнижчого з листопада минулого року рівня і коливається біля $6000. На ринкову вартість майже всіх криптовалют негативно впливає падіння попиту через негативні новини від фінансових регуляторів та низька активність інвесторів. Протягом 2018 року bitcoin впав на 60% після того, як минулого року виріс більше ніж на 1300 відсотків. Поточний курс впав на 70% від максимального у грудні 2017 року. (Reuters)
Розвідка ФРН днями визнала, що у 60-х роках на них працювала донька одного з керівників рейху Генріха Гіммлера, незважаючи на те, що вона ніколи не зрікалася батька чи нацизму, та залишалася активною учасницею радикального правого руху. Те, що Гудрун Бурвіц (Gudrun Burwitz) дійсно працювала на BND підтвердили в самій службі розвідки після того, як про це повідомила газета Bild. Гіммлер покінчив з собою у британській в'язниці у 1945 році. Його донька Бурвіц померла у травні в Мюнхені у віці 88 років. (Reuters)
Більше двох десятків венчурних компаній в Кремнієвій долині мають близький зв'язок з урядом Китаю через фонди або державні компанії. Уряд США жорстко виступає проти придбання американських публічних компаній китайськими інвесторами, проте, інвестиціям у стартапи, навіть від близьких до китайського уряду структур, практично не заважає. Через це Конгрес США готує законодавство, яке радикально збільшує можливості уряду США блокувати іноземні інвестиції, включно із венчурними. (Reuters)
Кілька акціонерів Facebook незадоволені тим, як працює CEO Марк Цукерберг і, можливо, готують “повстання” з метою поміняти керівника. (Breitbart)
У стародавні часи майя використовували шоколад, а точніше боби какао, як гроші, обмінюючи їх на інші товари і послуги, так само, як ми використовуємо монети і купюри. (Science Alert)
Сьогодні розпочинається турнір Wimbledon - відкритий чемпіонат Англії з тенісу.
Повідомляють, що Andrés Manuel López Obrador - політик лівих поглядів, переконливо переміг на виборах президента Мексики.
Положення закону, які зобов'язують російських операторів зв'язку і онлайн-сервіси протягом шести місяців зберігати розмови і листування користувачів, набули чинності з 1 липня.
Помер Гарлан Еллісон (Harlan Jay Ellison) — американський письменник-фантаст. Лауреат премії «Гросмейстер фантастики» за заслуги перед жанром (2006). Написав або упорядкував 75 книг, створив понад 1700 оповідань та повістей, есе, статей і газетних дописів, 24 телесценарії, 12 кіносценаріїв. Він писав сценарії для таких шоу як Star Trek, Babylon 5, The Twilight Zone.
Harlan Ellison -- Pay the Writer - YouTube
Дякуємо що читали! До наступного випуску у вівторок!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест і своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь