View profile

vistkar.com | дайджест новин - Issue #8

Revue
 
Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю, 6 липня. В нашому дайджесті сьогодні такі новини:
 

Вісткар

July 6 · Issue #8 · View online
Читаєте менше - знаєте більше. Якщо новини варті вашої уваги, ви знайдете їх у своїй пошті. Українською мовою. Нас можна підтримати на patreon.com/vistkar

Доброго ранку! Вітаю вас у п'ятницю, 6 липня. В нашому дайджесті сьогодні такі новини:

Європарламент залишив інтернет живим. До вересня?
Francois Lenoir / Reuters
Francois Lenoir / Reuters
Депутати Європарламенту 5 липня мінімальною кількістю голосів відхилили суперечливу директиву про “авторське право” в інтернеті. Проти законопроекту проголосували 318 парламентарів, 278 законотворців виступили на його підтримку. Депутати можуть повернутися до питання захисту авторських прав в інтернеті у вересні. Закон має на меті змусити портали та такі платформи, як Google, Facebook і інших гігантів, платити за посилання на контент з інших сайтів, захищаючи таким чином авторські права видавців та інших творців. Найбільший спротив викликала стаття, згідно з якою інтернет-платформи мають нести відповідальність за порушення авторських прав їхніми користувачами. Критики, включно із Wikipedia, заявили, що це призведе до цензурування контенту на платформах на кшталт Youtube, які стали майданчиками для креативності. Європарламент повернеться до законопроекту у вересні. (DW/Reuters/Вісткар/Engadget/Independent)
Між Британією і Росією знову хімія
Експерти, які працюють на півдні Британії, стверджують, що 45-річний Чарлі Роулі (Charlie Rowley) і 44-річна Дон Старджесс (Dawn Sturgess), отруєні минулого тижня нервово-паралітичною речовиною, стали жертвами випадкового контакту з речовиною класу “Новичок”, що залишилася від попереднього інциденту з Сергієм і Юлією Скрипалями. Британці могли випадково опинитися в зоні, де діяли залишки отрути від контейнеру або речей, пов'язаних з попереднім застосуванням “Новичка”. Чоловік і жінка зараз перебувають у критичному стані в лікарні. Новий випадок отруєння викликав додаткове посилення напруження у майже зруйнованих відносинах Британії і Росії, яку в Британії звинувачують у хімічній атаці на мирних людей. Москва традиційно відкидає всі звинувачення. (The New York Times/Радіо Свобода)
Блокування сайтів в Україні відклали ближче до виборів
Депутати Верховної Ради не підтримали включення до порядку денного розгляду законопроекту №6688, який був у попередньому плані роботи Верховної Ради. Пропозиція набрала 158 голосів «за» і 59 «проти». Решта утримались або не голосували. Законопроект дозволяє силовим структурам без рішення суду блокувати сайти за контент, який становить “загрозу національній безпеці”. Відмова від розгляду законопроекту не означає відмови від нього взагалі. Коаліція «За вільний інтернет» протестує проти ухвалення закону. На їхнє переконання, ця ініціатива «створює умови для інтернет-цензури».(Радіо Свобода)
Закон про блокування сайтів депутати писали на піратському ПО
Як з'ясувалося, текст того самого скандального законопроекту №6688, який Верховна рада України не стала розглядати, готували в піратській версії текстового редактора Microsoft Word. На курйоз звернув увагу користувач Facebook Петро Нек. За його словами, в пункті «Організація», що міститься у стандартному наборі вихідних даних кожного документу, у документі з текстом законопроекту значиться «SPecialiST RePack». Це ознака популярного в мережі “зламаного” дистрибутиву офісного пакету MS Office. (ITC)
Більше новин
Європарламент підтримав запуск системи авторизації щодо подорожей в зоні Шенгену, яка має почати працювати у 2021 році. Громадянам країн, які не є членами ЄС і мають безвізовий режим з Євросоюзом, буде необхідно отримати дозвіл перед поїздкою. Їм доведеться в онлайні заповнювати електронну форму. «Авторизація» коштуватиме 7 євро, дозвіл на в’їзд діятиме три роки. Авторизація буде безкоштовною для людей віком до 18 років та старшим 70 років. Мета проекту - запобігти потраплянню до Шенгену терористів, злочинців, шахраїв і нелегальних мігрантів. Додаткові проблеми створюються для всіх. (Радіо Свобода/DW)
Компанія Boeing Co уклала угоду про викуп контрольної частки підрозділу комерційних літаків бразильського авіавиробника Embraer SA. Нове спільне підприємство дозволить Boeing активно працювати у цьому сегменті ринку, створюючи конкуренцію літакам серії CSeries розробленим канадською фірмою Bombardier Inc за підтримки ключового конкурента американців, європейського гіганта Airbus SE. (Reuters)
Рада ЄС до кінця січня 2019 року продовжила секторальні санкції проти Росії через її агресію в Україні. Вони стосуються фінансового, енергетичного, оборонного секторів російської економіки. (DW)
Російський офіцер, старший лейтенант Олег Леонтьєв, в останньому слові в суді розповів про участь в «заході на території суміжної країни», де «ніби то не було» російських військових. Як повідомляє фонд «Право матері», Леонтьєв попросив суд про вирок, який дозволив би йому продовжити службу і приєднатися до угруповання російських військ в Сирії. Ймовірно, це перша публічна і офіційна (зроблена в суді) подібна заява російського офіцера. (meduza)
Три партії німецької урядової коаліції - Християнсько-демократичний союз (ХДС), Християнсько-соціальний союз (ХСС) та Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) - змогли досягти згоди у суперечці стосовно політики щодо біженців. Про це стало відомо ввечері 5 липня, після засідання комітету коаліції. Домовленість партій ХДС і ХСС передбачала створення транзитних центрів у Німеччині поблизу кордону з Австрією. З цих центрів шукачів притулку, зареєстрованих в інших країнах ЄС, мали б повертати в ці країни. На саміті ЄС у Брюсселі вдалося досягти певного компромісу. Учасники саміту домовилися про низку заходів щодо обмеження притоку біженців, серед яких - посилення прикордонної служби ЄС Frontex, можливість відкриття таборів для біженців за межами Європи, а також закритих центрів для мігрантів, чиї прохання про притулок розглядаються. (DW/Reuters)
Влада Індії закрила благодійний центр, створений Матір'ю Терезою, через звинувачення у “торгівлі дітьми”, яких продавали бездітним сім'ям. Центр на сході Індії був створений і керувався членами ордену, який свого часу заснувала в країні Мати Тереза, з метою надати притулок і допомогу одиноким матерям. В країні останнім часом зафіксовано низку випадків, коли дітей продавали за посередництвом благодійних будинків дитини та дитячих клінік. Як стверджують правозахисники, причиною такого стану речей є великі черги тих, хто хоче усиновити дитину. (SCMP)
Поширюються чутки про те, що форвард Криштіано Роналду (Cristiano Ronaldo) залишить клуб Real Madrid і перейде влітку до італійського клубу Juventus. В Мадриді хочуть отримати за португальську суперзірку €100 млн. В Juve готові платити 33-річному футболісту €30 млн щороку за контрактом до 2022 року. (goal)
Відео тижня
Vision-free MIT Cheetah - YouTube
Новий робот Cheetah піднімається сходами - увага - без використання жодних камер або відео пристроїв чи сенсорів, застосовуючи виключно “рух в сліпу”, фактично відчуваючи шлях сходами нагору.
Дякую і до наступного випуску у понеділок!
Ваш Дайджест новин готується сайтом Вісткар і надходить до поштових скриньок всіх, хто підписався, щоранку між 9 і 10 годиною.
Порадьте наш дайджест і своїм друзям!
Укладач і редактор Сергій Рачинський
Did you enjoy this issue?
If you don't want these updates anymore, please unsubscribe here.
If you were forwarded this newsletter and you like it, you can subscribe here.
Powered by Revue
Україна, Київ, Оболонь