View profile

vistkar.com | дайджест новин - Issue #7

Revue
 
Вітаємо вас у четвер, 5 липня. Сьогодні у нашому Дайджесті такі новини:
 

Вісткар

July 5 · Issue #7 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Вітаємо вас у четвер, 5 липня. Сьогодні у нашому Дайджесті такі новини:

Новий "новичок"
Ще двоє людей отруєні в Британії тим самим нервово-паралітичним агентом, який використовувався у замаху на екс-радянського розвідника і його доньку чотири місяці тому. Нове отруєння мало місце у Солсбері, неподалік від місця попереднього інциденту, повідомляє поліція. Ведеться слідство. Постраждалі перебувають у критичному стані у клініці, де лікували Скрипалів. Спеціальні підрозділи намагаються знайти сліди отруйної речовини. Зв'язку між двома отруєннями поки що не виявлено. (The Guardian)
Росіяни намагалися втрутитися у вибори в США?
Комітет із розвідки Сенату Конгресу США 3 липня схвалив висновок американських розвідувальних служб щодо ймовірного втручання Росії в президентські вибори у США 2016 року. Росія намагалася втрутитися у президентські вибори 2016 року у США, аби допомогти перемозі Дональда Трампа, заявляють в комітеті з розвідки Сенату США. У заяві йдеться, що пропагандистські зусилля Москви були масштабнішими, ніж досі вважалося. Висновок схвалили лідери комітету від демократів і республіканців. Президент Трамп неодноразово висловлював сумнів щодо висновків американської розвідки, яка оприлюднила свій звіт у січні 2017 року, через кілька тижнів після інавгурації нового президента. Висновки подібного комітету, але Нижньої палати Конгресу, у березні були цілком протилежними і не виявили жодних доказів того, що росіяни намагалися допомогти Трампу виграти вибори. Доповідь сенатського Комітету може зіпсувати атмосферу зустрічі президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна, яка відбудеться 16 липня в Гельсінкі.  (CNN/The Guardian/Радіо Свобода/DW)
3 роки Нацполіції України: довіра падає, змін немає
Повноцінної реформи, яка мала перетворити корумповану міліцію на правоохоронний орган західного типу, так і не було втілено в життя. У Нацполіції служить 132 тис поліцейських. З них лише 18 тис - це нові люди, які поступили на службу після 2015 року. Національній поліції нині довіряє не більше 30 відсотків українців. За три роки існування патрульної поліції в Україні з неї звільнився кожен сьомий співробітник. (DW)
Євродепутати приховують зловживання
Так зване “Bureau” Європейського парламенту відкинуло пропозицію зменшити витрати на утримання європейських парламентарів. Разом із General Expenditure Allowance (GEA) кожний член Європарламенту отримує щомісяця €4,416. Ці гроші мають покривати витрати на оренду офісу, комунікації, пошту, обслуговування техніки і обладнання. Проте, розслідування журналістів в рамках проекту “The MEPs Project” викрили факти масового зловживання системою з фіктивними офісами, сплатою оренди на власні рахунки депутатів тощо. Більше того, керівництво ЄП проголосувало проти вимоги зберігати всі квитанції і чеки на закуплені депутатами товари і послуги. Відмовлено також у проведенні аудиту того, як депутати витрачають свої кошти. Звіти про витрати не будуть також оприлюднені. Провалена і вимогу повертати невикористані кошти. Єдина вимога до євродепутатів полягає у ввідкритті окремого банківського рахунку для своїх витрат. (CapX)
Більше новин
Право-ліва коаліція в Німеччині існуватиме всі чотири роки, незважаючи на різні точки зору на міграційну політику, заявила в середу канцлер Ангела Меркель з метою зменшити побоювання щодо можливої нестабільності найбільшої економіки Європи. (Reuters)
Кабінет міністрів ухвалив рішення про створення Національного фонду досліджень України. Нацфонд досліджень “зможе зробити доступними гранти” для представників наукової й науково-технологічної сфери. Фонд буде незалежною, неприбутковою установою, в якому працюватиме 60 співробітників. (UNN)
Текст Декларації незалежності США виявився політично некоректним для Facebook, де його відповідно позначили, а потім і взагалі видалили пост, який майже повністю містив фрагмент документу Declaration of Independence. Текст порушував правила соцмережі щодо “hate speech”. Видалений пост містив параграфи 27 -31 Декларації в яких йшлося про принципові розбіжності між колоністами і королем Георгом III. (Reason)
Розслідування проведене військовою поліцією Італії виявило 25 тис археологічних предметів, які були видобуті під час нелегальних розкопок в країні. Артефакти оцінюються у 40 млн євро. (BBC)
Нігерійський футболіст Джон Обі Мікель (John Obi Mikel), який є капітаном національної збірної під час ЧС 2018 року, вийшов на поле через кілька годин після того, як дізнався, що його батька викрали. “Я не міг змарнувати надії 180 млн нігерійців", сказав спортсмен. (The New York Times)
Сьогодні на військовому цвинтарі у Варшаві поховають видатну польську легкоатлетку, триразову олімпійську чемпіонку, Ірену Шевінську. (Onet.pl)

Дякуємо що читали! До наступного випуску у п'ятницю!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест і своїм друзям!
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь