View profile

vistkar.com | дайджест новин - Issue #6

Revue
 
Вітаємо вас у середу, 4 липня. У нашому дайджесті сьогодні такі новини:
 

Вісткар

July 4 · Issue #6 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Вітаємо вас у середу, 4 липня. У нашому дайджесті сьогодні такі новини:

4 липня - День незалежності США
Святкування незалежності від Британської корони у 2018 році відбувається за кілька днів до того, як Дональд Трамп перетне Атлантику для переговорів з прем'єр-міністром Терезою Мей. День, який для американців є святом незалежності, в Лондоні завжди використовували для того, щоб згадати багаторічні “особливі відносини” з США.
  
The Patriot (2000) - Trailer - YouTube
Як це можна поєднати? Дуже просто, якщо згадати, що лідери революції з самого початку боролися за те, щоб мати права справжніх “англійців”: немає податків без представництва, можливість обирати представників у владі. Навіть Джордж Вашингтон, командувач Континентальної армії, а пізніше, і перший президент, вважав себе “лояльним англійцем” десь до 1770 років.
А вже у 1918 році, 4 липня, американці і британці воювали пліч-о-пліч на Західному фронті. Вінстон Черчилль, один з найвідоміших адвокатів “особливих відносин”,  виступаючи перед аудиторією високоповажних персон з обох країн, заявив, що “задоволений від того, що англійська колонія оголосила себе незалежною від німецького короля”. Коли він виголошував ці слова, всі урядові споруди в Лондоні були оздоблені прапорами зі Stars and Stripes.

Джордж Вашингтон. Трафальгарська площа у Лондоні. (Ham via Wikimedia Commons, CC BY-SA)
Джордж Вашингтон. Трафальгарська площа у Лондоні. (Ham via Wikimedia Commons, CC BY-SA)
У 1921 році Лорд Керзон (Lord Curzon), міністр закордонних справ, проголосив Вашингтона “видатним англійцем”, відкриваючи пам'ятник першому президенту на Трафальгарській площі в Лондоні. 4 липня 1976 року британська політична еліта відзначила 200-річчя незалежності США символічним подарунком: американцям передали копію Magna Carta. В свою чергу, разом із документом, підписаним у 1215 році, в Лондоні зберігається і Декларація незалежності. Тепер під час перебування у Лондоні Трампу і Мей доведеться знайти свої шляхи до того, щоб уникнути послаблення давніх “особливих відносин” між Британією і США. (The Conversation)
Більше новин
Україна розширила угоду про безвізовий режим із Сербією. Тепер українці зможуть перебувати у цій країні без віз 90 днів протягом кожних 180 днів. “Відповідну угоду підписали у Белграді”, – сказав президент Порошенко. (Радіо Свобода)
Верховна Рада України 3 липня ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування”. В НБУ вважають, що повноцінне “відновлення кредитування” досі “блокується низкою прогалин у законодавстві України”. Вважається, що закон передбачає “полегшення доступу суб'єктів господарювання та фізичних осіб до банківських позик”. (DW)
В мінсоцполітики порахували, що за кордоном постійно працюють понад 3,2 мільйона українців. Взагалі, в “процесі трудової міграції” задіяні до 9 млн українських громадян.В уряді заявляють, що одна з актуальних проблем ринку праці – рівень безробіття серед молоді і неможливість працевлаштування великої кількості внутрішньо переміщених осіб. (Радіо Свобода)
Начальник Генерального штабу Віктор Муженко підписав наказ про виконання закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у Збройних силах. Як вважає Муженко, “цей крок підтверджує правильність курсу на декомунізацію”. (Радіо Свобода)
Австрійський уряд заявив, що країна готова захистити свої південні кордони у випадку, якщо урядова коаліція в Німеччині домовиться щодо імміграційної політики і вона почне діяти. Такою стала відповідь Відня на повідомлення про домовленість між партнерами з коаліції в уряді Меркель щодо спільної політики у питаннях регулювання міграції. (Reuters)
12 дітей і один дорослий, яких рятувальники, після 10 днів пошуків, знайшли у печері в Тайланді, залишаються у підземній “пастці”. Визволити їх не дозволяє високий рівень води у сусідніх печерах через тропічні зливи у регіоні. Не виключають, що операція з порятунку дітей забере від кількох тижнів до кількох місяців. (The Guardian)
Британська поліція підозрює двох чоловіків в замаху на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, скоєному 4 березня в місті Солсбері. Слідство вважає, що ці двоє ключових підозрюваних напевно тісно пов'язані з Росією, пише британське видання The Sun. (DW)
Бельгійський хлопчик закінчив середню школу у віці восьми років. Курс навчання, розрахований на шість років, він закінчив всього за півтора року. Лоран Симон отримав диплом про закінчення середньої школи одночасно зі своїми 17-річними однокласниками і тепер має намір вступити до університету. (BBC
Вчені з'ясували яким чином коали виживають на дієті, що складається виключно із токсичного листя евкаліпту. Відповідь вдалося отримати після повної розшифровки геному цієї тварини. Виявилося, що її геном містить значну кількість додаткових генів, що відповідають за кодування ензимів. Ці речовини, в свою чергу, розкладають токсичні компоненти, що містяться у раціоні коал - листі евкаліпту. (Science Alert

Дякуємо що читали! До наступного випуску у четвер!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест і своїм друзям!
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь